Modernizacja pokrycia dachowego wraz z termomodernizacją na obiekcie internatu przy ul. Kochanowskiego 11-13
GMINA - MIASTO GRUDZIĄDZ
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00093547
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00093547/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-03-22 09:54
- Lokalizacja
- Grudziądz, kujawsko-pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-330ac899-8fe5-11ec-94c8-de8df8ed9da1
- Identyfikator
- 8762426842
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00093547 z dnia 2022-03-22 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja pokrycia dachowego wraz z termomodernizacją na obiekcie internatu przy ul. Kochanowskiego 11-13
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA - MIASTO GRUDZIĄDZ
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 871118833
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Ratuszowa 1
1.5.2.) Miejscowość: Grudziądz
1.5.3.) Kod pocztowy: 86-300
1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL616 - Grudziądzki
1.5.7.) Numer telefonu: 56 45 10 233
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: bzp@um.grudziadz.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.grudziadz.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/gpp_grudziadz1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Modernizacja pokrycia dachowego wraz z termomodernizacją na obiekcie internatu przy ul. Kochanowskiego 11-132.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-330ac899-8fe5-11ec-94c8-de8df8ed9da1
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00093547
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-03-22
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00010679/15/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.15 Wymiana pokrycia dachowego wraz z termomodernizacją na obiekcie internatu przy ul. Kochanowskiego 11-13 GN/3/2021
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00060822/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: IZP-I.271.1.2022
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych w zadaniu pod nazwą „Modernizacja pokrycia dachowego wraz z termomodernizacją na obiekcie internatu przy ul. Kochanowskiego 11-13”.
2. Przedmiot zamówienia obejmuje w szczególności:
1) Rozbiórkę rynien, rur spustowych oraz obróbek blacharskich,
2) Rozbiórkę pokrycia dachu z papy,
3) Docieplenie dachu budynku styropapą grubości 20 cm,
4) Ułożenie nowego pokrycia dachu z papy,
5) Wykonanie i montaż rynien, rur spustowych oraz obróbek blacharskich,
6) Uporządkowanie terenu.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45261214-7 - Kładzenie dachów bitumicznych
45261320-3 - Kładzenie rynien
45321000-3 - Izolacja cieplna
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W przedmiotowym postępowaniu do Zamawiającego wpłynęło sześć ofert. Trzech Wykonawców do skalkulowania ceny ofertowej przyjęło stawkę VAT 23%, natomiast pozostali trzej Wykonawcy zastosowali stawkę VAT 8%.Zamawiający zgodnie z art. 16 ust.1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz.U. z 2021 r. poz. 1129 ze zm.) przygotowuje i przeprowadza postępowanie o udzielenie zamówienia w sposób zapewniający zachowanie uczciwej konkurencji oraz równe traktowanie wykonawców. Sformułowanie nazwy postępowania w sposób sugerujący, iż przedmiotem zamówienia są roboty budowlane na obiekcie „internatu” może determinować zastosowanie przez Wykonawcę w skalkulowanej cenie ofertowej stawki VAT innej niż 23%. Jednocześnie dołączona do postępowania dokumentacja projektowa w swojej treści odwołuje się do budynku oświaty (obiektu niemieszkalnego), dla którego kalkulacja oferty cenowej powinna zawierać stawkę VAT w wysokości 23%.
Mając na względzie przytoczony art. 16 ust.1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz.U. z 2021 r. poz. 1129 ze zm.), Zamawiający chcąc zachować podmiotowe przepisy tego artykułu informuje, iż powyższa sytuacja powoduje brak możliwości dokonania poprawnej oceny ofert, co stanowi wadę w postępowaniu, która na obecnym etapie uniemożliwia zawarcie umowy niepodlegającej unieważnieniu.
Jedną z zasad udzielenia zamówienia jest konieczność zapewnienia równości wykonawców, która może być zapewniona przez jednoznaczne i przejrzyste, jednakowe dla wszystkich postanowienia SWZ (wyrok KIO z dnia 25 lutego 2020 r., sygn. akt KIO 268/20).
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 6
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 6
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
| 2022-03-22 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |