Rozbiórka dwóch budynków gospodarczych oraz murowanego ogrodzenia przy ul. Strachowskiego 6 we Wrocławiu
Wrocławskie Mieszkania Sp. z o. o.
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00085340
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00085340/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-03-14 15:18
- Lokalizacja
- Wrocław, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-3ed6b057-568c-11ec-8c2d-66c2f1230e9c
- Identyfikator
- 8982123598
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00085340 z dnia 2022-03-14 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Rozbiórka dwóch budynków gospodarczych oraz murowanego ogrodzenia
przy ul. Strachowskiego 6 we Wrocławiu
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzi podmiot, któremu powierzono przeprowadzenie postępowania1.2.) Nazwa zamawiającego: Wrocławskie Mieszkania Sp. z o. o.
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 020610504
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Namysłowska 8
1.5.2.) Miejscowość: Wrocław
1.5.3.) Kod pocztowy: 50-304
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL514 - Miasto Wrocław
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@wm.wroc.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.wm.wroc.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://wm-wroc.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Budownictwo i obiekty komunalne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Rozbiórka dwóch budynków gospodarczych oraz murowanego ogrodzeniaprzy ul. Strachowskiego 6 we Wrocławiu
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-3ed6b057-568c-11ec-8c2d-66c2f1230e9c
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00085340
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-03-14
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00301836/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: WM/SZP/TP/58/2021/G
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 82960,29 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest rozbiórka dwóch budynków gospodarczych oraz murowanego ogrodzenia zlokalizowanych na działce nr 71, AM-5, obręb: Ołtaszyn przy ul. Strachowskiego 6 we Wrocławiu.
Wspólny Słownik Zamówień CPV:
1) Główny przedmiot: 45111100 - 9
2) Dodatkowe przedmioty: 45111220 - 6.
Zakres zamówienia obejmuje w szczególności:
1) rozbiórkę pokrycia dachowego z blachy falistej oraz papy,
2) rozbiórkę konstrukcji drewnianej dachu,
3) demontaż stolarki drzwiowej i okiennej,
4) rozbiórkę ścian ceglanych,
5) rozbiórkę ławy fundamentowej,
6) rozbiórkę płyty posadzkowej,
7) rozścielenie ziemi urodzajnej wraz z zasianiem trawy,
8) wywiezienie gruzu oraz materiałów pochodzących z rozbiórki,
9) uporządkowanie terenu,
10) wykonanie mapy geodezyjnej powykonawczej.
Opis przedmiotu zamówienia i obowiązki stron określają:
1) dokumentacja opisująca przedmiot zamówienia (zał. do SWZ), w tym: Przedmiar robót (przedmiar robót jest jedynie elementem pomocniczym do wyceny i należy go traktować jako informację pomocniczą określającą zakres robót), Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych, Decyzja PINB nr 1401/2021, Decyzja PINB nr 1406/2021, uzgodnienie Miejskiego Konserwatora Zabytków, Zarządzenie nr 5865/21 Prezydenta Wrocławia z dnia 9 sierpnia 2021r.
UWAGA: Przedmiar stanowi dokument pomocniczy i w związku z tym nie stanowią podstawy do wyceny przedmiotu zamówienia. Zamawiający przedstawia je tylko poglądowo.
2) projektowane postanowienia umowy (zał. do SWZ).
Wszystkie wymagania określone w dokumentach wskazanych powyżej stanowią wymagania minimalne, a ich spełnienie jest obligatoryjne. Niespełnienie ww. wymagań minimalnych będzie skutkować odrzuceniem oferty jako niezgodnej z warunkami zamówienia na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp.
Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne, jest zobowiązany wykazać, że oferowane przez niego rozwiązanie spełnia wymagania określone przez zamawiającego. W takim przypadku, wykonawca załącza do oferty wykaz rozwiązań równoważnych wraz z jego opisem lub normami.
Roboty budowlane będą wykonywane na terenie czynnym.
Określenie wymagań dotyczących zatrudniania przez wykonawcę lub podwykonawcę osób na podstawie stosunku pracy:
W związku z zastosowaniem klauzuli społecznej na podstawie art. 95 ustawy Pzp, Wykonawca
i Podwykonawca zobowiązują się zatrudniać w trakcie realizacji umowy na podstawie stosunku pracy
w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy osoby do wykonywania czynności bezpośrednio związanych z realizacją zamówienia tzn. prace fizyczne związane z rozbiórką, przez cały okres wykonywania tych czynności.
Sposób weryfikacji zatrudnienia ww. osób, uprawnienia zamawiającego w zakresie kontroli spełniania przez wykonawcę wymagań związanych z zatrudnianiem ww. osób oraz sankcje z tytułu niespełnienia wymagań związanych z zatrudnianiem osób zawiera załącznik do SWZ Projektowane postanowienia umowy.
Zamawiający nie określa dodatkowych wymagań związanych z zatrudnianiem osób, o których mowa
w art. 96 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp.
Zamawiający nie zastrzega możliwości ubiegania się o udzielenie zamówienia wyłącznie przez wykonawców, o których mowa w art. 94 ustawy Pzp.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45111100-9 - Roboty w zakresie burzenia
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 9
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 9
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 5
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 29335,50 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 84595,59 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 29335,50 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Magdalena Łukomska Walusiak Specbau Roboty Ziemne i Wyburzeniowe ul. Osobowicka 159/5 51-001 Wrocław Regon 932045567
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 0206100504
7.3.3) Ulica: Osobowicka 159/5
7.3.4) Miejscowość: Wrocław
7.3.5) Kod pocztowy: 51-001
7.3.6.) Województwo: dolnośląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2022-01-25
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 29335,50 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 60 dni
| 2022-03-14 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |