Poprawa efektywności energetycznej budynku Szkoły Podstawowej w Warlubiu - II postępowanie

Gmina Warlubie

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00449879
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00449879/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2024-08-08 09:33
Lokalizacja
Warlubie, kujawsko-pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-27f9d049-2eeb-11ef-b373-0e435a8a43bc
Identyfikator
5591005054
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi inżynieryjne w zakresie projektowaniaRoboty instalacyjne w budynkachRoboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarneInstalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnychInstalowanie centralnego ogrzewaniaInstalowanie kotłówRoboty instalacyjne wodne i kanalizacyjneRoboty instalacyjne gazoweRoboty izolacyjneRoboty instalacyjne elektryczneRoboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznychSłoneczne moduły fotoelektrycznePokrywanie dachów panelami ogniw słonecznychMechaniczne i elektryczne usługi inżynieryjne

Wykonawcy

1 przyznane

PAWEŁ CZUPAJŁOKoszalin, PL · lot 0
2 254 196 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00449879 z dnia 2024-08-08

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Poprawa efektywności energetycznej budynku Szkoły Podstawowej w Warlubiu - II postępowanie

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Warlubie

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 092351080

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Dworcowa 15

1.5.2.) Miejscowość: Warlubie

1.5.3.) Kod pocztowy: 86-160

1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL618 - Świecki

1.5.7.) Numer telefonu: 52 33 26 040

1.5.8.) Numer faksu: 52 33 26 054

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gmina@warlubie.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.warlubie.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/warlubie

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Poprawa efektywności energetycznej budynku Szkoły Podstawowej w Warlubiu - II postępowanie

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-27f9d049-2eeb-11ef-b373-0e435a8a43bc

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00449879

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-08-08

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00039644/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.2 Poprawa efektywności energetycznej budynku Szkoły Podstawowej w Warlubiu

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00377388

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RI.II.271.8.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych w formule „zaprojektuj i wybuduj”, w rozumieniu ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. – Prawo budowlane (tj. Dz. U. z 2023 r., poz. 682 z późn. zm.), dla zadania inwestycyjnego pn.: „Poprawa efektywności energetycznej budynku Szkoły Podstawowej w Warlubiu”.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik Nr 1 do SWZ - Program Funkcjonalno-Użytkowy.
Uwaga!!! W pkt 3 Programu Funkcjonalno-Użytkowego, tj. „Charakterystyka istniejącego systemu ogrzewania obiektu” błędnie określono wysokość komina. Prawidłowa wysokość to 20 metrów.
2. Wspólny Słownik Zamówień CPV:
1) 71320000-7 Usługi inżynierskie w zakresie projektowania,
2) 45300000-0 Roboty instalacyjne w budynkach,
3) 45330000-9 Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne,
4) 45331000-6 Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych,
5) 45331100-7 Instalowanie centralnego ogrzewania,
6) 45331110-0 Instalowanie kotłów,
7) 45332000-3 Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne,
8) 45333000-0 Roboty instalacyjne gazowe,
9) 45320000-6 Roboty izolacyjne,
10) 45310000-3 Roboty w zakresie instalacji elektrycznych,
11) 45311000-0 Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych,
12) 09331200-0 Słoneczne moduły fotoelektryczne,
13) 45261215-4 Pokrywanie dachów panelami ogniw słonecznych,
14) 71334000-8 Różne usługi inżynieryjne.
3. Zakres prac projektowych i budowlanych:
Do zakresu prac projektowych przewiduje się wykonanie dokumentacji projektowej, tj.: projektu budowlanego modernizacji instalacji centralnego ogrzewania wraz ze źródłem ciepła dla budynku szkoły w oparciu o program funkcjonalno-użytkowy, instalacja na dachu paneli fotowoltaicznych o mocy 10 kWp wraz z niezbędnym osprzętem.
Dokumentacja ma obejmować w szczególności:
a) Opracowanie kompleksowego branżowego projektu budowlanego (projekt budowlany powinien zostać uzgodniony i zaakceptowany przez Zamawiającego w zakresie zgodności z Programem funkcjonalno-użytkowym oraz pozostałymi wymaganiami Zamawiającego);
b) opracowanie informacji dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony zdrowia (BIOZ);
c) uzyskanie w imieniu Zamawiającego wszelkich niezbędnych uzgodnień wymaganych do otrzymania pozwolenia na budowę oraz uzgodnień rzeczoznawców i złożenie kompleksowego wniosku o pozwolenie na budowę w imieniu Zamawiającego (jeśli będzie to wymagane);
d) uzyskanie ostatecznych (prawomocnych) decyzji administracyjnych dotyczących instalacji, na które są one wymagane (instalacja gazowa) oraz zgłoszenie ewentualnych robót budowlanych niewymagających pozwolenia na budowę – projekty muszą być zgodne ze wszystkimi pozwoleniami, uzgodnieniami, opiniami (np. BHP, ppoż., itp.) i ekspertyzami wymaganymi przepisami (jeśli będzie to wymagane);
e) opracowanie projektów technicznych, branżowych dla budynku;
f) opracowanie kosztorysów inwestorskich;
g) opracowanie Specyfikacji Technicznych Wykonania i Odbioru Robót;
h) sporządzenie szczegółowego harmonogramu robót z podziałem na branże i technologiczne terminy wykonania prac;
i) sporządzenie świadectwa charakterystyki energetycznej dla budynku.
Ponadto wymagane jest:
- sprawowanie nadzoru autorskiego w trakcie realizowanych robót budowlanych, prowadzonych na podstawie wykonanej dokumentacji projektowo-kosztorysowej do uzyskania pozwolenia na użytkowanie;
- uzyskanie w imieniu Zamawiającego pozwolenia na użytkowanie obiektu zgodnie z przeznaczeniem.
W ramach robót budowlano-instalacyjnych i montażowych wymaga się, co następuje:
- roboty instalacyjne liniowe, przyłączy;
- roboty ziemne;
- roboty spawalnicze;
- montaż instalacji ogrzewania centralnego w oparciu o kotłownię gazową;
- montaż instalacji gazowej (zasilanie kotłów gazowych);
- montaż wszystkich urządzeń i wyposażenia w zakresie instalacji grzewczych i gazowych niezbędnych dla właściwego funkcjonowania obiektu.
W ramach robót elektrycznych wymaga się, co następuje:
- instalacja oświetlenia podstawowego wraz z montażem opraw oświetleniowych (kotłownia);
- instalacja oświetlenia ewakuacyjnego wraz z montażem opraw oświetleniowych (kotłownia);
- instalacja zasilania urządzeń technologicznych w kotłowni napędów elektrycznych urządzeń, pomp, itp.;
- ochrona p. porażeniowa, instalacja połączeń wyrównawczych, ochrona przepięciowa modernizowanej kotłowni;
- zasilanie systemów ochrony ppoż. i instalacji technicznych związanych z technologią kotłowni;
- instalacja systemu paneli fotowoltaicznych o mocy 10 kWp wraz z osprzętem z wpięciem do istniejącej instalacji elektrycznej w kotłowni.
W ramach wykonywanego zadania Wykonawca zapewni specjalistyczny nadzór nad montażem dostarczanych urządzeń przewidzianych do wbudowania w ramach przedmiotu zamówienia i szkolenie pracowników w zakresie obsługi i użytkowania urządzeń. Wykonawca zapewni nadzór techniczny oraz odbiór wykonanych instalacji, wykonanie kompleksowej dokumentacji powykonawczej oraz przekazanie do eksploatacji.
Wymagana kompletna dokumentacja odbiorowa, a w tym:
a) oświadczenia Kierownika Budowy, zgodnie z art. 57 ust. 1 pkt 2 ustawy Prawo budowalne:
- o zgodności wykonania obiektu z projektem budowlanym i warunkami pozwolenia na budowę i przepisami;
- o doprowadzeniu do należytego stanu i porządku terenu budowy,
b) dokumentacji powykonawczej (w formie papierowej – 2 egz. oraz w formie elektronicznej – 2 egz. Płyty CD, w formacie PDF), z naniesionymi i podpisanymi przez Kierownika Budowy i kierowników robót branżowych nieistotnymi zmianami w stosunku do zatwierdzonej dokumentacji projektowej (jeżeli takie wystąpią w trakcie budowy) potwierdzonymi podpisem przez projektantów i inspektorów nadzoru,
c) protokołów odbiorów technicznych (oryginały),
d) protokołów prób, badań i sprawdzeń (oryginały),
e) oryginału i kopii Dziennika Budowy,
f) instrukcji eksploatacji, która powinna zawierać:
- charakterystykę podstawową obiektu budowlanego,
- zabezpieczenie materiałowe, sprzętowe, osobowe, logistyczne na potrzeby eksploatacji,
- pełne i wyczerpujące instrukcje obsługi w języku polskim wszystkich instalacji i urządzeń wraz z zaleceniami eksploatacyjnymi,
- projekty powykonawcze przedstawiające instalacje i roboty budowlane po zakończeniu robót,
- wykaz i harmonogram serwisowania i okresowej konserwacji każdego dostarczonego systemu technologicznego i urządzenia, niezbędnych do zachowania uprawnień z tytułu gwarancji producentów oraz stosowne umowy z punktami serwisowymi,
- opis stanów awaryjnych, zapobieganie stanom awaryjnym, postepowanie w czasie awarii, usuwanie skutków awarii,
g) protokołów potwierdzających przeprowadzenie szkoleń z obsługi urządzeń przedstawicieli użytkownika obiektu,
h) deklaracji właściwości użytkowych, atestów, deklaracji zgodności z obowiązującymi normami dla materiałów wbudowanych i zatwierdzonych przez Inspektora Nadzoru, zamontowanych urządzeń,
i) harmonogramu przeglądów serwisowych i konserwacji dla zamontowanych systemów technologicznych i urządzeń zgodnie z wymaganiami producentów,
j) świadectwa charakterystyki energetycznej budynku – 3x oryginał papierowy i kopia na CD,
k) pozwolenie na użytkowanie,
l) kosztorys powykonawczy.
4. Dokumentację techniczną należy uzgodnić z Zamawiającym przed przystąpieniem do prac wykonawczych.
5. W przypadku określenia, w dokumentacji stanowiącej Załączniki do SWZ, przedmiotu zamówienia przez wskazanie technologii, producenta, nazw własnych, znaków towarowych lub pochodzenia urządzeń i materiałów, odniesienie do norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych Zamawiający informuje, że mają one jedynie charakter pomocniczy dla określenia podstawowych parametrów i cech zastosowanych materiałów. Zamawiający dopuszcza zastosowanie rozwiązań równoważnych z zachowaniem tych samych standardów technicznych, technologicznych, jakościowych i funkcjonalnych. Zamawiający oceniając równoważność będzie kierował się kryteriami wymienionymi powyżej. Przez produkty równoważne należy rozumieć urządzenia i materiały posiadające nie gorsze parametry techniczne i te same cechy funkcjonalne, co wskazany konkretny z nazwy czy pochodzenia produkt. Zastosowanie produktów równoważnych w żaden sposób nie może wpłynąć na prawidłowe funkcjonowanie rozwiązań technicznych. Wykaz zastosowanych i przyjętych przez Wykonawcę do wyceny materiałów lub urządzeń, rozwiązań równoważnych musi zostać załączony do oferty, jeżeli taka sytuacja będzie miała miejsce. Zgodnie z art. 101 ust. 5 i 6 Pzp. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne zobowiązany jest wykazać, że oferowane przez niego dostawy spełniają wymagania określone przez Zamawiającego.
6. Zamawiający informuje, że roboty budowlane związane z wykonaniem przedmiotu umowy odbywać się będą w obiekcie czynnym, w związku z czym Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia w okresie grzewczym ciągłości ogrzewania oraz odpowiedniej temperatury we wszystkich pomieszczeniach budynku. Wszelkie koszty związane z dostarczeniem ciepła będzie ponosił Wykonawca.
7. Pozyskany materiał rozbiórkowy, w szczególności elementy metalowe, jest własnością Zamawiającego. Zamawiający dokona oceny oraz podziału materiału rozbiórkowego na materiał, który będzie podlegał składowaniu w miejscu wskazanym przez Zamawiającego oraz materiał, do którego utylizacji, zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa, będzie zobowiązany Wykonawca.
8. Inwestycja dofinansowana z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych Nr Edycja8PGR/2023/4108/PolskiLad.

4.5.3.) Główny kod CPV: 71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania

45331110-0 - Instalowanie kotłów

45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne

45333000-0 - Roboty instalacyjne gazowe

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych

09331200-0 - Słoneczne moduły fotoelektryczne

45261215-4 - Pokrywanie dachów panelami ogniw słonecznych

71334000-8 - Mechaniczne i elektryczne usługi inżynieryjne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 2

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 2254196,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 2257650,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 2254196,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe "EKOSUN" Paweł Czupajło

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 331191392

7.3.3) Ulica: Bohaterów Warszawy 4

7.3.4) Miejscowość: Koszalin

7.3.5) Kod pocztowy: 75-211

7.3.6.) Województwo: zachodniopomorskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-07-30

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 2254196,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 5 miesiące

2024-08-08 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane