Termomodernizacja wraz ze zmianą sposobu ogrzewania budynku znajdującego się w Cieszynie przy ul. Górny Rynek 11

GMINA CIESZYN reprezentowana przez Burmistrza Miasta Cieszyna

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00096511
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00096511/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-03-24 07:59
Lokalizacja
Cieszyn, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-55f74656-9b8f-11ec-baa2-b6d934483bfb
Identyfikator
5482404950
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneBudynki o szczególnej wartości historycznej lub architektonicznejRoboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznychRoboty izolacyjneInstalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnychInstalowanie centralnego ogrzewaniaRoboty instalacyjne wodne i kanalizacyjneRoboty instalacyjne hydrauliczneRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanychRoboty w zakresie stolarki budowlanej

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00096511 z dnia 2022-03-24

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Termomodernizacja wraz ze zmianą sposobu ogrzewania budynku znajdującego się w Cieszynie przy ul. Górny Rynek 11

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA CIESZYN reprezentowana przez Burmistrza Miasta Cieszyna

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 072182338

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Rynek 1

1.5.2.) Miejscowość: Cieszyn

1.5.3.) Kod pocztowy: 43-400

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL225 - Bielski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@um.cieszyn.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.um.cieszyn.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

www.um.cieszyn.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Termomodernizacja wraz ze zmianą sposobu ogrzewania budynku znajdującego się w Cieszynie przy ul. Górny Rynek 11

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-55f74656-9b8f-11ec-baa2-b6d934483bfb

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00096511

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-03-24

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00035841/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.6 Likwidacja niskiej emisji zanieczyszczeń w centrum Cieszyna – Górny Rynek 11

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego na lata 2014 -2020

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00075440/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZPIF.271.1.6.2022

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem inwestycji jest termomodernizacja wraz ze zmianą sposobu ogrzewania budynku, znajdującego się w Cieszynie ul. Górny Rynek 11, działka nr 3, obręb 44 Cieszyn.
W zakres zamówienia wchodzi wykonanie następujących robót:
a) przebudowy pomieszczenia piwnicy dla węzła cieplnego,
b) docieplenie połaci dachu głównego od wewnątrz,
c) docieplenie połaci dachu budynku niższego od zewnątrz,
d) odnowienie elewacji tylnej kamienicy,
e) wykonanie instalacji C.O. i C.W.U.
UWAGA: Inwestycja znajduje się na terenie obszaru zatwierdzonego decyzją Komisji Europejskiej 2008/218/WE z 25 stycznia 2008 r. i uznany jako obszar mający znaczenie dla Wspólnoty. Zamawiający zwraca uwagę na możliwość występowania w modernizowanych budynkach siedlisk gatunków ptaków oraz nietoperzy. Wszystkie gatunki nietoperzy występujące w Polsce oraz niemal wszystkie gatunki ptaków zasiedlające budynki objęte są ochroną gatunkową na podstawie art. 49 Ustawy z dnia 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody (Dz. U. z 2020 r. Poz.55 z póżń. zm.) oraz Rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 16 grudnia 2016 r. W sprawie ochrony gatunkowej zwierząt (Dz. U. z 2016 r. poz. 2183 z późn. zm.). W celu potwierdzenia lub wykluczenia występowania ptaków i nietoperzy na budynku Wykonawca ma obowiązek wykonania konsultacji ze specjalistą: ornitologiem i chiropterologiem, którzy dokonają oceny budynku w zakresie występowania miejsc lęgowych i siedlisk gatunków objętych ochroną

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45212350-4 - Budynki o szczególnej wartości historycznej lub architektonicznej

45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania

45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne

45332200-5 - Roboty instalacyjne hydrauliczne

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Uzasadnienie prawne: art. 255 pkt 3 ustawy Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2021 r., poz. 1129 z późn. zm.) tj.:
Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z
najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 439000,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 439000,00 PLN

2022-03-24 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane