Remonty cząstkowe nawierzchni dróg gminnych w gminie Tomice w 2022 roku

Gmina Tomice

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00080643
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00080643/02
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-03-09 14:22
Lokalizacja
Tomice, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-414e5204-87fd-11ec-94c8-de8df8ed9da1
Identyfikator
5511163935
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie naprawy dróg

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00080643 z dnia 2022-03-09

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remonty cząstkowe nawierzchni dróg gminnych w gminie Tomice w 2022 roku

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Tomice

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 072182120

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Wadowicka 51

1.5.2.) Miejscowość: Tomice

1.5.3.) Kod pocztowy: 34-100

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL21A - Oświęcimski

1.5.7.) Numer telefonu: 338233598

1.5.8.) Numer faksu: 338233598

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gmina@tomice.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://tomice.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://tomice.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Remonty cząstkowe nawierzchni dróg gminnych w gminie Tomice w 2022 roku

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-414e5204-87fd-11ec-94c8-de8df8ed9da1

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00080643

2.6.) Wersja ogłoszenia: 02

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-03-09

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00035413/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Remonty cząstkowe nawierzchni dróg gminnych w gminie Tomice w 2022 roku

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00048751/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RRG.271.2.1.2022.JM

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia są: „Remonty cząstkowe nawierzchni dróg gminnych w gminie Tomice w 2022 roku”, zgodnie z wykazem dróg zawartym w pkt. 4.1 SWZ.
2. W ramach zamówienia Wykonawca wykona:
2.1 Powierzchniowe utrwalanie nawierzchni drogowych emulsją asfaltową, grys kamienny frakcji 12-16, kruszywo w ilości 13·dm3/m2 – 3.324,00 m2
2.2 Powierzchniowe utrwalanie nawierzchni drogowych emulsją asfaltową, grys kamienny frakcji 8-12, kruszywo w ilości 10·dm3/m2 – 3.324,00 m2
2.3 Powierzchniowe utrwalanie nawierzchni drogowych emulsją asfaltową, grys kamienny frakcji 5-8, kruszywo w ilości 8·dm3/m2 – 3.324,00 m2
2.4 Remonty cząstkowe nawierzchni bitumicznych mieszankami mineralno-bitumicznymi, lepiszcze: asfalt, mechaniczne obcinanie krawędzi, masa grysowa – 45 t
3. Ilości robót określone w pkt 2 ppkt 2.1 – 2.4 zostały przyjęte zgodnie z końcowym protokołem odbioru robót dla zadania pn. Remonty cząstkowe nawierzchni dróg gminnych w gminie Tomice w 2021 roku.
4. W ramach zamówienia Wykonawca oznakuje i zabezpieczy prace na każdym etapie ich realizacji.
5. Szczegółowy zakres realizacji zadania poprzez dobór technologii remontów cząstkowych, o których mowa w pkt 2. zostanie określony w poszczególnych zleceniach.
6. Wskazane w pkt 2. powierzchnie dróg zakwalifikowane do remontów cząstkowych są prognozowanymi i mogą ulec zmianie, na co Wykonawca wyraża zgodę i nie będzie dochodził roszczeń z tytułu zmian ilościowych w trakcie realizacji przedmiotu zamówienia.
7. Zamawiający dopuszcza sytuację, iż w trakcie realizacji zamówienia powierzchnie dróg do remontu w technologii powierzchniowego utrwalenia nawierzchni drogowych emulsją asfaltową lub w technologii remontu nawierzchni bitumicznych mieszankami mineralno-bitumicznymi mogą ulec zmianie. Wykonawca zobowiązany jest w takiej sytuacji do wykonania remontu cząstkowego nawierzchni wg wskazanej przez Inspektora Nadzoru technologii wykonania robót bez względu na wymienione w tabeli ilości, po cenach jednostkowych za 1 m2 remontu nawierzchni w technologii powierzchniowego utrwalenia nawierzchni emulsją asfaltową lub za 1 t wbudowanej mieszanki mineralno-bitumicznej wskazanych w ofercie, jednakże całkowite umowne wynagrodzenie Wykonawcy za realizację całego zakresu zamówienia nie może zostać przekroczone.
8. Zamawiający zastrzega możliwość zlecenia Wykonawcy dodatkowych napraw uszkodzonych nawierzchni dróg wg technologii powierzchniowego utrwalenia nawierzchni drogowych emulsją asfaltową lub w technologii remontu nawierzchni bitumicznych mieszankami mineralno-bitumicznymi na innych drogach zlokalizowanych na terenie Gminy Tomice, nie wymienionych w pkt 4.1 SWZ, w ramach całkowitego wynagrodzenia Wykonawcy.
9. Dodatkowe naprawy uszkodzonych nawierzchni dróg gminnych Wykonawca wykona na pisemne zlecenie Zamawiającego w terminie wskazanym każdorazowo na zleceniu.
10. Wykonawca, w ramach zamówienia, zobowiązany jest do sporządzenia projektu/projektów* tymczasowej organizacji ruchu, w przypadku stwierdzenia, podczas przeglądu tj. po otrzymaniu zlecenia o którym mowa w pkt 5, ubytków w nawierzchni dróg, których zgodna ze sztuką budowlaną naprawa wymagała będzie zamknięcia dla ruchu ulicy lub drogi.
11. Szczegółowe określenie przedmiotu zamówienia zawarte jest w Rozdziale IV niniejszej SWZ (przedmiar robót), Specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót (STWiOR), w Rozdziale III pn. Projektowane Postanowienia Umowy.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 7 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zgodnie z treścią art. 255 pkt 7 PZP, zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli wykonawca nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy lub uchylił się od zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Wykonawca odstąpił od podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego z uwagi na zaistnienie okoliczności na które nie miał wpływu i o których zaistnieniu nie miał wiedzy w dniu składania oferty - wzrost cen materiałów budowalnych w stosunku do cen uwzględnionych w ofercie w zakresie uniemożliwiającym wykonanie zamówienia zgodnie z wymaganiami SWZ i STWIORB

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 191127,24 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 191127,24 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

2022-03-09 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane