Termomodernizacja budynku Zespołu Placówek Pozaszkolnych – Centrum Wspierania Uzdolnień w Jeleniej Górze przy ul. M. Skłodowskiej – Curie 6, 10, 12
MIASTO JELENIA GÓRA
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00093959
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00093959/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-03-22 11:59
- Lokalizacja
- Jelenia Góra, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-32288e9f-9098-11ec-9bc1-c2db95d08897
- Identyfikator
- 6110003899
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00093959 z dnia 2022-03-22 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Termomodernizacja budynku Zespołu Placówek Pozaszkolnych – Centrum Wspierania Uzdolnień w Jeleniej Górze przy ul. M. Skłodowskiej – Curie 6, 10, 12
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: MIASTO JELENIA GÓRA
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 230821523
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: pl. Ratuszowy 58
1.5.2.) Miejscowość: Jelenia Góra
1.5.3.) Kod pocztowy: 58-500
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL515 - Jeleniogórski
1.5.7.) Numer telefonu: 75 75 46 390
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowieniapubliczne@jeleniagora.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.jeleniagora.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/jeleniagora/proceedings1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Termomodernizacja budynku Zespołu Placówek Pozaszkolnych – Centrum Wspierania Uzdolnień w Jeleniej Górze przy ul. M. Skłodowskiej – Curie 6, 10, 122.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-32288e9f-9098-11ec-9bc1-c2db95d08897
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00093959
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-03-22
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00033262/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.8 Termomodernizacja Budynku Zespołu Placówek Pozaszkolnych - Centrum Wspierania Uzdolnień w Jeleniej Górze przy ulicy M. Skłodowskiej - Curie 6,10,12
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Projektu RPDS.03.03.03-02-0007/21 pn.: „Termomodernizacja budynku Zespołu Placówek Pozaszkolnych – Centrum Wspierania Uzdolnień w Jeleniej Górze przy ul. M Skłodowskiej – Curie 6, 10, 12”,2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00063363/02
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: RZ.27.1.6.2022
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na kompleksowej termomodernizacji budynków Zespołu Placówek Pozaszkolnych – Centrum Wspierania Uzdolnień wraz z przebudową instalacji elektrycznej, c.o. oraz montażem na dachu hali sportowej instalacji fotowoltaicznej.
Budynki Zespołu Placówek Pozaszkolnych – Centrum Wspierania Uzdolnień zlokalizowane są w Jeleniej Górze przy ulicy M. Skłodowskiej Curie 6,10,12 (działka ewid. nr 16/3, obręb 0028, AM-57). Wskazana nieruchomość zabudowana położona jest na działce, która jest własnością Gminy Jelenia Góra. Istniejące budynki ujęte są w gminnej ewidencji zabytków oraz objęte ochroną prawną na podstawie zapisów planu miejscowego.
Podstawowe parametry techniczne budynków:
Maksymalne wymiary:
Budynek główny 23,95 m x 14,43 m;
Budynek boczny 30,45 m x 8,76 m;
Łącznik 32,58 m x 2,55 m;
Hala sportowa 34,13 m x 13,98 m.
Powierzchnia tynków zewnętrznych Budynek główny 956,19 m2;
Łącznik 77,44 m2;
Hala sportowa 793,11 m2.
Ilość kondygnacji 3 nadziemne + 1 podziemna (częściowe podpiwniczenie)
Zamówienie realizowane jest w ramach projektu RPDS.03.03.03-02-0007/21 pn.: „Termomodernizacja budynku Zespołu Placówek Pozaszkolnych – Centrum Wspierania Uzdolnień w Jeleniej Górze przy ul. M Skłodowskiej – Curie 6, 10, 12”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.
Oś priorytetowa 3 Gospodarka niskoemisyjna.
Działanie 3.3 Efektywność energetyczna w budynkach użyteczności publicznej i sektorze mieszkaniowym.
Poddziałanie 3-3.3.3 Efektywność energetyczna w budynkach użyteczności publicznej i sektorze mieszkaniowym – konkursy dla beneficjentów realizujących przedsięwzięcia ZIT AJ.
Opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w Tomie III Specyfikacji Warunków Zamówienia w tym w dokumentacji projektowej stanowiącej załącznik do opisu przedmiotu zamówienia.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45111300-1 - Roboty rozbiórkowe
45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania
45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W niniejszym postępowaniu wpłynęły dwie (2) oferty.Zgodnie z zapisami budżetu, Zamawiający - Miasto Jelenia Góra zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia kwotę 6 658 499,00 PLN.
Oferta z najniższą ceną złożona przez Przedsiębiorstwo Budowlane SAWREM Sp. z o.o. Sp. K. ul. Gen. Stefana Grota – Roweckiego nr 115 B, 52-232 Wrocław (8 489 075,35 PLN) przewyższa środki finansowe, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na realizacje zamówienia.
Zamawiający dokonał analizy możliwości zwiększenia wysokości środków w budżecie, jednakże nie ma możliwości przesunięcia środków na niniejsze zadanie.
Wobec faktu, iż oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, Zamawiający w dniu 18.03.2022 r. unieważnił przedmiotowe postępowanie na podstawie art. 255 pkt 3 u.p.z.p.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 8489075,35 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 9250000,00 PLN
| 2022-03-22 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |