Energooszczędne oświetlenie uliczne i drogowe przy drogach publicznych gmin obszaru Ziemi Kłodzkiej.

Gmina Miejska Kłodzko

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00082002
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00082002/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-03-10 13:50
Lokalizacja
Kłodzko, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-38642683-8819-11ec-9bc1-c2db95d08897
Identyfikator
8831679027
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty instalacyjne elektryczneRoboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznychInstalowanie urządzeń oświetlenia drogowego

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00082002 z dnia 2022-03-10

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Energooszczędne oświetlenie uliczne i drogowe przy drogach publicznych gmin obszaru Ziemi Kłodzkiej.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miejska Kłodzko

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 890717912

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: plac Bolesława Chrobrego 1

1.5.2.) Miejscowość: Kłodzko

1.5.3.) Kod pocztowy: 57-300

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL517 - Wałbrzyski

1.5.7.) Numer telefonu: 74 865 46 82

1.5.8.) Numer faksu: 74 867 40 62

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia.pub@um.klodzko.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.um.bip.klodzko.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://um-klodzko.ezamawiajacy.pl/servlet/HomeServlet

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Energooszczędne oświetlenie uliczne i drogowe przy drogach publicznych gmin obszaru Ziemi Kłodzkiej.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-38642683-8819-11ec-9bc1-c2db95d08897

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00082002

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-03-10

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00030005/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.6 Energooszczędne oświetlenie uliczne i drogowe przy drogach publicznych gmin obszaru Ziemi Kłodzkiej

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Zamówienie dofinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020, a ramach projektu "Energooszczędne oświetlenie uliczne i drogowe przy drogach publicznych gmin obszaru Ziemi Kłodzkiej".

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00049705/04

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.12.2021-2022.MG

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 10890031,91 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zamówienie obejmuje modernizację oświetlenia ulicznego na terenie miasta Kłodzka. W zakresie robót występuje między innymi:

1. Demontaż istniejących opraw.
2. Demontaż wysięgników.
3. Demontaż słupów.
4. Montaż opraw Led.
5. Montaż wysięgników.
6. Montaż słupów, wraz z wymianą okablowania
7. Montaż systemu sterowania oświetleniem.
8. Wsparcie techniczne oraz stała aktualizacja oprogramowania systemu w okresie gwarancji.
9. Wykonanie pomiarów elektrycznych odbiorczych wraz z wykonaniem pomiarów występującej mocy biernej. Wymagany stopień skompenoswania mocy biernej tg ɸ ≤ 0,4.
10. Inne prace i roboty niezbędne do prawidłowego wykonania przedmiotu umowy, w tym między innymi:
a. opracowanie projektu organizacji ruchu na czas prowadzenia robót jeśli będzie wymagane,
b. oznakowanie, ubezpieczenie oraz zabezpieczenie przejętego placu budowy na czas robót,
c. organizację zaplecza budowy,
d. organizację dojść i dojazdów do posesji w trakcie prowadzenia robót,
e. wykonanie pełnej dokumentacji powykonawczej z naniesionymi zmianami w trakcie robót w wersji papierowej i elektronicznej możliwej do edycji na aktualnej mapie zasadniczej, a w przypadku budowy linii kablowych wykonanie geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej,
f. bieżący wywóz materiałów nieużytecznych z terenu budowy,
g. wykonanie robót naprawczych infrastruktury technicznej, której stan techniczny na skutek realizacji robót uległ pogorszeniu, w tym robót odtworzeniowych,
h. Utylizacja i złomowanie zdemontowanych elementów oświetlenia, nie nadających się do ponownego wykorzystania (dochód ze sprzedaży złomu należy zaliczyć na poczet zysku Wykonawcy).
i. Zapewnienie wymaganego łącza internetowego dla stacji bazowych bez dodatkowych kosztów dla zamawiającego w okresie gwarancji.

Wspólny Słownik Zamówień (CPV): kod CPV 45310000-3 (kod wiodący), 45316110-9, 45231400-9 (kody uzupełniające).
Szczegółowy zakres zamówienia został zawarty w dokumentacji projektowej stanowiącej załącznik nr 7. Ilości robót przedstawiają przedmiary robót stanowiące załączniki nr 8 i 9.

Zamówienie dofinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020, a ramach projektu "Energooszczędne oświetlenie uliczne i drogowe przy drogach publicznych gmin obszaru Ziemi Kłodzkiej", w ramach Osi Priorytetowej nr 3 "Gospodarka niskoemisyjna", Działania nr 3.4. "Wdrażanie strategii niskoemisyjnych", Poddziałania nr 3.4.1 "Wdrażanie strategii niskoemisyjnych - konkursy horyzontalne" Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych

45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zgodnie z art. 255 pkt 3) ustawy Pzp, Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, a Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty. Kwota jaką zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia wynosi 9 919 771,65 zł brutto. Wobec powyższego Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 14247090 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 18192128,91 PLN

2022-03-10 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane