Konserwacja estetyczna i techniczna figur św. Jana Nepomucena w Gminie Wiązów
Gmina Wiązów
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00449956
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00449956/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-08-08 09:59
- Lokalizacja
- Wiązów, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-e40942a4-2ecd-11ef-86d2-4e696a6d8c25
- Identyfikator
- 9141224485
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00449956 z dnia 2024-08-08 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Konserwacja estetyczna i techniczna figur św. Jana Nepomucena w Gminie Wiązów
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Wiązów
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 931934970
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Plac Wolności 37
1.5.2.) Miejscowość: Wiązów
1.5.3.) Kod pocztowy: 57-120
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL518 - Wrocławski
1.5.7.) Numer telefonu: 7139331136
1.5.8.) Numer faksu: 713931136 wew.13
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@wiazow.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.wiazow.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://wiazow.ezamawiajacy.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Konserwacja estetyczna i techniczna figur św. Jana Nepomucena w Gminie Wiązów2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-e40942a4-2ecd-11ef-86d2-4e696a6d8c25
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00449956
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-08-08
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00013483/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.6 Konserwacja estetyczna i techniczna figur św. Jana Nepomucena w Gminie Wiązów
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00375130
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: BS.271.7.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie konserwacji estetycznej i technicznej 3 pomników z rzeźbą Św. Jana Nepomucena.
Zakres prac obejmuje:
1. Dz. nr. 77 AM-1 obręb Stary Wiązów – rzeźba wpisana do rejestru zabytków pod nr 420/B/03/1-32 decyzją z dnia 10 lipca 2003 roku znajdująca się a terenie przy kościele filialnym św. Floriana w Starym Wiązowie.
Celem prac konserwatorskich jest wykonie pełnego zakresu prac, które pozwolą na wzmocnienie i naprawę uszkodzonych części pomnika, zabezpieczenie przed dalszym niszczeniem. Po wykonaniu wstępnego wzmocnienia, zabezpieczenia fragmentów najbardziej narażonych na uszkodzenia mechaniczne konieczna jest stabilizacja konstrukcji i posadowienie pomnika w pionie na stabilnym podłożu. Prace naprawcze fundamentu należy wykonać według odrębnych zaleceń.
Zakłada się dalsze eksponowanie naturalnej powierzchni piaskowca. Zachowane relikty polichromii należy zabezpieczyć i zachować na powierzchni pomnik, dopuszcza się scalanie kolorystyczne powłok barwnych z kolorem kamienia. Możliwe jest delikatne, laserunkowe podbarwienie rytu inskrypcji w celu uczytelnienia.
Proponuje się wykonanie złocenia na powierzchni aureoli.
2. Dz. nr 181/5 obręb Wiązów – rzeźba przy ul. Daszyńskiego z I połowy XIX w.. Celem prac konserwatorskich jest wykonanie pełnego zakresu prac konserwatorskich, które pozwolą na wzmocnienie i naprawę uszkodzonych części pomnika, zabezpieczenie przed dalszym niszczeniem. Po oczyszczeniu powierzchni rzeźby ocenić przyczynę powstania pęknięć w celu podjęcia odpowiednich działań naprawczych. Zakłada się dalsze eksponowanie naturalnej powierzchni piaskowca. Zachowane relikty polichromii należy zabezpieczyć i zachować na powierzchni pomnika, dopuszcza się scalenie kolorystyczne powłok barwnych z kolorem kamienia. Możliwe jest delikatne , laserunkowe podbarwienie rytu inskrypcji w celu jej uczytelnienia.
Proponuje się wykonanie repliki aureoli. Należy uporządkować teren wokół pomnika, usunąć nadmiar ziemi , w razie potrzeby wykonać izolację przeciwwodną ograniczającą zawilgocenie cokołu.
3. Dz. nr 31/1 AM- 7 obręb Wiązów – figura usytuowana przy ul. Jana Kucego na terenie historycznego układu urbanistycznego Wiązowa, wpisanego do rejestru zabytków pod nr A/1847/393 decyzja z dnia 25.11.1956 r..
Celem prac konserwatorskich jest wykonanie pełnego zakresu prac konserwatorskich, które pozwolą na wzmocnienie i naprawę uszkodzonych części pomnika, zabezpieczenie przed dalszym niszczeniem.
Oczyszczeniu powierzchni pomnika z nawarstwień wtórnych powinny towarzyszyć badania konserwatorskie warstw malarskich, w celu określenia pierwotnej kolorystyki obiektu. Ze względu na usytuowanie figury blisko odnowionego rynku miasta należy uporządkować nawierzchnię terenu / zmianę poziomu nawierzchni w celu pełnej ekspozycji obiektu. Należy wykonać zabezpieczenie figury z trzech stron przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi oraz wykonanie oświetlenia do lepszego wyeksponowania figury. Wymagana jest wizja lokalna.
Prace przy figurach zgodnie z programem prac konserwatorskich, decyzjami oraz opinią Dolnośląskiego Konserwatora Zabytków.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45212314-0 - Roboty budowlane w zakresie pomników historycznych lub miejsc pamięci
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne
45000000-7 - Roboty budowlane
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 190650,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 190650,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 190650,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: ACM DESIGN Anna Cyfka-Mikuła
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9161350827
7.3.3) Ulica: Krzyżowice 12
7.3.4) Miejscowość: Krzyżowice
7.3.5) Kod pocztowy: 49-332
7.3.6.) Województwo: opolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-08-07
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 190650,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2024-11-30| 2024-08-08 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |