Przebudowa dróg gminnych: ul. Wspólnej, ul. Marchlewskiego, ul. Narutowicza

Gmina Nidzica

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00092351
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00092351/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-03-21 11:46
Lokalizacja
Nidzica, warmińsko-mazurskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-1bd6faa6-99fa-11ec-80f8-1ad70aec7fa4
Identyfikator
9840161572
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty drogoweRoboty w zakresie nawierzchni ulicFundamentowanie ulic

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00092351 z dnia 2022-03-21

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa dróg gminnych: ul. Wspólnej, ul. Marchlewskiego, ul. Narutowicza

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Nidzica

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 510743640

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Plac Wolności 1

1.5.2.) Miejscowość: Nidzica

1.5.3.) Kod pocztowy: 13-100

1.5.4.) Województwo: warmińsko-mazurskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL622 - Olsztyński

1.5.7.) Numer telefonu: 0896250710

1.5.8.) Numer faksu: 0896250711

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: um@nidzica.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: bip.nidzica.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://miniportal.uzp.gov.pl oraz https://bip.nidzica.pl/zamowienia_publiczne/110/status/0/rodzaj/0/wzp/zwr/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przebudowa dróg gminnych: ul. Wspólnej, ul. Marchlewskiego, ul. Narutowicza

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-1bd6faa6-99fa-11ec-80f8-1ad70aec7fa4

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00092351

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-03-21

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00019030/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.5 Przebudowa dróg gminnych: ul. Wspólnej, ul. Marchlewskiego, ul. Narutowicza

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00072089/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: TI.271.4.2022

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 508538,03 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowanych na zadanie: „Przebudowa dróg gminnych: ul. Wspólnej, ul. Marchlewskiego, ul. Narutowicza”.

2. Szczegółowy zakres i sposób wykonania zadania określają kolejno: opis rodzaju, zakresu, miejsca i sposobu wykonywania robót budowlanych zawartych w zgłoszeniu z dnia 23.02.2022 r. oraz projekt umowy, stanowiące załączniki do SWZ.

3. Roboty muszą być wykonane zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, normami oraz na ustalonych w umowie warunkach.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45233252-0 - Roboty w zakresie nawierzchni ulic

45233330-1 - Fundamentowanie ulic

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

UZASADNIENIE PRAWNE
Zgodnie z art. 255 pkt 3 Pzp Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.

UZASADNIENIE FAKTYCZNE
Do wyznaczonego terminu na składanie ofert wpłynęły dwie oferty. Przed otwarciem ofert, w dniu 17.03.2022 r. Zamawiający poinformował, że na sfinansowanie zamówienia zamierza przeznaczyć kwotę 470 000 zł. Zaoferowana cena w najkorzystniejszej ofercie nr 1 przewyższa wartość środków jaką Zamawiający jest w stanie przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
W opisanym powyżej stanie faktycznym, Zamawiający nie mogąc dokonać wyboru oferty najkorzystniejszej zdecydował o unieważnieniu przedmiotowego postępowania opierając się na przywołanym przepisie ustawy Pzp.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 609704,65 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 613938,51 PLN

2022-03-21 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane