Poprawa efektywności energetycznej budynku Zespołu Szkół w Latowiczu
Gmina Latowicz
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00088507
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00088507/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-03-16 15:21
- Lokalizacja
- Latowicz, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-414343f3-8b29-11ec-9bc1-c2db95d08897
- Identyfikator
- 8222148747
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00088507 z dnia 2022-03-16 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Poprawa efektywności energetycznej budynku Zespołu Szkół w Latowiczu
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Latowicz
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 711582730
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Rynek 6
1.5.2.) Miejscowość: Latowicz
1.5.3.) Kod pocztowy: 05-334
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL912 - Warszawski wschodni
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@gmina-latowicz.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: latowicz.samorzady.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://miniportal.uzp.gov.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Poprawa efektywności energetycznej budynku Zespołu Szkół w Latowiczu2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-414343f3-8b29-11ec-9bc1-c2db95d08897
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00088507
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-03-16
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00024407/01/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.2 Poprawa efektywności energetycznej budynku Zespołu Szkół w Latowiczu
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
współfinansowanej przez UE w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa IV Przejście na gospodarkę niskoemisyjną, Działanie 4.2 Efektywność energetyczna, Typ projektów Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej na podstawie umowy zawartej z Mazowiecką Jednostką Wdrażania Programów Unijnych (MJWPU)2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00055037/02
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: RGOŚ.271.3.2022
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Inwestycja zlokalizowana jest w Zespole Szkół w Latowiczu przy ul. Rynek 24. Zarówno budynek jak i teren, na którym jest zlokalizowany, leżą w strefie ochrony konserwatorskiej. Budynek jest użytkowany całorocznie, w okresie wakacji szkolnych (lipiec, sierpień), w minimalnym stopniu. W ramach zamówienia zostanie wykonane:
1) docieplenie stropodachu nad kuchnią i stołówką metodą wyłożenia od góry styropapy o współczynniku przewodności cieplnej wynoszącym co najwyżej 0,038W/mK,
2) wymiana stolarki okiennej drewnianej na nową stolarkę w ramach PCV,
3) docieplenie ścian metodą bezspoinową z użyciem styropianu o współczynniku przewodności cieplnej wynoszącym co najwyżej 0,038 W/mK,
4) docieplenie stropu pod nieogrzewanym poddaszem metodą wyłożenia od góry wełny mineralnej o współczynniku przewodności cieplnej wynoszącym co najwyżej 0,040 W/mK,
5) wymiana istniejących drzwi na szczelne o niższych współczynnikach U, zgodnie z WT2021 orz wymiana drzwi drewnianych na drzwi aluminiowe
6) modernizacja źródła ciepła (3 zestawy (gazowa pompa ciepła+ kocioł gazowy), czyszczenie i równoważenie instalacji c.o.),
7) docieplenie podłogi w świetlicy wełną mineralną lub styropianem o współczynniku przewodzenia ciepła nie wyższym niż 0,040 W/ mK lub z użyciem innego materiału dającego co najmniej taki sam opór cieplny co warstwa wełny mineralnej lub styropianu o wymienionych wyżej parametrach. Po wykonaniu ocieplenia wierzchnią warstwę wykonać z paneli podłogowych o klasie ścieralności co najmniej AC-4 o podwyższonej odporności na ścieranie przeznaczonych dla obiektów użyteczności publicznej lub wykładziny homogenicznej winylowej.
8) instalacja wentylacji mechanicznej nawiewno – wywiewnej zapewniającą co najmniej
2 krotną wymianę powietrza na sali gimnastycznej,
9) wymiana opraw oświetleniowych oraz punktów świetlnych na źródła LED,
10) montaż dwóch instalacji fotowoltaicznych o łącznej mocy 79,86 kWp. Dwie instalacje po ok.40 kWp każda.
Wszystkie materiały przeznaczone do wykorzystania w ramach prowadzonej inwestycji będą materiałami w najwyższym stopniu nadającymi się do niniejszych robót. Będą to materiały fabrycznie nowe, pierwszej klasy i jakości, wolne od wad fabrycznych
i o długiej żywotności.
11) sporządzenie audytu energetycznego ex-post w celu potwierdzenia zakładanych w projekcie wskaźników produktu i rezultatu
Stopień poprawy efektywności energetycznej - energia końcowa wynosi 74% energii końcowej według stanu aktualnego.
12) sprawowanie nadzoru autorskiego w zakresie zgodności wykonania robót budowalnych z opracowaną dokumentacją projektową.
Szczegółowy opis przedsięwzięcia polegającego na poprawie efektywności energetycznej zawarto w załączonych audytach energetycznych oraz dokumentacji projektowej - Programie Funkcjonalno-Użytkowym.
Dokumentację projektową wykonawca przygotuje w 4 egz + wersja elektroniczna na płycie CD/DVD.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45320000-6 - Roboty izolacyjne
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
09300000-2 - Energia elektryczna, cieplna, słoneczna i jądrowa
09330000-1 - Energia słoneczna
09331000-8 - Baterie słoneczne
09331200-0 - Słoneczne moduły fotoelektryczne
31500000-1 - Urządzenia oświetleniowe i lampy elektryczne
31520000-7 - Lampy i oprawy oświetleniowe
31524100-6 - Oprawy oświetleniowe sufitowe
31524120-2 - Oświetlenie sufitowe
31524210-0 - Oświetlenie ścienne
31527200-8 - Oświetlenie zewnętrzne
31531100-8 - Żarówki oświetleniowe
31532000-4 - Części lamp i opraw oświetleniowych
39370000-6 - Instalacje wodne
42520000-7 - Urządzenia wentylacyjne
44112000-8 - Różne konstrukcje budowlane
44112410-5 - Konstrukcje dachowe
44171000-9 - Płyty (budowlane)
44221000-5 - Okna, drzwi i podobne elementy
44621000-9 - Grzejniki i kotły grzewcze
44621220-7 - Kotły grzewcze centralnego ogrzewania
45000000-7 - Roboty budowlane
45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków
45223100-7 - Montaż konstrukcji metalowych
45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych
45260000-7 - Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistycze
45261000-4 - Wykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne roboty
45261215-4 - Pokrywanie dachów panelami ogniw słonecznych
45262300-4 - Betonowanie
45262310-7 - Zbrojenie
45262500-6 - Roboty murarskie i murowe
45262900-0 - Roboty balkonowe
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych
45311100-1 - Roboty w zakresie okablowania elektrycznego
45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych
45312310-3 - Ochrona odgromowa
45314300-4 - Instalowanie infrastruktury okablowania
45315100-9 - Instalacyjne roboty elektrotechniczne
45315300-1 - Instalacje zasilania elektrycznego
45315700-5 - Instalowanie stacji rozdzielczych
45317000-2 - Inne instalacje elektryczne
45317300-5 - Elektryczne elektrycznych urządzeń rozdzielczych
45320000-6 - Roboty izolacyjne
45321000-3 - Izolacja cieplna
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych
45331200-8 - Instalowanie urządzeń wentylacyjnych i klimatyzacyjnych
45331210-1 - Instalowanie wentylacji
45333000-0 - Roboty instalacyjne gazowe
45340000-2 - Instalowanie ogrodzeń, płotów i sprzętu ochronnego
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
45410000-4 - Tynkowanie
45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej
45421100-5 - Instalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów
45421110-8 - Instalowanie ram drzwiowych i okiennych
45421130-4 - Instalowanie drzwi i okien
45432100-5 - Kładzenie i wykładanie podłóg
45442200-9 - Nakładanie powłok antykorozyjnych
45443000-4 - Roboty elewacyjne
50700000-2 - Usługi w zakresie napraw i konserwacji instalacji budynkowych
51112000-0 - Usługi instalowania sprzętu sterowania i przesyłu energii elektrycznej
71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego
71300000-1 - Usługi inżynieryjne
71314100-3 - Usługi elektryczne
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
71323100-9 - Usługi projektowania systemów zasilania energią elektryczną
72000000-5 - Usługi informatyczne: konsultacyjne, opracowywania oprogramowania, internetowe i wsparcia
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Na podstawie art. 255 ust. 3 z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2019r poz 2019 z póź zm.) Zamawiający unieważnia postępowanie, o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, jaką zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówieniaSEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 4445220,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 4445220,00 PLN
| 2022-03-16 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |