„Remont dachu ze zmianą pokrycia dachowego na budynku Urzędu Miasta i Gminy Opatów”

Gmina Opatów

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00094835
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00094835/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-03-22 20:03
Lokalizacja
Opatów, świętokrzyskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-808c8778-9a4f-11ec-80f8-1ad70aec7fa4
Identyfikator
8631538233
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Wykonywanie konstrukcji dachowychRoboty rozbiórkoweWykonywanie pokryć dachowychRoboty instalacyjne elektryczneRoboty izolacyjne

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00094835 z dnia 2022-03-22

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Remont dachu ze zmianą pokrycia dachowego na budynku Urzędu Miasta i Gminy Opatów”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Opatów

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 830409844

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Plac Obrońców Pokoju 34

1.5.2.) Miejscowość: Opatów

1.5.3.) Kod pocztowy: 27-500

1.5.4.) Województwo: świętokrzyskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL722 - Sandomiersko-jędrzejowski

1.5.7.) Numer telefonu: 15 8681 300

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: opatow@umopatow.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.umopatow.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://umopatow.ezamawiajacy.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Remont dachu ze zmianą pokrycia dachowego na budynku Urzędu Miasta i Gminy Opatów”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-808c8778-9a4f-11ec-80f8-1ad70aec7fa4

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00094835

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-03-22

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00050535/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.8 Remont dachu ze zmianą pokrycia dachowego na budynku Urzędu Miasta i Gminy Opatów

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00073578/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: IMK.II.271.1.2022

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 295635,71 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zamówienie polega na wykonaniu całości robót budowlanych obejmujących swym zakresem prace związane z wymianą pokrycia dachowego, w tym m.in. :
1. Wymiana uszkodzonych elementów więźby dachowej z zachowaniem obecnego układu konstrukcyjnego
2. Uzupełnienie konstrukcji więźby o brakujące elementy,
3. Oczyszczenie istniejących elementów oraz impregnacja konstrukcji więźby atestowanym impregnatem do stopnia NRO
4. Demontaż istniejącego pokrycia dachu,
5. Montaż izolacji wiatroszczelnej i paroprzepuszczalnej,
6. Wykonanie deskowania, (łaty i kontrłaty)
7. Pokrycie więźby blachą profilowaną, parametry blachy muszą zostać uzgodnione ze Świętokrzyskim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków Delegatura Sandomierz
8. Wymiana istniejących obróbek blacharskich, rur spustowych oraz rynien.
9. Wykonanie i pomiary instalacji odgromowej.

Powierzchnia połaci dachowej - 965,00 m²

Budynek Urzędu Miasta (kamienica podcieniowa przy ul. Placu Obrońców Pokoju 34) jest zabytkiem architektury wpisanym do rejestru zabytków województwa świętokrzyskiego pod nr A.537 decyzją z dnia 14.10.1949.
Dla robót objętych niniejszym projektem architektoniczno-budowlanym uzyskano Decyzję
Świętokrzyskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, Delegatura w Sandomierzu
Nr 472/A/21, znak: DS.N.AiB.5142.34.2021 z dnia 11.10.2021.

UWAGA: w związku z wymianą pokrycia dachu z pokrycia gontem drewnianym na blachę, nowy materiał pokryciowy powinien odtwarzać charakter pokrycia pierwotnego dachu w szczególności w zakresie kształtu i koloru profilu imitującego gont drewniany. Przyjęty materiał pokrycia, to jest blacha stalowa profilowana Tilcor Shake kolor Charcoal został zatwierdzony Decyzją Świętokrzyskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków Delegatura w Sandomierzu nr 472/A/21
Uzasadnienie zastosowania znaku towarowego oraz kryteria równoważności blachy stalowej innej niż wskazana w projekcie znajdują się w dokumentacji projektowej

4.5.3.) Główny kod CPV: 45261100-5 - Wykonywanie konstrukcji dachowych

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45261210-9 - Wykonywanie pokryć dachowych

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45320000-6 - Roboty izolacyjne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Art. 255 ust. 3 ustawy
Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli:
cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty;
W przedmiotowym postępowaniu wpłynęła jedna oferta której wartość (cena) znacznie przewyższała kwotę przeznaczoną na sfinansowanie zamówienia , a zamawiający nie miał możliwości zwiększenia środków do wysokości najniższej (jedynej) oferty

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 780575,22 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 780575,22 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 0,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

postępowanie unieważnione ze względu na brak środków przeznaczonych na sfinansowanie zamówienia
2022-03-22 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane