„SP Nr 14 - przebudowa kuchni szkolnej wraz z zapleczem”.

Gmina Miejska Głogów

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00098593
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00098593/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-03-25 11:20
Lokalizacja
Głogów, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-59150847-9aed-11ec-baa2-b6d934483bfb
Identyfikator
6930012466
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00098593 z dnia 2022-03-25

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„SP Nr 14 - przebudowa kuchni szkolnej wraz z zapleczem”.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miejska Głogów

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 390647297

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Rynek 10

1.5.2.) Miejscowość: Głogów

1.5.3.) Kod pocztowy: 67-200

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL516 - Legnicko-głogowski

1.5.7.) Numer telefonu: 76 7265 583

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: bzp@glogow.um.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.glogow.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://glogow-um.ezamawiajacy.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„SP Nr 14 - przebudowa kuchni szkolnej wraz z zapleczem”.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-59150847-9aed-11ec-baa2-b6d934483bfb

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00098593

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-03-25

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00027272/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.9 Przebudowa kuchni szkolnej wraz z zapleczem w Szkole Podstawowej Nr 14

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00074859/04

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: BZP.271.8.2022

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 1465028,02 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiot zamówienia.
„SP Nr 14 - przebudowa kuchni szkolnej wraz z zapleczem”.

Zamawiający informuje, iż posiada opracowaną dokumentację projektową Projekt budowlany oraz Projekt wykonawczy z przedmiarami robót wraz z niezbędnymi decyzjami administracyjnymi do rozpoczęcia robót budowlanych: Przebudowa dwóch budynków Szkoły Podstawowej nr 14 w Głogowie obejmująca segment żywieniowy.

Charakterystyka

powierzchnia użytkowa - 646,87 m2
kubatura objęta przebudową - 2628,04 m3
w tym:
część budynku 1-kondygnacyjnego - 1530,22 m3
część budynku 2-kondygnacyjnego - 1097,82 m3
Zakres robót przebudowy:

- - Wyburzeniu podlegają wszystkie wskazane w dokumentacji ściany działowe, wszystkie posadzki poza jadalnią, nawierzchnia schodów wewnętrznych z balustradą stalową, demontaż wszystkich urządzeń sanitarnych i technologicznych wraz z wyposażeniem wentylatorni, demontaż dźwigu towarowego wraz z szybem murowanym z cegły pełnej, demontaż wszystkich drzwi wewnętrznych poza jadalnią i przedsionkami. Skucie wszystkich tynków ze ścian konstrukcyjnych.
- Osuszenie ścian piwnicznych z wykonaniem nowej izolacji przeciwwilgociowej poziomej (iniekcja).
- Wykonanie nowych ścian działowych z cegły pełnej gr. 12 cm.
- Poszerzenia otworów drzwiowych i zamurowania otworów zbędnych, wskazanych
w dokumentacji.
- Wykonanie nowych przesklepień w postaci nadproży strunobetonowych SBN 12x12cm oraz belki L19.
- Wykonanie nowych tynków cementowo – wapiennych 1,5 cm, we wskazanych miejscach glazura na pełną wysokość.
- Izolacje przeciwwilgociowe: Po usunięciu wszystkich warstw posadzkowych
w piwnicy, wykonać izolację przeciwwilgociową pionową systemową ław i ścian fundamentowych. Izolacja pozioma: wykonać zabezpieczenie ścian piwnicznych przed kapilarnym wnikaniem wilgoci od strony fundamentów, tzw. przepona wtórna, powyżej posadzki piwnicznej.
- Posadzki: w piwnicy i na parterze po wykonaniu nowych elementów instalacji sanitarnych biegnących pod posadzkami, wykonać nową podsypkę piaskową, nowy podkład betonowy i nowe pozostałe warstwy posadzki. Nawierzchnia z płytek gresowych antypoślizgowych. Wykonać izolację wodoszczelną z folii w płynie np. FLEXIFOL 2 (lub równoważne).
- Tynki, okładzin: wykonać tynki cem. - wap. kategorii 4W przecierane gładzią gipsową.
W kuchni, zmywalni, wydawalni, przygotowaniach, magazynie chłodniczym glazura
w jasnych kolorach na pełną wysokość. Sufity przecierane gładzią gipsową.
- Malowanie: ściany malowane farbą ceramiczną do wnętrz na podkładzie lateksowym. Sufity malowane farbami akrylowymi na biało.
- Drzwi wewnętrzne: aluminiowe z przeszkleniami i bez.
- Okna PCV białe, 3-szybowe U=0,9.
- Balustrada schodowa z rur stalowych malowanych proszkowo.
- Schody zewnętrzne poszerzone do szer. 120 cm pomiędzy poręczami z wymianą poręczy
i nawierzchni z płytek gresowych antypoślizgowych.
- Dach: ułożyć nową warstwę papy termozgrzewalnej NRO.
- Obudowy pionów kanalizacyjnych, sufity obniżone: wszystkie piony kanalizacyjne
w parterze obudować płytami G-K 12,5 mm wodoodpornymi na ruszcie stalowym.
- Zabezpieczenie dylatacji: ściany i sufit – profil ścienny Deflex 353 (lub równoważne) zgodnie z dokumentacją. Podłogi: profile podłogowe np. Deflex 318 z metalu i Nitriflexu (lub równoważne).
- Przejścia w ścianach kanałów wentylacji mechanicznej uszczelnione profilami
np. Deflex 550 – Elastoflex ( lub równoważne).
- Zabudować 2 dźwigi towarowe: brudny nieprzelotowy i czysty przelotowy w stalowej konstrukcji wsporczej samonośnej.
Branża instalacji sanitarnych:

- Wentylacja grawitacyjna i mechaniczna: wszystkie pomieszczenia, poza tymi, które wentylowane są mechanicznie, posiadają wentylację grawitacyjną na bazie istniejących kanałów. We wskazanych miejscach wykonać leżące kanały z blachy stalowej ocynkowanej ogniowo. Na ścianie szczytowej segmentu zamontować wyrzutnię wentylacji mechanicznej.
- Wentylacja kuchni za pomocą wentylatorów oddzielnie nawiewnego i wywiewnego zamontowanymi na dachu.
- Wentylacja mechaniczna jadalni poprzez centralę nawiewno – wywiewną
z wymiennikiem krzyżowym o wydajności 2800 m3/h. Dla kuchni i pomieszczeń przygotowania centrala nawiewno – wywiewna z wymiennikiem krzyżowym
o wydajności 4500 m3/h. Przewody wentylacyjne z blachy ocynkowanej o klasie szczelności A (okrągłe i prostokątne) izolowane wełną mineralną w płaszczu z folii aluminiowej gr. 40 mm.
- Instalacja gazu z rur stalowych czarnych bez szwu.
- Instalacja wodociągowa wody zimnej, ciepłej i cyrkulacji z rur wielowarstwowych Pex/Al/Pex.
- Instalacja wody przeciwpożarowej z rur stalowych, hydrant DN25.
- Instalacja kanalizacji sanitarnej i deszczowej z rur kielichowych PVC.
- Instalacja centralnego ogrzewania z rur wielowarstwowych PE-X, czynnik grzewczy
o parametrach 80/60 oC, grzejniki z zaworami termostatycznymi.
- Zewnętrzna instalacja kanalizacji sanitarnej i deszczowej: wymiana wszystkich odcinków od budynku do studni z wymianą studni Dn1200, z separatorem tłuszczu.



Branża instalacji elektrycznych:

- Przebudowa rozdzielnicy głównej z wyłącznikiem głównym, układem pomiarowym półpośrednim, z modernizacją pól odpływowych.
- Instalacja wyłącznika pożarowego, kable zasilające urządzenia akcji gaśniczej
w izolacji o klasie odporności min. E90. Przycisk wyłączający przeciwpożarowy
w obudowie 100x100x50mm IP65 typu PWP1z sygnalizacją świetlną.
- Nowe rozdzielnice R-K, R-W zabudować w miejscach wskazanych w dokumentacji projektowej.
- Zasilanie urządzeń technologii z rozdzielnicy głównej.
- Instalacja gniazd wtykowych ogólnodostępnych oraz dedykowanych, wyposażonych
w styk ochronny i przesłonę styków.
- Instalacja oświetlenia podstawowego sterowane lokalne łącznikami oraz czujnikami ruchu. Sterowanie oświetleniem pomieszczeń sanitarnych za pomocą mikrofalowych czujników ruchu. Oświetlenie elewacji sterowane poprzez przekaźnik zmierzchowy.
- Instalacja oświetlenia awaryjnego: oprawy z inwerterami ze świadectwem dopuszczenia CNBOP.
- Instalacja logiczna, osprzęt, ochrona przeciwporażeniowa, instalacja lokalnych połączeń wyrównawczych, ochrona przeciwprzepięciowa i przewody zgodnie z dokumentacją projektową.
Branża technologiczna

 Zakup i montaż urządzeń technologicznych stanowiących wyposażenie pomieszczeń, mebli, wózków transportowych, akcesoriów sanitarnych według zestawienia w części technologicznej dokumentacji projektowej.
Szczegółowy opis i zakres wykonania przedmiotu zamówienia zawiera dokumentacja projektowa, w skład której wchodzą projekt budowlany i wykonawczy, Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót budowlanych (dalej STWiORB) oraz przedmiar robót, które są załącznikami do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający na podst. art. 255 ust. 3 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2021r. poz. 1129 ze zm. ) unieważnia postępowanie.

Uzasadnienie:

Oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, jaką zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 0 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 4567890,98 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 4567890,98 PLN

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

2022-03-25 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane