„Spotkajmy się na drogach Powiatu Poddębickiego – budowa, przebudowa i remont infrastruktury drogowej” w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych – edycja pierwsza
POWIAT PODDĘBICKI
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00088419
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00088419/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-03-16 14:47
- Lokalizacja
- Poddębice, łódzkie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-316e1461-9576-11ec-94c8-de8df8ed9da1
- Identyfikator
- 8281356097
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00088419 z dnia 2022-03-16 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Spotkajmy się na drogach Powiatu Poddębickiego – budowa,
przebudowa i remont infrastruktury drogowej” w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych – edycja pierwsza
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: POWIAT PODDĘBICKI
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 730934826
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Łęczycka 16
1.5.2.) Miejscowość: Poddębice
1.5.3.) Kod pocztowy: 99-200
1.5.4.) Województwo: łódzkie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL714 - Sieradzki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: powiat@poddebicki.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.poddebicki.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/poddebicki/proceedings1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Spotkajmy się na drogach Powiatu Poddębickiego – budowa,przebudowa i remont infrastruktury drogowej” w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych – edycja pierwsza
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-316e1461-9576-11ec-94c8-de8df8ed9da1
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00088419
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-03-16
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00032595/02/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.1 Spotkajmy się na drogach Powiatu Poddębickiego – budowa, przebudowa i remont infrastruktury drogowej
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00067750/02
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: PRI.272.2.2022
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 12821707,32 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych i opracowanie dokumentacji projektowo – kosztorysowej dla zadania „Spotkajmy się na drogach Powiatu Poddębickiego – budowa, przebudowa i remont infrastruktury drogowej”.
2. Przedmiot zamówienia jest podzielony na zadania, a zadania na części, każda
z części stanowi odrębny ciąg drogowy. Przedmiot zamówienia obejmuje:
2.1 Zadanie Nr 1 – wykonanie robót budowlanych polegających na przebudowie dróg zgodnie z załączonymi do SWZ projektami budowlanymi, STWiORB, zasadami wiedzy technicznej i obowiązującymi w Rzeczypospolitej Polskiej przepisami prawa, w terminie określonym Umową, na drogach powiatowych :
a) Nr 3747E Poddębice ul. 1 Maja, dł. 0,155 km – część 1;
b) Nr 3748E Poddębice ul. Piotrowskiego, dł. 0,140 km – część 2;
c) Nr 2531E Wartkowice ul. Południowa, dł. 1,044 km – część 3;
d) Nr 3737E Uniejów ul. Bp. Owczarka, dł. 0,200 km – część 4;
e) Nr 3735E Uniejów: ul. Krótka, dł.0,110 km – część 5;
f) Nr 3715E m. Osowiec, dł. 0,320 km – część 6.
2.2 Zadanie Nr 2 - „ zaprojektuj i wybuduj” - dla każdej z części opracowanie dokumentacji projektowej z uwzględnieniem wymagań w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych oraz z przeznaczeniem dla wszystkich użytkowników, wskazań zawartych w Programie Funkcjonalno – Użytkowym, w tym projektu budowlanego, projektu wykonawczego, STWiORB, przedmiaru robót, kosztorysu inwestorskiego wraz z uzyskaniem uzgodnień, opinii, decyzji administracyjnych niezbędnych do przystąpienia, do realizacji zadania oraz wykonanie robót budowlanych zgodnie z SWZ, opracowanym projektem budowlanym i projektem wykonawczym, STWiORB, zasadami wiedzy technicznej i obowiązującymi w Rzeczypospolitej Polskiej przepisami prawa, w terminie określonym Umową, dla dróg powiatowych :
a) Nr 3749E Poddębice, ul. Krótka, dł. 0,052 km – część 1 ( przebudowa);
b) Nr 3730E Uniejów, ul. Kościelnicka, dł. 0,470 km – część 2 (przebudowa);
c) Nr 3738E Uniejów ul. Ireny Bojakowskiej, dł. 0,152 km – część 3 (przebudowa);
d) Nr 5137E Łążki - Budzynek, dł. 3,65 km – część 4 (przebudowa);
e) Nr 3720E Zadzim – Zalesie, dł. 4,685 km – część 5 (remont);
f) Nr 1700Ew miejscowości Brzeg, dł. 1,650 km – część 6 (przebudowa)
4.5.3.) Główny kod CPV: 71300000-1 - Usługi inżynieryjne
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne
45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu
45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg
45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg
45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni
45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
45233223-8 - Wymiana nawierzchni drogowej
45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
71322000-1 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Uzasadnienie Faktyczne:Postępowanie zostało unieważnione, ponieważ oferta z najniższą ceną ( 26 886 018,96 zł brutto) przewyższa kwotę którą zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia (15 770 700,00 zł brutto)
Uzasadnienie Prawne:
Zamawiający unieważnił postępowanie na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2021, poz. 1129 ze zm.).
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 26886018,96 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 28383794,00 PLN
| 2022-03-16 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |