Zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych w ramach inwestycji Zamawiającego pn. „Budowa biblioteki na Choszczówce”.
Miasto Stołeczne Warszawa Dzielnica Białołęka
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00098475
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00098475/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-03-25 10:48
- Lokalizacja
- Warszawa, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-88266a01-9a07-11ec-baa2-b6d934483bfb
- Identyfikator
- 5252248481
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00098475 z dnia 2022-03-25 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych w ramach inwestycji Zamawiającego pn. „Budowa biblioteki na Choszczówce”.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Stołeczne Warszawa Dzielnica Białołęka
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 015259640
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Modlińska197
1.5.2.) Miejscowość: Warszawa
1.5.3.) Kod pocztowy: 03-122
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa
1.5.7.) Numer telefonu: 224438406
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: bialoleka.zp@um.warszawa.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bialoleka.um.warszawa.pl/ https://zamowienia.um.warszawa.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://zamowienia.um.warszawa.pl/servlet/HomeServlet1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych w ramach inwestycji Zamawiającego pn. „Budowa biblioteki na Choszczówce”.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-88266a01-9a07-11ec-baa2-b6d934483bfb
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00098475
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-03-25
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00329992/07/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.22 Zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych w ramach inwestycji pn. Budowa biblioteki na Choszczówce
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00073821/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: UD-II-WZP-271.09.2022.MRO/TP1-Rb
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
2.1. Przedmiot zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych w ramach inwestycji Zamawiającego pn. „Budowa biblioteki na Choszczówce”.
Etap 1 – opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla inwestycji wraz z uzyskaniem
w imieniu Zmawiającego wszystkich wymaganych zgód, pozwolenia wodno-prawnego oraz ostatecznej decyzji o pozwoleniu na budowę z obowiązkiem pełnienia nadzoru autorskiego w trakcie realizacji robót budowlanych, prowadzonych na podstawie dokumentacji projektowej Wykonawcy, od dnia ich rozpoczęcia do dnia ich zakończenia i uzyskania ostatecznego pozwolenia na użytkowanie.
Etap 2 - wykonanie robót budowlanych w ramach w/w inwestycji na podstawie dokumentacji projektowo-kosztorysowej opracowanej w ramach Etapu 1.
Szczegółowy Opis Przedmiotu zamówienia zawiera wzór umowy wraz z załącznikami w szczególności
z opisem przedmiotu zamówienia (załącznik nr 1 do wzoru umowy) oraz dokumentacja techniczna stanowiąca załącznik nr 1 do SWZ.
2.2. Gwarancja
a) Wykonawca udziela gwarancji jakości i serwisowania na wykonany Przedmiot umowy (w zakresie obu etapów) na okres 60 miesięcy liczony od dnia dokonania odbioru końcowego robót budowlanych, a nadto równolegle biegnącej rękojmi za wady na okres 5 lat.
b) Wykonawca udziela Zamawiającemu gwarancji na posadzone drzewa i krzewy, obejmie je wymaganą pielęgnacją na okres 36 miesięcy od dnia ich posadzenia, nadto w okresie 12 miesięcy, w ramach gwarancji, Wykonawca będzie pielęgnował tereny zielone ( podlewał, odchwaszczał, nawoził, usuwał odrosty korzeniowe, poprawiał miski, okopczykowywał drzewa
i krzewy jesienią, rozgarniał kopczyki i ponownie formował miski, wymieniał uschnięte
i uszkodzone drzewa, wymieniał zniszczone paliki i wiązadła, przycinał złamane, chore lub krzyżujące się gałęzie -cięcia pielęgnacyjne i formujące, w tym będzie dokonywał koszenia
i podlewania trawy w okresie wegetacyjnym.
Szczegółowe wytyczne dot. gwarancji i rękojmi znajdują się we wzorze umowy.
2.3. Prawo opcji
Zgodnie z art. 441 ustawy Zamawiający nie przewiduje skorzystania z prawa opcji.
2.4 Wymagania w zakresie polisy ubezpieczeniowej
Zamawiający wymaga aby wykonawca posiadał:
a) ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej i działań podwykonawców na czas realizacji przedmiotu zamówienia
w wysokości nie mniejszej niż wartość oferty brutto – przed podpisaniem umowy
b) ubezpieczenie z tytułu następstw błędów projektowych oraz wad w dokumentacji, mogących powstać w toku realizacji przedmiotu zamówienia. – po zawarciu umowy
c) ubezpieczenia na własny koszt robót od zdarzeń losowych - przed rozpoczęciem robót budowlanych.
d) ubezpieczenia robót ważnego, co najmniej przez przewidziany we wzorze umowy okres (począwszy od etapu 2 - robót budowlanych). Suma ubezpieczenia robót nie może być niższa niż wartość umowy brutto. W przypadku przedłużenia wykonywania przedmiotu zamówienia, Wykonawca zobowiązany jest przedłużyć okres ubezpieczenia do dnia zakończenia wykonywania przedmiotu zamówienia i przedstawić Zamawiającemu przed upływem ważności polisy oryginał polisy dotyczącej przedłużonego okresu ubezpieczenia robót oraz zdeponować u Zamawiającego kopię tej polisy poświadczoną za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę. – po zawarciu umowy
Ubezpieczenie, o którym mowa powyżej powinno spełniać następujące warunki:
• Ubezpieczenie ryzyk budowlano-montażowych (Contractor’s All Risks) powinno odnosić się
do całości prowadzonych robót w zakresie Etapu 2, z włączeniem wartości wszelkich materiałów i urządzeń objętych umową. Suma ubezpieczenia polisy będzie odpowiadała wartości umowy brutto. Ubezpieczonymi w ramach polisy będą: Zamawiający, Wykonawca, podwykonawcy i wszystkie inne strony formalnie zaangażowane w realizację umowy. W zakres ochrony polisy włączone będą:
a) ubezpieczenie konserwacji rozszerzonej (w rozumieniu zapisów klauzuli 004 według standardu Munich Re) w okresie co najmniej 36 miesięcy,
b) ubezpieczenie szkód będących rezultatem, błędów projektowych, wad materiałowych
i wadliwego wykonania (w rozumieniu zapisów klauzuli 115 według standardu Munich Re) wraz z rozszerzeniem ochrony pokrycia w elementach dotkniętych wadą z limitem
w wysokości 10% wartości Umowy,
c) ubezpieczenie szkód w elementach odebranych lub oddanych do użytku (w rozumieniu klauzuli 116 według standardu Munich Re),
d) ubezpieczenie mienia otaczającego (w rozumieniu zapisów klauzuli 119 według standardu Munich Re) z limitem odpowiedzialności ubezpieczyciela w wysokości 10% wynagrodzenia.
• Zakres polisy nie może zawierać warunków specjalnych dot. ochrony p.poż. (w rozumieniu zapisów klauzuli 112 według standardu Munich Re lub równoważnej).
• Wykonawca zobowiązuje się do przedstawienia wraz z polisami dokumentów potwierdzających płatności składek. W przypadku zapłaty składek na raty Wykonawca zobowiązany jest o przedstawienia dokumentów potwierdzających płatności składek najpóźniej na 7 dni przed wymaganym terminem płatności.
• Zamawiający mają prawo zgłoszenia uwag do przedstawionych polis ubezpieczeniowych oraz żądania wprowadzenia zmian, o ile zmiany takie nie wykraczają poza przyjęte standardy rynkowe.
• Dopuszcza się udział własny w wysokości, która nie przekracza 5 000,00 zł (słownie: pięć tysięcy złotych).
2.5. Rozwiązania równoważne.
Zgodnie z art. 99, 100, 101 i 102 ustawy Pzp Wykonawca określi parametry techniczne dla projektowanych urządzeń i materiałów przy zastosowaniu obowiązujących polskich norm. Dla celów projektowych dopuszcza się wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia urządzeń
i materiałów z jednoczesnym użyciem wyrazów „lub równoważne”. W projekcie należy określić warunki
i ograniczenie zastosowania innych urządzeń i materiałów spełniających wymagane parametry. Dokumentacja projektowa i kosztorysowa musi zawierać szczegółowy wykaz urządzeń i materiałów
z określeniem parametrów technicznych, w tym parametrów decydujących o równoważności urządzeń
i materiałów.
2.7. Termin realizacji zamówienia.
Wykonawca zobowiązuje się do wykonania Przedmiotu umowy (łącznie z uzyskaniem decyzji dopuszczającej obiekt do użytkowania) w terminie 240 dni od dnia podpisania umowy, w tym
w ramach danych etapów (1 i 2) prac/robót:
Etap 1
1) złożenia kompletnego wniosku o pozwolenie na budowę z projektem architektoniczno-budowlanym oraz projektu technicznego wraz z niezbędnymi decyzjami oraz uzyskania decyzji zezwalającej na wycinkę drzew i krzewów/ zgody na wycinkę w okresie lęgowym, decyzji o pozwoleniu na budowę
(w terminie 120 dni od dnia podpisania umowy);
2) wykonania projektów przyłączy wraz z wszystkimi niezbędnymi uzgodnieniami i złożenia kompletnych zgłoszeń w tym zakresie (w terminie 120 dni od dnia podpisania umowy);
3) wykonania wielobranżowej dokumentacji wykonawczej (z przedmiarami/kosztorysami, STWiOR
i kompletnym wyposażeniem stałym) oraz wizualizacji w technice 3D – (w terminie 150 dni od dnia podpisania umowy);
Etap 2
1) wykonania wszystkich robót budowlanych (z wyposażeniem stałym) wraz ze sprawowaniem nadzoru autorskiego – w terminie 90 dni od dnia wykonania dokumentacji, o której mowa w pkt.1) Etap 1;
2) wykonania kompletnej dokumentacji powykonawczej (w terminie 30 dni od daty wykonania wszystkich robót);
3) uzyskania pozwolenia na użytkowanie obiektu – w terminie 120 dni od dnia wykonania dokumentacji, o której mowa w pkt.1) Etap 1.
Szczegółowe zapisy znajdują się we wzorze umowy wraz z załącznikami.
2.8. Wartość zamówienia
Zamawiający nie podaje na tym etapie kwoty na sfinansowanie zamówienia.
2.9. Dodatkowe obowiązki Wykonawcy
Zamawiający w przedmiotowym postępowaniu stosuje klauzulę społeczną na postawie art. 95 ustawy z dnia 11 września 2019r., Prawo zamówień publicznych.
Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę na podstawie stosunku pracy w rozumieniu art. 22 §1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy (Dz.U. z 2020 r., poz.1320, z późn. zm.) osób wykonujących w trakcie realizacji etapu 2 przedmiotu zamówienia czynności takie jak: prace ziemne.
Warunek, o którym mowa powyżej zostanie spełniony poprzez zatrudnienie na podstawie stosunku pracy nowych pracowników lub wyznaczenie do realizacji zamówienia zatrudnionych już osób wykonujących czynności w zakresie prac ziemnych.
Szczegółowy opis obowiązków wynikających z klauzuli społecznej znajduje się we wzorze umowy.
4.5.3.) Główny kod CPV: 71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
37535200-9 - Wyposażenie placów zabaw
39130000-2 - Meble biurowe
39150000-8 - Różne meble i wyposażenie
45000000-7 - Roboty budowlane
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45112723-9 - Roboty w zakresie kształtowania placów zabaw
45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
45320000-6 - Roboty izolacyjne
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego
71221000-3 - Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych
71222000-0 - Usługi architektoniczne w zakresie przestrzeni
71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
71352000-0 - Usługi badania podłoża
71354000-4 - Usługi sporządzania map
71541000-2 - Usługi zarządzania projektem budowlanym
71700000-5 - Usługi nadzoru i kontroli
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Uzasadnienie prawne unieważnienia:Zgodnie z art. 260 ust. 1 oraz ust. 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. prawo zamówień publicznych (Dz. U z 2021 r., poz. 1129) Zamawiający informuje, że na podstawie z art. 255 ust. 3) ustawy Pzp unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza i może przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
Uzasadnienie faktyczne unieważnienia:
Zamawiający przeznaczył na sfinansowanie zamówienia kwotę brutto 4 367 389,60 zł. Oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza i może przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. W związku z powyższym, Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 8370000,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 8634437,75 PLN
| 2022-03-25 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |