Budowa energooszczędnego oświetlenia ulicznego na terenie Gminy Czarny Bór
Gmina Czarny Bór
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00094768
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00094768/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-03-22 15:49
- Lokalizacja
- Czarny Bór, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-80032bca-8fd5-11ec-9bc1-c2db95d08897
- Identyfikator
- 8862572974
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00094768 z dnia 2022-03-22 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa energooszczędnego oświetlenia ulicznego na terenie Gminy Czarny Bór
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Czarny Bór
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 890718225
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Główna 18
1.5.2.) Miejscowość: Czarny Bór
1.5.3.) Kod pocztowy: 58-379
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL517 - Wałbrzyski
1.5.7.) Numer telefonu: 748450139
1.5.8.) Numer faksu: 748450006
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia.publiczne@czarny-bor.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.czarny-bor.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/czarny_bor1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Budowa energooszczędnego oświetlenia ulicznego na terenie Gminy Czarny Bór2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-80032bca-8fd5-11ec-9bc1-c2db95d08897
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00094768
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-03-22
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00012803/02/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.6 Budowa energooszczędnego oświetlenia ulicznego na terenie Gminy Czarny Bór
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00060935/02
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: GKR.271.3.2022.OK
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest realizacja przedsięwzięcia budowlanego pn. Budowa energooszczędnego oświetlenia ulicznego na terenie Gminy Czarny Bór. Zamówienie obejmuje zaprojektowanie i wykonanie (w formule „zaprojektuj i wybuduj”) oświetlenia drogowego w miejscowości Czarny Bór w ciągu ulic Głównej, Zamkowej, Parkowej, Nadrzecznej, Górniczej, Skalników, Wałbrzyskiej, Kamiennogórskiej, Bocznej, Kolejowej oraz w miejscowościach Grzędy, Grzędy Górne, Jaczków, Witków i Borówno. Zamawiający przewiduje zabudowę 665 szt. słupów z oprawami oświetleniowymi wraz z wykonaniem linii kablowych – zasilających. Zadanie należy zrealizować w oparciu o wytyczne zawarte w Programie Funkcjonalno-Użytkowym, stanowiącym Załącznik do niniejszej SWZ. W ramach przedmiotu zamówienia należy: sporządzić koncepcję programowo-przestrzenną spełniającą warunki Programu Funkcjonalno-Użytkowego; opracować dokumenty obejmujące co najmniej: dokumentację projektową; specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót; inne opracowania wymagane dla uzyskania pozwolenia na budowę i innych niezbędnych uzgodnień; dokumentację wykonawczą dla celów realizacji inwestycji; projekt organizacji ruchu na czas prowadzenia robót budowlano-montażowych oraz projekt stałej organizacji ruchu; inwentaryzację zieleni w pasie prowadzonych robót; dokumentację geotechniczną w celu określenia warunków gruntowo-wodnych podłoża; dokumentację powykonawczą z naniesionymi w sposób czytelny wszelkimi zmianami wprowadzonymi w trakcie budowy wraz z inwentaryzacją geodezyjną powykonawczą wykonanych sieci i obiektów; instrukcje obsługi i eksploatacji oraz instrukcje organizacji bezpiecznej pracy dla stacji transformatorowej; instrukcje BHP oraz IBWR zatwierdzone przez rzeczoznawcę ds. BHP z uprawnieniami GIP; dokumentację fotograficzną terenu przekazanego przed rozpoczęciem robót oraz terenów odtworzonych do stanu pierwotnego; przedmiar robót z wyliczeniem ilości. Dokumentacja projektowa powinna być wykonana zgodnie z obowiązującymi przepisami Prawa budowlanego, warunkami technicznymi i Polskimi Normami przenoszącymi europejskie normy zharmonizowane, a w przypadku ich braku należy uwzględnić: europejskie aprobaty techniczne, Polskie Normy wprowadzające normy międzynarodowe; Polskie Normy; Polskie aprobaty techniczne; wykonać roboty na podstawie sporządzonych projektów i specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót; przeprowadzić wymagane próby i badania, wraz z uzyskaniem odbiorów robót i przegotowaniem dokumentów związanych z oddaniem obiektów do użytkowania; odtworzyć nawierzchnie dróg i chodników wraz z podbudową; uzyskać ostateczną decyzję administracyjną o dopuszczeniu obiektu do użytkowania lub inny dokument zezwalający na użytkowanie obiektu zgodnie z przepisami prawa. Przedmiot zamówienia, o którym mowa jak wyżej, zostaje podzielony na następujące etapy, obejmujące niżej wymienione zakresy: Etap I: sporządzenie koncepcji programowo-przestrzennej spełniająca warunki Programu Funkcjonalno-Użytkowego – 1 egz. Etap II: sporządzenie projektu budowlanego (wraz z innymi koniecznymi opracowaniami i uzgodnieniami) – 3 egz.; przygotowanie i złożenie do organu administracji architektoniczno-budowlanej wniosku o pozwolenie na budowę i/lub zgłoszenia budowy lub wykonywania innych robót budowlanych; uzyskanie decyzji o pozwoleniu na budowę i/lub uzyskanie zaświadczenia o braku podstaw do wniesienia sprzeciwu do zgłoszenia budowy lub wykonywania innych robót budowlanych; opracowanie specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych – 2 egz.; opracowanie dokumentacji wykonawczej – 2 egz.; opracowanie pozostałej wymaganej przez Zamawiającego dokumentacji, niezbędnej do prowadzenia robót budowlanych – w ilości uzgodnionej z Zamawiającym (nie więcej niż 2 egz. każdego dokumentu). Etap III: wykonanie robót budowlanych i zgłoszenie gotowości do odbioru robót oraz uzyskanie ostatecznej decyzji administracyjnej o dopuszczeniu obiektu do użytkowania lub innego dokumentu zezwalającego na użytkowanie obiektu zgodnie z przepisami prawa oraz zgłoszenie gotowości do odbioru końcowego Umowy.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45000000-7 - Roboty budowlane
45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych
45232000-2 - Roboty pomocnicze w zakresie rurociągów i kabli
45232220-0 - Roboty budowlane w zakresie podstacji
45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg
45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45316100-6 - Instalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
71322000-1 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
79421200-3 - Usługi projektowe inne niż w zakresie robót budowlanych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Uzasadnienie prawne: Zgodnie z art. 255 pkt 3 ustawy Prawo zamówień publicznych, Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli (…) cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty. Uzasadnienie faktyczne: Zamawiający w dniu 17 lutego 2022 r. zamieścił w Biuletynie Zamówień Publicznych ogłoszenie nr 2022/BZP 00060935/01 o zamówieniu na realizację robót budowlanych w ramach zadania pn. Budowa energooszczędnego oświetlenia ulicznego na terenie Gminy Czarny Bór. Termin składania ofert ustalono do dnia 4 marca 2022 r. do godz. 9:00, który został przedłużony do dnia 9 marca 2022 r. do godz. 9:00. Do upływu terminu składania ofert wpłynęły 2 oferty. Zamawiający przed otwarciem ofert udostępnił na stronie prowadzonego postępowania informację o kwocie, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Zamawiający poinformował, że na sfinansowanie zamówienia publicznego, którego przedmiot stanowi Budowa energooszczędnego oświetlenia ulicznego na terenie Gminy Czarny Bór, zamierza przeznaczyć kwotę w wysokości 4.500.000,00 złotych brutto. Cena najkorzystniejszej oferty, tj. 9.107.304,50 zł, znacznie przekracza możliwości finansowe Zamawiającego. Zamawiający nie może zwiększyć kwoty na realizację zamówienia objętego przedmiotową procedurą do ceny oferty najkorzystniejszej. Mając powyższe na względzie uznać należy, iż zachodzi przesłanka unieważnienia niniejszego postępowania.SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 9107304,50 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 9592472,34 PLN
| 2022-03-22 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |