„Przebudowa dróg wewnętrznych w msc. Krzaki, gm. Brzeźnio”

Gmina Brzeźnio

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00091148
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00091148/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-03-18 13:10
Lokalizacja
Brzeźnio, łódzkie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-37641362-72c2-11ec-beb3-a2bfa38226ab
Identyfikator
8272140506
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie budowy drógPrzygotowanie terenu pod budowęRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty rozbiórkoweRoboty budowlane w zakresie rurociągów do odprowadzania wody burzowejRoboty w zakresie naprawy dróg

Wykonawcy

1 przyznane

Colas Polska Sp. z o.o.,Palędzie, PL · lot 0
943 876,45 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00091148 z dnia 2022-03-18

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Przebudowa dróg wewnętrznych w msc. Krzaki, gm. Brzeźnio”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Brzeźnio

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 730934430

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Wspólna 44

1.5.2.) Miejscowość: Brzeźnio

1.5.3.) Kod pocztowy: 98-275

1.5.4.) Województwo: łódzkie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL714 - Sieradzki

1.5.7.) Numer telefonu: 438203026

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gmina@brzeznio.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.brzeznio.com

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://www.brzeznio.finn.pl/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Przebudowa dróg wewnętrznych w msc. Krzaki, gm. Brzeźnio”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-37641362-72c2-11ec-beb3-a2bfa38226ab

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00091148

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-03-18

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00004196/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.5 Przebudowa dróg wewnętrznych w m. Krzaki, gm. Brzeźnio

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00011507/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: R.271.2.2022

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 746457,82 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest:
„Przebudowa dróg wewnętrznych w msc. Krzaki, gm. Brzeźnio”

Zakres robót obejmuje między innymi:
Przebudowę odcinka drogi o długości 513 m, w tym: droga wewnętrzna odcinek nr 1 – 325,00 mb, droga wewnętrzna odcinek nr 2 – 188,05 mb, tj.
- przebudowę jezdni,
- budowę i przebudowę chodnika,
- budowę i przebudowę zjazdów,
- przebudowę kanalizacji deszczowej,
- wygrodzenie stawu/zbiornika barierami ochronnymi U 11a na długości 65,5 m.
- oznakowania – 1 kpl. ( zgodnie z SOR )
Inwestycja będzie realizowana w oparciu o zgłoszenie robót budowlanych na dz. o nr ewid. 129, 122, 123, 45, Obręb 0012 Krzaki, gmina Brzeźnio
Branża drogowa
Na odcinku drogi wewnętrznej nr 1 planuje się budowę jezdni o nawierzchni bitumicznej o szerokości 5,0 m
i jednostronnego chodnika o szerokości 2,0 m o nawierzchni z kostki brukowej betonowej. W km 0+000,00 należy wykonać nawiązanie do istniejącego przebiegu drogi powiatowej. Istniejący chodnik po stronie zbiornika wodnego przeznaczony jest do rozbiórki, a teren po rekultywacji i wyrównaniu należy obsiać trawą.
Na odcinku od 0+000,00 do km 0+075,00 jezdnia ograniczona jest obustronnym krawężnikiem betonowym 15x30 cm ze światłem 12 cm ułożonym na ławie z betonu C12/15 z oporem. Grubość ławy betonowej – 15 cm.
Od km 0+075,00 do końca odcinka drogi wewnętrznej nr 1 po południowej stronie jezdni zaprojektowano pobocze utwardzone kruszywem łamanym 0/31,5 o gr. 10 cm i szerokości 0,75 m.
Chodnik od strony zieleńca ograniczono obrzeżem betonowym 8x30 cm posadowionym na ławie
z betonu C12/15 o gr. 10 cm.
Zaprojektowano zjazdy indywidualne do posesji o nawierzchni z kostki brukowej w kolorze grafitowym. Zjazdy zaprojektowano o szerokości od 4,0 – 5,5 m, krawędź zjazdów połączona będzie z krawędzią jezdni skosem 1:1 na dł. 2 m.
Projektowane zjazdy należy oddzielić od jezdni za pomocą krawężnika betonowego najazdowego 15x22 cm ułożonego na ławie z betonu C12/15 z oporem. Grubość ławy betonowej – 15 cm. Od strony posesji zaprojektowano obrzeże betonowe 8x30 cm posadowione na ławie z betonu C12/15 o gr. 10 cm.
Na odcinku nr 2 drogi wewnętrznej planuje się budowę jezdni o nawierzchni bitumicznej o szerokości 3,5 – 5,0 m z obustronnymi poboczami z kruszywa łamanego 0/31,5 o gr. 10 cm i szerokości 0,75 m.
Konstrukcja jezdni
• warstwa ścieralna AC11S 50/70 gr. 4 cm
• warstwa wiążąca AC11W 50/70 gr. 5 cm
• podbudowa zasadnicza z mieszanki niezwiązanej z kruszywem C90/3
o uziarnieniu 0/31,5 gr. 20 cm
• grunt niewysadzinowy G1 gr. 15 cm
Konstrukcja chodnika
• kostka brukowa kolor szary gr. 8 cm
• podsypka cementowo - piaskowa 1:4 gr. 3 cm
• podbudowa zasadnicza z mieszanki niezwiązanej z kruszywem C90/3
o uziarnieniu 0/31,5 gr. 15 cm

Konstrukcja zjazdów do posesji
• kostka brukowa kolor grafitowy gr. 8 cm
• podsypka cementowo-piaskowa 1:4 gr. 3 cm
• podbudowa zasadnicza z mieszanki niezwiązanej z kruszywem C90/3
o uziarnieniu 0/31,5 gr. 20 cm
• grunt niewysadzinowy G1 gr. 15 cm

Branża sanitarna - system odwodnienia:

Projektuje się szczelny system odwodnienia składający się na studzienki wpustowe deszczowe
podłączone przykanalikami do kanalizacji istniejącej bezpośrednio oraz poprzez fragment kanału kd315. tj.
- w km 0+000 do 0+150 projekt przewiduje zlikwidowanie istniejących studzienek wpustowych oraz wykonanie nowych wraz z fragmentem kanału deszczowego dn315 PCV-U z wpięciem w istniejący kanał kd400,
- w km 0+150 do 0+320 należy dokonać wpięcie projektowanych wpustów do istniejącego kanału
deszczowego,
-na całym odcinku opracowania należy wykonać:
• wymianę, regulację zwieńczeń studzienek na istniejących kanałach deszczowych – 11 szt.
• studzienki wpustowe DN500 betonowe ze zwieńczeniem kratą żeliwną (krawężnikowo jezdniowe)
z osadnikiem – 10 szt,
• studnie rewizyjne DN1000 z kręgów betonowych – 4 szt,
• kanał z rur DN315 z rur PCV-U lite SN8 - 123,9 m,
• przykanaliki z rur PCVU 160 mm – 42,6 m,
• podłączenie przykanalików do kanału istniejącego – 3 kpl
• regulację skrzynek zaworów wodociągowych – 10 szt


Szczegółowy zakres prac – ujęty w projekcie budowlanym i przedmiarze robót

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45232130-2 - Roboty budowlane w zakresie rurociągów do odprowadzania wody burzowej

45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 943876,45 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 953250,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 943876,45 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Colas Polska Sp. z o.o.,

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 63101432

7.3.3) Ulica: ul. Nowa 49

7.3.4) Miejscowość: Palędzie

7.3.5) Kod pocztowy: 62-070

7.3.6.) Województwo: wielkopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:

Podwykonawcom powierzone zostanie wykonanie wszystkich części zamówienia, z wyłączeniem wykonania nawierzchni bitumicznych.

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2022-02-24

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 943876,45 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 6 miesiące

2022-03-18 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane