Przebudowa dróg gminnych w miejscowości Miękinia i Wilkszyn
Gmina Miękinia
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00087376
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00087376/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-03-16 09:57
- Lokalizacja
- Miękinia, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-82cbb9f7-8f14-11ec-94c8-de8df8ed9da1
- Identyfikator
- 9131502020
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00087376 z dnia 2022-03-16 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa dróg gminnych w miejscowości Miękinia i Wilkszyn
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miękinia
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 931935046
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Kościuszki 41
1.5.2.) Miejscowość: Miękinia
1.5.3.) Kod pocztowy: 55-330
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL518 - Wrocławski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: urzad@miekinia.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.miekinia.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://bip.miekinia.pl/m,13802,postepowania-o-zamowienia-publiczne-w-roku-2022.html1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Przebudowa dróg gminnych w miejscowości Miękinia i Wilkszyn2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-82cbb9f7-8f14-11ec-94c8-de8df8ed9da1
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00087376
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-03-16
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00007104/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.2 Przebudowa dróg gminnych – Część 1
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00059345/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: KRO.ZP.271.04.2022
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 1309100,45 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Zadanie nr 1: "Przebudowa ulicy Radosnej i Szczęśliwej w Miękini"Planowana inwestycja polega na remoncie drogi o długości ok. 280 m, poprzez wykonanie jezdni z masy bitumicznej z pełną konstrukcją drogową i wymianą gruntu, wykonanie poboczy ul. Radosnej i ulicy Szczęśliwej; przebudowę zjazdów, dojść pieszych do posesji (chodników); przebudowę systemu odwodnienia drogi; zabezpieczenie istniejącej sieci elektroenergetyczna nN; budowę oświetlenia drogowego. Odcinek kanalizacji deszczowej od studni połączeniowej Stp-4 do wpustu drogowego WD-5 został wykonany, zgodnie z zakresem przedstawionym na rys. 1. Nawierzchnię drogi należy przyjąć zgodnie z zapisami w uzupełnieniu nr 1 i 2 STWiORB i przedmiarze tj. Nawierzchnia z mieszanek mineralno-bitumicznych grysowych – warstwa ścieralna asfaltowa AC11S - grubość po zagęszczeniu 5 cm zgodnie.
Wykonawca robót zobowiązany jest do sporządzenia i zatwierdzenia projektu organizacji ruchu zastępczego.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty został w Części II SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45232410-9 - Roboty w zakresie kanalizacji ściekowej
45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego
4.5.5.) Wartość części: 787238,26 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
"Przebudowa drogi serwisowej 12 w Miękini"Zakres inwestycji obejmuje zmianę geometrii istniejącej drogi serwisowej oraz jej parametrów na długości ok. 118 m i szerokości 5 m z poszerzeniami na łukach.
Parametry drogi: kategoria ruchu – KR3; szerokość: 5,0m + poszerzenia na łuku; pobocza utwardzone kruszywem, szer.: 0,75m; pochylenie poprzeczne jezdni – jednostronne 2%; grubość konstrukcji nawierzchni – 98cm; układ warstw:Warstwa ścieralna – beton asfaltowy AC11S – 5 cm, Warstwa wiążąca – beton asfaltowy AC16W – 6 cm, Podbudowa zasadnicza – beton asfaltowy AC22P – 7 cm, Podbudowa pomocnicza – kruszywo łamane stabilizowane mechanicznie 0/31,5mm zbrojone za pomocą georusztu dwukierunkowego 100/100kN - min. 40 cm, Stabilizacja gruntu cementem o Rm = 2,5-5,0 MPa – min. 40 cm. Dodatkowo prace obejmują przebudowę istniejących kabli telekomunikacyjnych.
Wykonawca robót zobowiązany jest do sporządzenia i zatwierdzenia projektu organizacji ruchu zastępczego.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty został w Części II SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg
4.5.5.) Wartość części: 404396,94 PLN
Część 3
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Zadanie nr 3 Przebudowa ulicy Poprzecznej w WilkszynieZakres inwestycji obejmuje przebudowę drogi na długości 160 m i szerokości 3,00 m o nawierzchni z kostki betonowej oraz wykonanie kanalizacji deszczowej o łącznej długości 418,5 m. Dla przebudowywanej ulicy Poprzecznej przyjęto następujące założenia projektowe: kategoria ruchu – KR1; droga jednojezdniowa, o przekroju ulicznym szerokości 3,0m; pochylenie poprzeczne jezdni – daszek odwrotny –2%-2%; pobocza utwardzone kruszywem kam. 0/31,5mm, gr.10cm i szerokości od 0,50m.
Odprowadzenie wód opadowych zaprojektowano do istniejącego przepustu (przewidzianego do wymiany) rowu melioracyjnego w pasie drogi gminnej działka nr 26dr (ulica Poprzeczna). Odwodnienie realizowane będzie poprzez sieć z rur np: PP K2-Kan fi250 i 300 mm.
Wykonawca robót zobowiązany jest do sporządzenia i zatwierdzenia projektu organizacji ruchu zastępczego.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty został w Części II SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45232410-9 - Roboty w zakresie kanalizacji ściekowej
45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg
4.5.5.) Wartość części: 418558,35 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli:
cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.
Zamawiający unieważnił postępowanie, gdyż dnia 04.03.2022 r. do godz. 9:00, czyli terminu wyznaczonego na składanie oferty wpłynęły oferty z cenami przewyższającymi kwoty, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Zabezpieczone przez Zamawiającego kwoty w budżecie gminy Miękinia na roboty budowlane:
Zadanie nr 1 : „Przebudowa ulicy Radosnej i Szczęśliwej w Miękini”
800 000,00 złotych brutto
Zadanie nr 2: „Przebudowa drogi serwisowej 12 w Miękini”
400 000,00 złotych brutto
Zadanie nr 3: „Przebudowa ulicy Poprzecznej w Wilkszynie”
420 000,00 złotych brutto.
SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 809487,60 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 809487,60 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli:
cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.
Zamawiający unieważnił postępowanie, gdyż dnia 04.03.2022 r. do godz. 9:00, czyli terminu wyznaczonego na składanie oferty wpłynęły oferty z cenami przewyższającymi kwoty, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Zabezpieczone przez Zamawiającego kwoty w budżecie gminy Miękinia na roboty budowlane:
Zadanie nr 1 : „Przebudowa ulicy Radosnej i Szczęśliwej w Miękini”
800 000,00 złotych brutto
Zadanie nr 2: „Przebudowa drogi serwisowej 12 w Miękini”
400 000,00 złotych brutto
Zadanie nr 3: „Przebudowa ulicy Poprzecznej w Wilkszynie”
420 000,00 złotych brutto.
SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 694769,37 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 694769,37 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
Część 3
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli:
cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.
Zamawiający unieważnił postępowanie, gdyż dnia 04.03.2022 r. do godz. 9:00, czyli terminu wyznaczonego na składanie oferty wpłynęły oferty z cenami przewyższającymi kwoty, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Zabezpieczone przez Zamawiającego kwoty w budżecie gminy Miękinia na roboty budowlane:
Zadanie nr 1 : „Przebudowa ulicy Radosnej i Szczęśliwej w Miękini”
800 000,00 złotych brutto
Zadanie nr 2: „Przebudowa drogi serwisowej 12 w Miękini”
400 000,00 złotych brutto
Zadanie nr 3: „Przebudowa ulicy Poprzecznej w Wilkszynie”
420 000,00 złotych brutto.
SEKCJA VI OFERTY (dla części 3)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 520897,70 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 597411,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
| 2022-03-16 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |