Zagospodarowanie terenu wokół budynku Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Wodzisławiu Śląskim przy ul. Wyszyńskiego 39
Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Wodzisławiu Śląskim
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00081365
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00081365/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-03-10 10:37
- Lokalizacja
- Wodzisław Śląski, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-62fa7a03-8413-11ec-83b1-bea871b78b5b
- Identyfikator
- 6472287006
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00081365 z dnia 2022-03-10 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Zagospodarowanie terenu wokół budynku Zespołu Szkół Ponadpodstawowych
w Wodzisławiu Śląskim przy ul. Wyszyńskiego 39
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Wodzisławiu Śląskim
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000729422
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 39
1.5.2.) Miejscowość: Wodzisław Śląski
1.5.3.) Kod pocztowy: 44-300
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL227 - Rybnicki
1.5.7.) Numer telefonu: 32 4552228
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@tischner-wodzislaw.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.tischner-wodzislaw.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://lo2.bip.powiatwodzislawski.pl/bipkod/0061.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Zagospodarowanie terenu wokół budynku Zespołu Szkół Ponadpodstawowychw Wodzisławiu Śląskim przy ul. Wyszyńskiego 39
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-62fa7a03-8413-11ec-83b1-bea871b78b5b
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00081365
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-03-10
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00027216/01/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.1 „Zagospodarowanie terenu wokół budynku Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Wodzisławiu Śląskim przy ul. Wyszyńskiego 39”.
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00045287/03
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZSP.21.01.2022
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 1940900,61 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia były roboty budowlane obejmujące wykonanie zadania pn.: „Zagospodarowanie terenu wokół budynku Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Wodzisławiu Śląskim przy ul. Wyszyńskiego 39”. Roboty budowlane miały być realizowane na podstawie dokumentacji projektowej wykonanej przez „ARCHITEKT” Studio Projektowe Paweł Kuczyński z Rybnika oraz decyzji o pozwoleniu na budowę nr 1190/21 z dnia 29.06.2021 r.
2. Zakres robót obejmował:
1) przesadzenie istniejących, młodych drzew kolidujących z inwestycją;
2) rozbiórka schodów zewnętrznych do budynku: SCH „A” przy sali gimnastycznej, SCH „B” przy windzie, SCH „C” przy wejściu do piwnicy, SCH „D” przy wejściu bocznym, wschodnim wraz z dobudówką pod schodami;
3) wycinka czterech drzew;
4) mechaniczne usunięcie pozostałości karpiny na skarpie przy zachodniej granicy nieruchomości;
5) demontaż elementów małej architektury: stojaki na rowery, maszt na flagę wraz z fundamentem;
6) rozbiórka betonowego koryta odwadniającego wraz z wpustem żeliwnym i betonową studzienką ściekową na placu od strony zachodniej;
7) roboty rozbiórkowe nawierzchni;
8) demontaż fragmentów ogrodzenia wraz z bramą wjazdową;
9) demontaż starych piłkochwytów od strony zachodniej;
10) rozbiórka schodów terenowych (2 szt.) zlokalizowanych od strony elewacji północnej budynku;
11) wywóz gruzu wraz z utylizacją na koncesjonowanym składowisku;
12) wykonanie przekopów kontrolnych w celu lokalizacji istniejącego uzbrojenia;
13) zdjęcie humusu;
14) niwelacja terenu „zielonego”;
15) wykopy pod montaż prefabrykowanej ściany oporowej w miejscu projektowanego miejsca gromadzenia odpadów stałych wraz z zabezpieczeniem ścian wykopu;
16) odkopanie wybranych ścian fundamentowych budynku szkoły w celu wykonania robót izolacyjnych wraz z zabezpieczeniem ścian wykopu;
17) miejscowe obniżenie poziomu wody gruntowej za pomocą igłofiltrów;
18) niwelacja terenu, wykonywanie korytowania i ukształtowanie spadków pod projektowane place, drogę manewrową, chodniki;
19) rozścielenie humusu i wykonanie nowych trawników dywanowych;
20) nasadzenie roślinności ozdobnej (w tym klombów i nasadzeń zastępczych);
21) wywóz gruntu z wykopów wraz z utylizacją na koncesjonowanym składowisku;
22) zabezpieczenie istniejącego uzbrojenia terenu w miejscach kolizji z projektowanym zagospodarowaniem terenu zgodnie z wydanymi uzgodnieniami branżowymi;
23) badanie zagęszczenia podłoża i podbudów lekką płytą dynamiczną;
24) ułożenie krawężników betonowych zwykłych, najazdowych oraz łukowych wokół placów, drogi manewrowej i zjazdu;
25) ułożenie obrzeży betonowych wzdłuż chodników i opaski;
26) przebudowa zjazdu i remont drogi manewrowej z kostki betonowej o gr. 8 cm, na projektowanych podbudowach drogowych stabilizowanych georusztem trójosiowym typu 2;
27) wykonanie placów manewrowych, miejsca na rowery, miejsca na gromadzenie odpadów z kostki betonowej o gr. 8 cm, na podbudowach drogowych stabilizowanych georusztem trójosiowym typu 2;
28) wykonanie chodników i opaski przy budynku z kostki betonowej o gr. 6 cm, na projektowanych podbudowach chodnikowych;
29) wykonanie chodnika z płyt betonowych pozyskanych z rozbiórki;
30) wymalowanie oznakowania poziomego farbami do znakowania jezdni (miejsce dla niepełnosprawnych);
31) montaż oznakowania pionowego;
32) wykonanie izolacji przeciwwilgociowej i cieplnej ścian fundamentowych segmentu łącznika i pozostałych ścian części podpiwniczonej segmentów północnych budynku szkoły;
33) wykonanie nowych schodów: SCH „A” przy sali gimnastycznej w konstrukcji żelbetowo-stalowej, SCH „B” przy windzie w konstrukcji żelbetowo-stalowej, SCH „C” przy wejściu do piwnicy w konstrukcji żelbetowej wraz ze ścianą oporową, SCH „D” przy wejściu bocznym, wschodnim w konstrukcji żelbetowo-stalowej;
34) zamurowanie otworu w ścianie piwnicy po zlikwidowanej dobudówce pod schodami;
35) montaż systemowej wycieraczki przy wejściu SCH „C”;
36) montaż systemowego ogrodzenia panelowego (w tym bram i furtki) wraz z wykonaniem fundamentów pod słupki ogrodzenia;
37) montaż żelbetowej, prefabrykowanej ściany oporowej na kruszywie łamanym, stabilizowanym mechanicznym, podkładzie betonowym i podsypce piaskowej wydzielającej miejsce gromadzenia odpadów stałych;
38) montaż odwodnienia liniowego w postaci korytka betonowego przy ścianie fundamentowej;
39) montaż elementów małej architektury wraz z fundamentami (kosze na śmieci, ławki, stojaki na rowery);
40) rozbiórka przewodów i studni kanalizacji deszczowej kolidujących z projektowanym uzbrojeniem terenu;
41) rozbiórka studni kanalizacyjnych kolidujących z projektowanym uzbrojeniem terenu;
42) zabezpieczenie istniejącego uzbrojenia terenu w miejscach kolizji, skrzyżowań i zbliżeń z projektowanym uzbrojeniem terenu zgodnie z wydanymi uzgodnieniami branżowymi;
43) montaż drenażu opaskowego (w tym wykonanie przecisku pod segmentem łącznika): rury, obsypka z żwiru płukanego w geowłókninie i studzienki drenarskie;
44) montaż zewnętrznych odcinków wewnętrznej instalacji kanalizacji deszczowej (w tym wymiana wybranych przykanalików odprowadzających wody deszczowe z rur spustowych z dachu): rury, studzienki kanalizacyjne, studzienki ściekowe z wpustami żeliwnymi;
45) udrożnienie istniejącego przyłącza kanalizacji deszczowej oraz istniejącej zewnętrznej instalacji kanalizacji deszczowej na odcinku od studni Di3 – Di2;
46) montaż zewnętrznych odcinków wewnętrznej instalacji kanalizacji sanitarnej: rury, studzienki kanalizacyjne;
47) udrożnienie istniejącego przyłącza kanalizacji sanitarnej;
48) przebudowa istniejącego przyłącza wody wraz z przebudową niezbędnej armatury wewnętrznej;
49) przebudowa istniejącego przyłącza gazu wraz z zabudową nowej, wolnostojącej szafki gazowej w pasie zieleni od strony wschodnie elewacji budynku szkoły.
Roboty prowadzone będą przy obiekcie czynnym – placówce oświatowej.
3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określają projekty budowlane i wykonawcze, dokumentacja techniczna, specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych a także projektowane postanowienia umowy w sprawie zamówienia publicznego, stanowiące załączniki do Opisu przedmiotu zamówienia – Dział II SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45111300-1 - Roboty rozbiórkowe
45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków
45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg
45233293-9 - Instalowanie mebli ulicznych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający unieważnił postępowanie na podstawie art. 255 pkt 3) ustawy Pzp, ponieważ cena oferty najkorzystniejszej przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Wstępnie, jako najkorzystniejsza została oceniona oferta nr 4. Cena zawarta w ofercie wynosi 2.289.627,25 zł i jest wyższa o 289.627,25 zł od kwoty, jaką zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia (2.000.000,00 zł). Zamawiający nie miał możliwości zwiększenie kwoty pierwotnie przeznaczonej na realizację zamówienia do ceny oferty najkorzystniejszej.Szczegółowe uzasadnienie unieważnienia postępowania zawarte jest w Zawiadomieniu o unieważnieniu z dnia 4.03.2022 r.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 2371064,53 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 3199476,00 PLN
| 2022-03-10 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |