Modernizacja nawierzchni drogi powiatowej nr 1145 O w miejscowości Domaszowice, ul. Strzelecka.

Powiat Namysłowski

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00094276
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00094276/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-03-22 13:16
Lokalizacja
Namysłów, opolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-18efaf86-7aa0-11ec-83b1-bea871b78b5b
Identyfikator
7521453127
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty drogowePrzygotowanie terenu pod budowęRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty w zakresie usuwania glebyRoboty w zakresie kopania rowówRoboty w zakresie kształtowania dróg i autostradRoboty w zakresie różnych nawierzchniRoboty w zakresie nawierzchni drógRoboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowaniaWymiana nawierzchni drogowejInstalowanie znaków drogowychInstalowanie urządzeń ochronnychUsługi pomiarowe

Wykonawcy

1 przyznane

PD TRAKT SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWAKluczbork, PL · lot 0
719 888,25 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00094276 z dnia 2022-03-22

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja nawierzchni drogi powiatowej nr 1145 O w miejscowości Domaszowice, ul. Strzelecka.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiat Namysłowski

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 531421963

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Plac Wolności 12A

1.5.2.) Miejscowość: Namysłów

1.5.3.) Kod pocztowy: 46-100

1.5.4.) Województwo: opolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL523 - Nyski

1.5.7.) Numer telefonu: 774103695

1.5.8.) Numer faksu: 774103922

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@namyslow.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.namyslow.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://www.miniportal.uzp.gov.pl/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Modernizacja nawierzchni drogi powiatowej nr 1145 O w miejscowości Domaszowice, ul. Strzelecka.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-18efaf86-7aa0-11ec-83b1-bea871b78b5b

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00094276

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-03-22

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00029421/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Modernizacja nawierzchni drogi powiatowej nr 1145 O w m. Domaszowice ul. Strzelecka

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00030366/02

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: IZM.I.272.1.2022.AK-G.

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 732441,60 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiot zamówienia: Modernizacja nawierzchni drogi powiatowej nr 1145 O w miejscowości Domaszowice, ul. Strzelecka.
2. W zakres robót w trakcie budowy wchodzą:
 roboty pomiarowe na długości 1.068,50 mb,
 roboty przygotowawcze i rozbiórkowe – rozbiórka istniejących ścieków i chodników, frezowanie nawierzchni bitumicznej,
 regulacja urządzeń obcych,
 wykonanie warstwy remontowo-wyrównawczej w ilości do 50kg/m2, – na odcinku jezdni,

 wykonanie warstwy ścieralnej jezdni z mieszanki mineralno-asfaltowej AC 11S gr. 4 cm – na odcinku jezdni,
 wykonanie ścieku przykrawężnikowego z kostki betonowej,
 konserwacja rowów przydrożnych,
 oczyszczenie istniejących przepustów,
 osadzenie krawężników i obrzeży na ławie betonowej,
 wykonanie modernizacji istniejącego chodnika i zjazdów o nawierzchni z kostki betonowej wibroprasowanej gr. 8 cm.
 wymiana istniejących studzienek i kratek ściekowych wraz z przykanalikami,
 wykonanie nowego oznakowania pionowego i poziomego,
 wykonanie ścinki pobocza wraz z wykonaniem pobocza z kruszywa łamanego o szerokości 0,75 m.
3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w załącznikach: nr 1.2. do formularza oferty o nazwie „Kosztorys ofertowy”; nr 3 do SWZ o nazwie „Dokumentacja techniczna”; nr 4 do SWZ o nazwie „Szczegółowe Specyfikacje Techniczne (SST)”; nr 5 do SWZ o nazwie „Projekt docelowej organizacji ruchu”.
4. Przedmiot zamówienia należy wykonać zgodnie ze Specyfikacją Warunków Zamówienia, ustawą z dnia 7 lipca 1994 r. - Prawo budowlane (Dz. U. z 2021 r., poz. 2351 z późn. zmianami), dokumentacją techniczną, Szczegółowymi Specyfikacjami Technicznymi (SST) oraz docelowa organizacją ruchu, a także innymi dokumentami opracowanymi dla potrzeb niniejszego zamówienia oraz obowiązującymi przepisami i normami, sztuką budowlaną, zasadami współczesnej wiedzy technicznej zapewniając bezpieczne i higieniczne warunki pracy, w tym dla użytkowników dróg.
5. W przypadku, gdy w opisie przedmiotu zamówienia znajdą się odniesienia do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym.
6. W przypadku wystąpienia w dokumentacji opisującej przedmiot zamówienia (tj. w projektach, specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych, przedmiarach, zestawieniach, formularzach) nazw producentów, patentów, marek, znaków towarowych, bądź aprobat technicznych, norm, specyfikacji technicznych czy systemów odniesienia, Zamawiający dopuszcza zaoferowanie rozwiązań równoważnych opisanym pod warunkiem zachowania parametrów technicznych, jakościowych i użytkowych na takim samym poziomie lub lepszych niż wskazane w dokumentacji oraz nieprowadzących do zmiany technologii. Wykonawca, który zastosuje podczas wykonywania zamówienia rozwiązania równoważne opisanym przez Zamawiającego w SWZ, będzie obowiązany uprzednio uzgodnić zmiany na piśmie z Zamawiającym i wykazać, że zastosowane przez niego w ramach realizacji umowy materiały, urządzenia, sprzęt lub wyposażenie spełniają wymagania określone przez Zamawiającego w SWZ. Ewentualna równoważność musi być wykazywana głównie tam, gdzie Zamawiający ustalił opis przedmiotu umowy przy pomocy znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty. Natomiast jeżeli Zamawiający dopuścił rozwiązania równoważne opisywane w dokumentacji, ale nie podał minimalnych parametrów, które by tę równoważność potwierdzały, Wykonawca obowiązany będzie zaoferować produkt o właściwościach takich samych, nadający się funkcjonalnie do zapotrzebowanego zastosowania (potwierdzających zgodność cech technicznych, jakościowych i funkcjonalnych z cechami technicznymi, jakościowymi i funkcjonalnymi wskazanymi w SWZ).
7. Wykonawca może realizować przedmiot umowy o cechach odpowiadających cechom wskazanym w opisie przedmiotu umowy lub lepszych od nich, lecz oznaczonych innym znakiem towarowym.
8. Zastosowanie rozwiązań równoważnych, o których mowa wyżej, bez uprzedniej pisemnej akceptacji Zamawiającego, zostanie uznane przez Zamawiającego, że przedmiot umowy nie został wykonany w sposób prawidłowy i odmówi jego odbioru.
9. Wszystkie materiały zastosowane do realizacji przedmiotu zamówienia muszą być w gatunku pierwszym i muszą posiadać atesty, certyfikaty i aprobaty techniczne dopuszczające do stosowania w budownictwie (atesty, certyfikaty i aprobaty należy dostarczyć Zamawiającemu do końcowego protokołu odbioru robót).
10. Kody i nazwy według Wspólnego Słownika Zamówień (CPV):
Główny kod CPV:
45233140-2 Roboty drogowe.
Dodatkowe kody CPV:
45100000-8 Przygotowanie terenu pod budowę.
45111200-0 Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne.
45112000-5 Roboty w zakresie usuwania gleby.
45112100-6 Roboty w zakresie kopania rowów.
45112730-1 Roboty w zakresie kształtowania dróg i autostrad.
45233220-7 Roboty w zakresie nawierzchni dróg.
45233222-1 Roboty budowlane w zakresie układania chodników.
45233290-8 Instalowanie znaków drogowych.
45233223-8 Wymiana nawierzchni drogowej.
45233292-2 Instalowanie urządzeń drogowych.
45233200-1 Roboty w zakresie różnych nawierzchni.
71355000-1 Usługi pomiarowe.
11. Wykonawca zobowiązany jest we własnym zakresie i na własny koszt zabezpieczyć odpowiedni sprzęt i materiały do wykonania przedmiotu zamówienia.
12. Składający oferty wykonawcy zobowiązani są do zapoznania z istotnymi przepisami prawa, aktami i regulacjami obowiązującymi w Polsce, które w jakikolwiek sposób mogą wpływać lub odnosić się do działań podejmowanych w związku z zamówieniem i w następstwie podpisania umowy.
13. Wymagany przez Zamawiającego minimalny okres gwarancji – 48 miesięcy. maksymalnie 84 miesiące, licząc od daty końcowego protokołu odbioru robót. Oferta Wykonawcy, który zaproponuje okres gwarancji krótszy niż 48 miesięcy, zostanie odrzucona jako niezgodna ze SWZ.
14. Wszystkie materiały, w tym odpady powstałe w wyniku realizacji robót budowlanych w ramach projektu muszą być zagospodarowane (ponownie użyte, przetworzone, unieszkodliwione lub magazynowane) zgodnie z obowiązującymi przepisami, w tym przepisami ochrony środowiska (w sposób przyjazny środowisku). Wykonawca zobowiązany jest do posiadania zezwolenia na wytwarzanie odpadów. Koszty wytworzenia, transportu i utylizacji odpadów należy uwzględnić w cenie oferty.
15. Wykonawca zobowiązany jest zrealizować zamówienie na zasadach i warunkach opisanych w SWZ i ofercie.
16. Miejsce realizacji zamówienia: droga powiatowa nr 1132 O w miejscowości Domaszowice, ul. Strzelecka.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45112000-5 - Roboty w zakresie usuwania gleby

45112100-6 - Roboty w zakresie kopania rowów

45112730-1 - Roboty w zakresie kształtowania dróg i autostrad

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania

45233223-8 - Wymiana nawierzchni drogowej

45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych

45233292-2 - Instalowanie urządzeń ochronnych

71355000-1 - Usługi pomiarowe

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 9

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 7

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 719888,25 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1225319,25 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 719888,25 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: PD TRAKT Sp. z o.o. Sp. k.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP: 7510000557; REGON: 530531282

7.3.3) Ulica: ul. Matejki 1

7.3.4) Miejscowość: Kluczbork

7.3.5) Kod pocztowy: 46-200

7.3.6.) Województwo: opolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2022-03-10

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 719888,25 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2022-08-31
2022-03-22 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane