Poprawa efektywności energetycznej infrastruktury oświetleniowej w Gminie Zabłudów
GMINA ZABŁUDÓW
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00085522
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00085522/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2022-03-15 07:53
- Lokalizacja
- Zabłudów, podlaskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-19c88c1b-8348-11ec-83b1-bea871b78b5b
- Identyfikator
- 9661770461
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00085522 z dnia 2022-03-15 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Poprawa efektywności energetycznej infrastruktury oświetleniowej w Gminie Zabłudów
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA ZABŁUDÓW
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 050659208
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Rynek 8
1.5.2.) Miejscowość: Zabłudów
1.5.3.) Kod pocztowy: 16-060
1.5.4.) Województwo: podlaskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL841 - Białostocki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: um@zabludow.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://bip.um.zabludow.wrotapodlasia.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://miniportal.uzp.gov.pl/1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Poprawa efektywności energetycznej infrastruktury oświetleniowej w Gminie Zabłudów2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-19c88c1b-8348-11ec-83b1-bea871b78b5b
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00085522
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-03-15
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00036792/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.4 Realizacja planu gospodarki niskoemisyjnej na terenie Gminy Zabłudów - etap II
1.1.2 Budowa energooszczędnego oświetlenia ulicznego na terenie Gminy Zabłudów
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Regionalny Program Operacyjny Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020 w ramach Osi priorytetowej VIII: Infrastruktura dla usług użyteczności publicznej, Działania 8.6. Inwestycje na rzecz rozwoju regionalnego2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00044372/04
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.1.2022
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 829702,60 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Zadanie 1 – dostawa i montaż 415 szt. opraw oświetleniowych w ramach realizacji planugospodarki niskoemisyjnej na terenie Gminy Zabłudów – etap II.
Zakres prac obejmuje między innymi:
a) opracowaniu dokumentacji technicznej umożliwiającej wykonanie robót montażowych zgodnie
z warunkami PGE Dystrybucja S.A. Oddział Białystok Rejon Energetyczny Białystok
RE/RM6/MF/1547/2021 z dn. 23.02.2021 r. (załącznik nr 9 do SWZ), wymaganiami OPZ dla
Zadania nr 1 (załącznik nr 8 do SWZ) oraz audytu (załącznik nr 10 do SWZ) wraz z uzyskaniem
wszelkich niezbędnych opinii, uzgodnień, decyzji, pozwoleń we własnym zakresie i na własny
koszt.
b) wykonaniu robót montażowych polegających na:
• dostawie 415 szt. opraw oświetlenia ulicznego ze źródłami światła typu LED wraz z systemem
sterowania,
• demontażu 415 szt. istniejących opraw oświetlenia ulicznego ze źródłami światła typu sodowe
wysokoprężne wraz z przewodami zasilającymi oprawy oraz zabezpieczeniem opraw,
• montażu 415 szt. opraw oświetlenia ulicznego ze źródłami światła typu LED wraz z
przewodami zasilającymi oprawy oraz zabezpieczeniem opraw,
• dostawie 327 szt. wysięgników wraz z osprzętem mocującym,
• demontażu 327 szt. wysięgników wraz z osprzętem mocującym,
• montażu 327 szt. wysięgników wraz z osprzętem mocującym,
• oczyszczeniu i dwukrotnym pomalowaniu farbą chlorokauczukową do metalu 88 szt.
istniejących wysięgników,
• modernizacja układów pomiarowo – rozdzielczych oświetlenia ulicznego,
• zainstalowanie i uruchomienie systemu sterowania oprawami oświetlenia ulicznego – w tym
przeszkolenie pracownika Gminy Zabłudów.
c) utylizacja materiałów z demontażu, w tym opraw.
d) wykonanie dokumentacji powykonawczej.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określono w dokumentacji, na którą składa się:
Zadanie nr 1:
a) Załącznik nr 8 – OPZ dla Zadania nr 1.
b) Załącznik nr 9 – Warunki PGE Dystrybucja S.A. dla zadania nr 1.
c) Załącznik nr 10 – audyt energetyczny dla zadania nr 1 i nr 2.
4.5.3.) Główny kod CPV: 31520000-7 - Lampy i oprawy oświetleniowe
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych
45316100-6 - Instalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego
45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
71355200-3 - Wykonywanie badań
4.5.5.) Wartość części: 488040,30 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Zadanie 2 – budowa linii nn energooszczędnego oświetlenia drogowego w ramach realizacjiplanu gospodarki niskoemisyjnej na terenie Gminy Zabłudów – etap II.
Zakres prac obejmuje lokalizacje:
a) Bobrowa: dz. nr 607,
b) Kolonia Zabłudów: dz. nr 94, 262/6, 262/12,
c) Kucharówka: dz. nr 115,
d) Nowosady dz. nr 197, 199,
e) Łubniki dz. nr 98/8, 98/3, 127/1, 43/14.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określono w dokumentacji, na którą składa się:
Zadanie nr 2:
a) Załącznik nr 10 – audyt energetyczny dla zadania nr 1 i nr 2.
b) Załącznik nr 11 – OPZ dla Zadania nr 2.
c) Załącznik nr 12 – projekt budowlany – Kucharówka
d) Załącznik nr 13 – projekt budowlany – Łubniki
e) Załącznik nr 14 – projekt budowlany – Bobrowa
f) Załącznik nr 15 – projekt budowlany – Kolonia Zabłudów dz. 94, 262/6, 262/12
g) Załącznik nr 16 – projekt budowlany – Nowosady
h) Załącznik nr 17 – przedmiar robót – Kucharówka
i) Załącznik nr 18 – przedmiar robót – Łubniki
j) Załącznik nr 19 – przedmiar robót – Bobrowa
k) Załącznik nr 20 – przedmiar robót – Kolonia Zabłudów dz. 94, 262/6, 262/12
l) Załącznik nr 21 – przedmiar robót – Nowosady
m) Załącznik nr 22 – SST Kucharówka
n) Załącznik nr 23 – SST Łubniki
o) Załącznik nr 24 – SST Bobrowa
p) Załącznik nr 25 – SST Kolonia Zabłudów dz. 94, 262/6, 262/12
q) Załącznik nr 26 – SST Nowosady
4.5.3.) Główny kod CPV: 31520000-7 - Lampy i oprawy oświetleniowe
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych
45316100-6 - Instalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego
45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
71355200-3 - Wykonywanie badań
4.5.5.) Wartość części: 216352,68 PLN
Część 3
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Zadanie 3 – budowa linii nn energooszczędnego oświetlenia drogowego w ramach budowyenergooszczędnego oświetlenia ulicznego na terenie Gminy Zabłudów.
Zakres prac obejmuje lokalizacje:
a) Kolonia Zabłudów: dz. nr 151/1, 151/2, 152,
b) Miasto Zabłudów, dz. nr 293/5, 293/7,
c) Solniki: dz. nr 149, 151.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określono w dokumentacji, na którą składa się:
Zadanie nr 3:
a) Załącznik nr 27 – OPZ dla Zadania nr 3.
b) Załącznik nr 28 – projekt budowlany – Kolonia Zabłudów dz. 151/1, 151/2, 152
c) Załącznik nr 29 – projekt budowlany – Miasto Zabłudów
d) Załącznik nr 30 – projekt budowlany – Solniki
e) Załącznik nr 31 – przedmiar robót – Kolonia Zabłudów dz. 151/1, 151/2, 152
f) Załącznik nr 32 – przedmiar robót – Miasto Zabłudów
g) Załącznik nr 33 – przedmiar robót – Solniki
h) Załącznik nr 34 – SST Kolonia Zabłudów dz. 151/1, 151/2, 152
i) Załącznik nr 35 – SST Miasto Zabłudów
j) Załącznik nr 36 – SST Solniki
4.5.3.) Główny kod CPV: 31520000-7 - Lampy i oprawy oświetleniowe
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych
45316100-6 - Instalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego
45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
71355200-3 - Wykonywanie badań
4.5.5.) Wartość części: 125309,62 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zgodnie z dyspozycją art. 255 pkt 3 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2021 r. poz. 1129 z późń. zm) postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego unieważnia się, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.
W przedmiotowym postępowaniu została złożona tylko jedna oferta, której ceny w zakresie zadania 1, 2 i 3 przekraczają możliwości finansowe Zamawiającego, który na sfinansowanie zamówienia zamierzał przeznaczyć 1 025 000,00 zł brutto, w tym na Zadanie 1 – 602 000,00 zł brutto, Zadanie 2 – 268 000,00 zł brutto, Zadanie 3 – 155 000,00 zł brutto. Zamawiający nie może zwiększyć kwoty na realizację zamówienia objętego przedmiotową procedurą do ceny oferty najkorzystniejszej, złożonej przez Wykonawcę Pollight Sp. z o.o., Al. J. Ch. Szucha 11B lok. H2, 00-580 Warszawa z ceną brutto za Zadanie 1 – 990 150,00 zł, Zadanie 2 – 345 630,00 zł, Zadanie 3 – 209 100,00 zł.
Mają na uwadze powyższe należy uznać, iż zachodzi przesłanka unieważnienia postepowania na ww. podstawie prawnej.
SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 990150,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 990150,00 PLN
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zgodnie z dyspozycją art. 255 pkt 3 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2021 r. poz. 1129 z późń. zm) postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego unieważnia się, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.
W przedmiotowym postępowaniu została złożona tylko jedna oferta, której ceny w zakresie zadania 1, 2 i 3 przekraczają możliwości finansowe Zamawiającego, który na sfinansowanie zamówienia zamierzał przeznaczyć 1 025 000,00 zł brutto, w tym na Zadanie 1 – 602 000,00 zł brutto, Zadanie 2 – 268 000,00 zł brutto, Zadanie 3 – 155 000,00 zł brutto. Zamawiający nie może zwiększyć kwoty na realizację zamówienia objętego przedmiotową procedurą do ceny oferty najkorzystniejszej, złożonej przez Wykonawcę Pollight Sp. z o.o., Al. J. Ch. Szucha 11B lok. H2, 00-580 Warszawa z ceną brutto za Zadanie 1 – 990 150,00 zł, Zadanie 2 – 345 630,00 zł, Zadanie 3 – 209 100,00 zł.
Mają na uwadze powyższe należy uznać, iż zachodzi przesłanka unieważnienia postepowania na ww. podstawie prawnej.
SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 345630,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 345630,00 PLN
Część 3
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zgodnie z dyspozycją art. 255 pkt 3 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2021 r. poz. 1129 z późń. zm) postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego unieważnia się, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.
W przedmiotowym postępowaniu została złożona tylko jedna oferta, której ceny w zakresie zadania 1, 2 i 3 przekraczają możliwości finansowe Zamawiającego, który na sfinansowanie zamówienia zamierzał przeznaczyć 1 025 000,00 zł brutto, w tym na Zadanie 1 – 602 000,00 zł brutto, Zadanie 2 – 268 000,00 zł brutto, Zadanie 3 – 155 000,00 zł brutto. Zamawiający nie może zwiększyć kwoty na realizację zamówienia objętego przedmiotową procedurą do ceny oferty najkorzystniejszej, złożonej przez Wykonawcę Pollight Sp. z o.o., Al. J. Ch. Szucha 11B lok. H2, 00-580 Warszawa z ceną brutto za Zadanie 1 – 990 150,00 zł, Zadanie 2 – 345 630,00 zł, Zadanie 3 – 209 100,00 zł.
Mają na uwadze powyższe należy uznać, iż zachodzi przesłanka unieważnienia postepowania na ww. podstawie prawnej.
SEKCJA VI OFERTY (dla części 3)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 209100,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 209100,00 PLN
| 2022-03-15 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |