Zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych w ramach zadania pn.: „Budowa pasywnego budynku Urzędu Miasta w Uniejowie”
Gmina Uniejów
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00091611
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00091611/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-03-18 15:24
- Lokalizacja
- Uniejów, łódzkie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-814797fa-89c8-11ec-9bc1-c2db95d08897
- Identyfikator
- 8281356737
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00091611 z dnia 2022-03-18 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych w ramach zadania pn.: „Budowa pasywnego budynku Urzędu Miasta w Uniejowie”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Uniejów
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 311019579
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Błogosławionego Bogumiła 13
1.5.2.) Miejscowość: Uniejów
1.5.3.) Kod pocztowy: 99-210
1.5.4.) Województwo: łódzkie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL714 - Sieradzki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: urzad@uniejow.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://uniejow.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://gminauniejow.ezamawiajacy.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych w ramach zadania pn.: „Budowa pasywnego budynku Urzędu Miasta w Uniejowie”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-814797fa-89c8-11ec-9bc1-c2db95d08897
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00091611
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-03-18
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00039860/02/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.5 Budowa pasywnego budynku Urzędu Miasta w Uniejowie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Przedmiot zamówienia jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020 Oś priorytetowa IV Gospodarka Niskoemisyjna, działanie 4.3 Ochrona powietrza, poddziałanie 4.3.2 Ochrona powietrza2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00062036/04
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.1.2022 EL
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest opracowanie pełnej wielobranżowej dokumentacji projektowej i kosztorysowej oraz wykonanie na jej podstawie robót budowlanych polegających na budowie pasywnego budynku UrzęduMiasta wUniejowie wraz ze wszystkimi instalacjami, przyłączami sieci infrastruktury technicznej do budynku, zagospodarowaniem terenu, ogrodzeniem terenu, uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie i certyfikatu budynku pasywnego oraz zaprojektowaniem i budową urządzenia wodnego do retencji korytowej (regulacja cieku, remont umocnienia brzegowego i dna) cieku zlokalizowanego przy wschodniej granicy działki.
Zakres dokumentacji obejmuje również projekty wnętrza obiektu wraz z wyposażeniem ruchomym ( meble, sprzęty).
Zakres robót budowlanych obejmuje wyposażenie toalet, archiwum (regały jezdne), kasy, skarbca, wyposażenie stałe aneksów kuchennych, pomieszczeń porządkowych oraz zaplecza sali konferencyjnej
Zakres robót budowlanych nie obejmuje pozostałego wyposażenia ruchomego pomieszczeń.
2.Dokumentacja projektowa musi zawierać rozwiązania funkcjonalne, techniczne, materiałowe oraz użytkowe przyjęte w Programie funkcjonalno-użytkowym, koncepcji architektonicznej, koncepcji zagospodarowania terenu, wytycznych projektowych budowy oświetlenia na terenie miasta Uniejów oraz zapisy niniejszejSWZ. 3.W ramach dokumentacji projektowej Wykonawca zobowiązany jest do opracowania projektów budowlanych i wykonawczych wraz z niezbędną dokumentacją branżową, techniczną i inną niezbędną do realizacji zadania, pozyskanie prawomocnych decyzji administracyjnych niezbędnych do rozpoczęcia, wykonania i ukończenia robót budowlanych. 4.Zaprojektowany budynek Urzędu Miasta musi zostać zlokalizowany na działce nr 598 w miejscowości Uniejów. Działka objęta jest miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. plan jest dostępny na stronie https://bip.uniejow.pl/dokumenty/1629
Przez pasywny budynek Urzędu Miasta w Uniejowie rozumie się budynek o ściśle określonych parametrach, dotyczących zapotrzebowania na energię oraz rozwiązaniach budowlanych i instalacyjnych, w którym komfort cieplny uzyskuje się przy sezonowym zużyciu ciepła na ogrzewanie na poziomie poniżej 12 kWh/(m2xrok). Budynek będzie wykorzystywał podgrzewane lub ochładzane powietrze zewnętrzne, dostarczane w ilości potrzebnej do osiągnięcia jakości powietrza wewnętrznego. W takim przypadku wskaźnik rocznego zapotrzebowania na nieodnawialną energię pierwotną dla pasywnego budynku użyteczności publicznej nie powinien przekraczać 120 kWh/(m2xrok). Jednocześnie komfort cieplny utrzymywany jest przy małych jednostkowych strumieniach ciepła, dzięki czemu nie jest wymagane stosowanie aktywnych układów grzewczych i klimatyzacyjnych. W sposób pasywny wykorzystywane są takie źródła ciepła, jak: osoby przebywające w budynku, urządzenia elektryczne, czy promieniowanie słoneczne. Ponadto odpowiedni komfort cieplny w okresie obniżonych temperatur zewnętrznych zapewnia dogrzewanie powietrza wentylacyjnego. Przegrody zewnętrzne budynku kształtuje się tak, aby zapewnić wysoką izolacyjność całej bryły budynku tj. współczynnik przenikania ciepła U dla ścian zewnętrznych nie większy niż 0,15 W/(m2xK). Wymagane jest zastosowanie specjalnych pasywnych okien (oszklenie i ramy), dla których współczynnik U jest poniżej 0,80 W/(m2xK), a współczynnik przepuszczalności energii promieniowania słonecznego przez oszklenie g wynosi około 50%.
6.Dokumentacja projektowa musi zostać zweryfikowana przez Wykonawcę w zakresie zgodności zaprojektowanych rozwiązań z wymogami stawianymi budynkom pasywnym. 7.Wybudowany budynek Urzędu Miasta musi uzyskać certyfikat pasywności, w związku z powyższym po stronie Wykonawcy jest przeprowadzenie wszystkich niezbędnych prób i sprawdzeń, uzyskanie certyfikatu budynku pasywnego dla wykonanego obiektu i przekazanie certyfikatu Zamawiającemu. 8.Rozwiązania projektowe w zakresie przegród, przejść elementów instalacji oraz połączeń okien z ościeżami należy przyjąć zgodnie z punktem 2.3.dotyczącym szczelności na przenikanie powietrza Załącznika nr2–wymagania izolacyjności cieplnej i inne wymagania związane z oszczędnością energii do Rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. Budynek należy zaprojektować w taki sposób, aby osiągnąć parametr szczelności powietrznej na poziomie n50 < 0,6/h-1.
W celu zapewnienia zasilania obiektu w media na etapie PFU uzyskano od gestorów sieci wstępne warunki techniczne przyłączenia mediów bądź zapewnienie o możliwości technicznej na podłączenie do sieci Wykonawca zobowiązany jest uzyskać aktualne warunki techniczne i w oparciu o zawarte w nich wytyczne zaprojektować następujące przyłącza i instalacje wewnętrzne: kanalizacji sanitarnej; kanalizacji deszczowej (w przypadku braku możliwości przyłączenia należy zaproponować rozwiązanie zamienne); wody; sieci ciepłowniczej i sieci geotermalnej; energetyczne (w tym oświetlenie terenu); teletechniczne.
12.Na przedmiotową inwestycję składają się następujące części funkcjonalno–użytkowe:
a)Budynek Urzędu Miasta
b)Zagospodarowanie terenu (wraz z parkingiem dla samochodów osobowych, chodników, opasek wokół budynku, placu zabaw dla dzieci – do uzgodnienia z Zamawiającym na etapie projektowania, elementami małej architektury, oświetleniem terenu, nasadzeniami niskimi, masztami do flag, etc. )
13.System inteligentnego zarządzania budynkiem (BMS)
Budynek musi zostać zaprojektowany zgodnie z koncepcją projektowania uniwersalnego, musi być dostosowany dla osób ze szczególnymi potrzebami w tym z niepełnosprawnościami, w tym niepełnosprawnością ruchową oraz intelektualną. Budynek musi zostać zaprojektowany zgodnie z ustawą z dnia 19lipca2019r. o zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami (t.j.Dz.U. z2020 r.poz.1062) 14.W ramach promocji budownictwa pasywnego i idei energooszczędności, na zewnętrznej elewacji musi zostać zaprojektowana i wykonana tablica przedstawiająca zasadę działania budynku pasywnego. Wykonawca zobowiązany jest do zaprojektowania inteligentnego systemu opomiarowania – system zdalnego odczytu mediów użytkowych wykorzystywanych w budynku. System musi prezentować wyniki w formie graficznej – dane ilościowe wraz z graficzną prezentacją wyników w formie wykresów na monitorze umieszczonym na parterze obiektu. Wykonawca przewidzi tablicę multimedialną w celu interaktywnej prezentacji edukującej w zakresie pasywności, gdzie pokazywane byłyby rozwiązania jakie zostały przyjęte dla budynku, ile zużywa energii itp. itd. Wykonawca zaproponuje rozwiązanie w tym zakresie Zamawiającemu. System musi współpracować z technologią BMS budynku
Zakres prac projektowych obejmuje: a)Opracowania wstępne: Mapa do celów projektowych, Wypis i wyrys z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego; Dokumentacja geodezyjna (w zakresie wypisów z ewidencji gruntów, kopii mapy ewidencyjnej, kopii mapy zasadniczej, zaktualizowanej mapy do celów projektowych, etc.); Projekt koncepcyjny uzgodniony z Inwestorem; Dokumentacja geologiczna opracowana w zakresie zgodnym z Rozporządzeniem Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 25kwietnia2012r. w sprawie ustalenia geotechnicznych warunków posadowienia obiektów budowlanych (Dz.Uz2012r.poz463);
Warunki techniczne przyłączenia mediów do obiektu (w zakresie przyłączenia do sieci wodociągowej, kanalizacyjnej, ciepłowniczej, elektroenergetycznej, teletechnicznej etc.); Uzyskanie niezbędnych opinii, uzgodnień, pozwoleń, postanowień oraz decyzji administracyjnych, w tym: uzyskanie decyzji zezwalającej na usuniecie drzew i krzewów; uzgodnienie w zakresie usytuowania projektowanych sieci i uzbrojenia terenu; uzgodnienie z Łódzkim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków (jeżeli wystąpi taka konieczność); inne uzgodnienia, decyzje, zgody, ekspertyzy, które okażą się niezbędne celem prawidłowej realizacji, wszelkie uzgodnienia branżowe
b)Projekty budowlane i wykonawcze: projekt zagospodarowania terenu;
projekty przyłączy mediów (w tym: przyłącze wodociągowe, kanalizacyjne, ciepłownicze, geotermalne oraz elektro –energetyczne, teletechniczne i inne niezbędne) wraz z niezbędnymi uzgodnieniami; projekt architektoniczny;
projekt konstrukcyjny wraz z niezbędnymi opiniami, badaniami, ekspertyzami oraz dodatkowymi opracowaniami; projekt instalacji wentylacji; projekt instalacji C.O.; projekt instalacji wody zimnej (w tym wodnej p-poz do hydrantów wewnętrznych); projekt instalacji ciepłej wody użytkowej; projekt instalacji kanalizacji sanitarnej; projekt instalacji kanalizacji deszczowej; projekt instalacji elektrycznych zasilających wraz z układem pomiarowym; projekt instalacji elektrycznych gniazd wtykowych; projekt instalacji oświetlenia ogólnego, ewakuacyjnego i awaryjnego; projekt instalacji odgromowej; projekt instalacji niskoprądowych (w tym: telewizji dozorowej, kontroli dostępu, przeciwwłamaniową, strukturalną, automatyki budynkowej, system sterowania wentylacją i klimatyzacją); projekt sygnalizacji pożarowej; projekt instalacji teletechnicznych; projekt instalacji technologicznych; projekt aranżacji wnętrz zgodny z wytycznymi zamawiającego wraz z wizualizacjami; wizualizacje budynku; przedmiary robót i kosztorysy inwestorskie, specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych; informacja dotycząca bezpieczeństwa i ochrony zdrowia; projektowana charakterystyka energetyczna; operat wodnoprawny (jeśli wystąpi taka konieczność); uzgodnienia projektu budowlanego w zakresie bezpieczeństwa pożarowego,Sanepid,BHP.Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w koncepcji, programie funkcjonalno – użytkowym oraz projektowanej charakterystyce energetycznej budynku dołączonych do SWZ
Przedmiot zamówienia jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020 Oś priorytetowa IV Gospodarka Niskoemisyjna, działanie 4.3 Ochrona powietrza, poddziałanie 4.3.2 Ochrona powietrza
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
09331200-0 - Słoneczne moduły fotoelektryczne
09332000-5 - Instalacje słoneczne
31500000-1 - Urządzenia oświetleniowe i lampy elektryczne
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu
45112700-2 - Roboty w zakresie kształtowania terenu
45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane
45223000-6 - Roboty budowlane w zakresie konstrukcji
45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków
45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni
45260000-7 - Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistycze
45261000-4 - Wykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne roboty
45261215-4 - Pokrywanie dachów panelami ogniw słonecznych
45262500-6 - Roboty murarskie i murowe
45262620-3 - Ściany nośne
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45312000-7 - Instalowanie systemów alarmowych i anten
45314000-1 - Instalowanie urządzeń telekomunikacyjnych
45315300-1 - Instalacje zasilania elektrycznego
45315600-4 - Instalacje niskiego napięcia
45320000-6 - Roboty izolacyjne
45321000-3 - Izolacja cieplna
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych
45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
45421100-5 - Instalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów
45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian
45442100-8 - Roboty malarskie
45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe
71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne
71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
71322000-1 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
71323100-9 - Usługi projektowania systemów zasilania energią elektryczną
79932000-6 - Usługi projektowania wnętrz
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Uzasadnienie faktyczne unieważnienia postępowania:Zamawiający przed otwarciem ofert, które nastąpiło w dniu 18 marca 2022 r. o godz. 10:30 opublikował informację, iż na sfinansowanie zamówienia zamierza przeznaczyć kwotę 14.500.000,00 zł brutto.
W postępowaniu oferty złożyli następujący wykonawcy:
1. NEW CONSTRUCTION CONCEPT Sp. z o.o., ul. Konduktorska 33, 40-155 Katowice za cenę brutto 29.950.728,78 zł
Cena najkorzystniejszej oferty (jedynej złożonej w postępowaniu) przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierzał i mógł przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
Uzasadnienie prawne unieważnienia postępowania:
Postępowanie zostało unieważnione na mocy art. 255 pkt 3) ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (t. j. Dz. U. z 2021 r., poz. 1129 z późn. zm.).
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 29950728,78 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 29950728,78 PLN
| 2022-03-18 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |