Remont elewacji Budynku Oświaty Nauki i Kultury- Szkoła Artystyczna w Ełku przy ulicy Armii Krajowej 21
EŁCKIE CENTRUM KULTURY
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00449904
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00449904/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-08-08 09:41
- Lokalizacja
- Ełk, warmińsko-mazurskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-0fe5a713-2fa6-11ef-b373-0e435a8a43bc
- Identyfikator
- 8481135538
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00449904 z dnia 2024-08-08 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont elewacji Budynku Oświaty Nauki i Kultury- Szkoła Artystyczna w Ełku przy ulicy Armii Krajowej 21
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: EŁCKIE CENTRUM KULTURY
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000687400
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Wojska Polskiego 47
1.5.2.) Miejscowość: Ełk
1.5.3.) Kod pocztowy: 19-300
1.5.4.) Województwo: warmińsko-mazurskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL623 - Ełcki
1.5.7.) Numer telefonu: +48 87 621 80 00
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@eck.elk.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.eck.elk.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-0fe5a713-2fa6-11ef-b373-0e435a8a43bc1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - państwowe i samorządowe instytucje kultury
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Remont elewacji Budynku Oświaty Nauki i Kultury- Szkoła Artystyczna w Ełku przy ulicy Armii Krajowej 212.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-0fe5a713-2fa6-11ef-b373-0e435a8a43bc
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00449904
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-08-08
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00034407/01/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.1 Wykonanie remontu elewacji budynku ECK ul. Armii Krajowej 21
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00377693
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: DZTG.21.212.2.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 628293,03 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest ” Remont elewacji Budynku Oświaty Nauki i Kultury- Szkoła Artystyczna w Ełku przy ulicy
Armii Krajowej 21. Obiekt wpisany do rejestru zabytków.
2. Zakres prac budowlanych obejmuje w szczególności:
2.1. ELEWACJA A-B.
2.1.1. Skuć odspojony tynk w strefie przyziemia.
2.1.2. Uzupełnienie ubytków tynku (w miejscu skuć).
2.1.3. W strefie przyziemia dokonać iniekcji ścian środkami krystalizującymi.
2.1.4. Wszystkie powierzchnie tynkowane oczyścić z brudu, grzybów i glonów.
2.1.5. Wszystkie powierzchnie tynkowane zagruntować, bez spodów balkonów.
2.1.6. Likwidacja mikrospękań tynku.
2.1.7. Wszystkie powierzchnie tynkowane dwukrotnie pomalować farbami zolowo-krzemianowymi
2.1.8. Wykonać renowację balustrad metalowych,
2.1.9. Wykonać renowację drzwi wejściowych drewnianych.
2.2. ELEWACJA B-C.
2.2.1. Skuć odspojony tynk w strefie przyziemia. Skuć odspojony tynk w strefie attyki. Zdemontować obróbkę poziomą attyki
z blachy tytanowo-cynkowej.
2.2.2. Uzupełnienie ubytków tynku (w miejscu skuć).
2.2.3. W strefie przyziemia dokonać iniekcji ścian środkami krystalizującymi.
2.2.4. Wszystkie powierzchnie tynkowane oczyścić z brudu, grzybów i glonów.
2.2.5. Wszystkie powierzchnie tynkowane zagruntować.
2.2.6. Likwidacja mikrospękań tynku.
2.2.7. Wszystkie powierzchnie tynkowane pomalować dwukrotnie farbami zolowo-krzemianowymi.
2.2.8. Ocieplenie attyki, inne prace zgodnie z projektem.
2.2.9. Wykonać nową obróbkę poziomą attyki z blachy tytanowo-cynkowej.
2.3. ELEWACJA C-D.
2.3.1. Skuć odspojony tynk. Zdemontować rury spustowe z blachy tytanowo-cynkowej. Zdemontować kratki wentylacji
mechanicznej.
2.3.2. Uzupełnienie ubytków tynku (w miejscu skuć)
2.3.3. Wszystkie powierzchnie tynkowane oczyścić z brudu, grzybów i glonów.
2.3.4. Wszystkie powierzchnie tynkowane zagruntować.
2.3.5. Wykonać docieplenie zgodnie z projektem.
2.3.6. Wszystkie powierzchnie tynkowane dwukrotnie pomalować farbami zolowo-krzemianowymi.
2.3.7. Wykonać nowe rury spustowe z blachy tytanowo-cynkowej. Wykonać nowe kratki żaluzjowe wywiewno-nawiewne
instalacji klimatyzacyjnej z blachy nierdzewnej o wymiarach 40x40cm.
2.4. ELEWACJA D-E.
2.4.1. Skuć odspojony tynk. Zdemontować obróbkę poziomą attyki z blachy tytanowo-cynkowej.
2.4.2. Uzupełnienie ubytków tynku (w miejscu skuć).
2.4.3. Wszystkie powierzchnie tynkowane oczyścić z brudu, grzybów i glonów.
2.4.4. Wszystkie powierzchnie tynkowane zagruntować.
2.4.5. Wykonać docieplenie zgodnie z projektem.
2.4.6. Wszystkie powierzchnie tynkowane dwukrotnie pomalować farbami zolowo-krzemianowymi.
2.4.7. Wykonać nową obróbkę poziomą attyki z blachy tytanowo-cynkowej.
2.5. ELEWACJA E-F.
2.5.1. Skuć odspojony tynk. Zdemontować rury spustowe z blachy tytanowo-cynkowej. Zdemontować rynnę zadaszenia z
blachy tytanowo-cynkowej.
2.5.2. Uzupełnienie ubytków tynku (w miejscu skuć),
2.5.3. Wszystkie powierzchnie tynkowane oczyścić z brudu, grzybów i glonów.
2.5.4. Wszystkie powierzchnie tynkowane zagruntować.
2.5.5. Wykonać docieplenie zgodnie z projektem.
2.5.6. Wszystkie powierzchnie tynkowane dwukrotnie pomalować farbami zolowo-krzemianowymi.
2.5.7. Wykonać nowe rury spustowe z blachy tytanowo-cynkowej.
2.5.8. Wykonać zgodnie z projektem roboty związane z zadaszeniem nad wejściem.
2.6. ELEWACJA F-G.
2.6.1. Skuć odspojony tynk. Zdemontować obróbkę poziomą attyki z blachy tytanowo-cynkowej.
2.6.2. Uzupełnienie ubytków tynku (w miejscu skuć).
2.6.3. Wszystkie powierzchnie tynkowane oczyścić z brudu, grzybów i glonów
2.6.4. Wszystkie powierzchnie tynkowane zagruntować.
2.6.5. Wykonać docieplenie zgodnie z projektem.
2.6.6. Wszystkie powierzchnie tynkowane dwukrotnie pomalować farbami zolowo-krzemianowymi.
2.6.7. Wykonać nową obróbkę poziomą attyki z blachy tytanowo-cynkowej.
2.7. ELEWACJA G-H.
2.7.1. Skuć odspojony tynk. Zdemontować rury spustowe z blachy tytanowo-cynkowej.
2.7.2. Uzupełnienie ubytków tynku (w miejscu skuć).
2.7.3. Wszystkie powierzchnie tynkowane oczyścić z brudu, grzybów i glonów.
2.7.4. Wszystkie powierzchnie tynkowane zagruntować.
2.7.5. Wykonać docieplenie zgodnie z projektem,
2.7.6. Wszystkie powierzchnie tynkowane dwukrotnie pomalować farbami zolowo-krzemianowymi.
2.7.7. Wykonać nowe rury spustowe z blachy tytanowo-cynkowej.
2.8. ELEWACJA H-I.
2.8.1. Skuć odspojony tynk. Zdemontować obróbkę poziomą attyki z blachy tytanowo-cynkowej.
2.8.2. Uzupełnienie ubytków tynku (w miejscu skuć).
2.8.3. W strefie przyziemia dokonać iniekcji ścian środkami krystalizującymi.
2.8.4. Wszystkie powierzchnie tynkowane oczyścić z brudu, grzybów i glonów.
2.8.5. Wszystkie powierzchnie tynkowane zagruntować.
2.8.6. Wykonać ocieplenie ścian zgodnie z projektem.
2.8.7. Wszystkie powierzchnie tynkowane dwukrotnie pomalować farbami zolowo-krzemianowymi.
2.8.8. Wykonać nową obróbkę poziomą attyki z blachy tytanowo-cynkowej.
3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi dokumentacja projektowa (Projekt Techniczny, Projekt
architektoniczno-budowlany oraz zagospodarowania terenu) - załącznik nr 3 do SWZ, STWiORB - załącznik nr 4 do SWZ z
uwzględnieniem tego, iż rozliczenie wykonania umowy odbywać się będzie na zasadnie ryczałtowej. Załączone przedmiary
robót są przykładowe, określające orientacyjny zakres robót przewidzianych do wykonania zamówienia, ułatwiając tym
samym skalkulowanie ceny. Wykonawca powinien przeanalizować załączony projekt i przygotować ofertę cenową w
oparciu o własną analizę. Załączony przedmiar nie stanowi podstawy do późniejszego rozliczenia umowy – umowa jest
ryczałtowa. W cenie oferty należy uwzględnić koszty wykonania ewentualnych robót, które nie zostały ujęte w przedmiarze,
a które należy wykonać zgodnie z projektami. Wyklucza się możliwość roszczeń Wykonawcy z tytułu błędnego
skalkulowania ceny lub pominięcia w załączonym przedmiarze robót elementów niezbędnych do wykonania umowy a
wynikających z załączonego projektu.
4. Użyte w projektach budowlanych (o których mowa w punkcie powyżej) materiały w tym wskazane z nazwy własnej,
zostały w trakcie projektowania uzgodnione z Wojewódzkim Urzędem Ochrony Zabytków (WUOZ). Użyte w projekcie
materiały są przykładowe i spełniają wytyczne konserwatorskie. Zamawiający dopuszcza stosowanie materiałów
równoważnych w stosunku do wskazanych w dokumentacji projektowej, specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru
robót budowlanych lub przedmiarach robót pod warunkiem, że zapewnią one uzyskanie parametrów co najmniej na takim
samym poziomie jak założone w dokumentacji projektowej lub specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót lub
przedmiarach oraz będą nie gorsze pod względem charakteru użytkowego, parametrów technicznych (wytrzymałość,
trwałość) oraz parametrów bezpieczeństwa użytkowania oraz wykonawca uzyskał uprzednią zgodę dla ich zastosowania od
inwestora i WUOZ
5. Wykonawca zobowiązany jest respektować zapisy pozwolenia wydanego przez Warmińsko Mazurskiego Wojewódzkiego
Konserwatora Zabytków, WUOZ-ELK.5142.220.2023.MW (załącznik nr 6 do SWZ) w tym, na koszt własny i przez cały
okres realizacji zadania, powierzyć na zasadach ww. zezwolenia, obowiązki kierowania robotami budowlanymi, osobie
spełniającej wymagania, o których mowa w art. 37c ustawy z dnia 23 lipca 2003 roku o ochronie zabytków i opiece nad
zabytkami.
6. Wymagania ogólne Zamawiającego w zakresie realizacji prac oraz użytych materiałów.
a) Wykonane roboty oraz użyte materiały do wykonania przedmiotu zamówienia muszą spełniać wymogi art. 10 ustawy
Prawo Budowlane z późniejszymi zmianami oraz ustawy z dnia 16 kwietnia 2004 r. o wyrobach budowlanych z późniejszymi
zmianami.
b) Wszystkie materiały przed ich wbudowaniem należy przedstawić do akceptacji Zamawiającemu.
c) Wykonawca będzie zobowiązany do wykonania prac budowlanych zgodnie z zapisami ustawy z dnia 7 lipca 1994r „Prawo
Budowlane”.
7. Gwarancja - minimalny wymagany okres gwarancji: 48 pełnych miesięcy od daty odbioru końcowego.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne
45443000-4 - Roboty elewacyjne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, ponieważ cena najkorzystniejszej oferty w wysokości 905 090,26 zł brutto przekracza kwotę jaką zamawiający zamierzał przeznaczyć na realizację zamówienia tj. 772 800,43 zł brutto i tej kwoty zwiększyć nie może.| 2024-08-08 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |