Wyk.robót bud. polegających na termomodernizacji bud. Przedszkola Pub. nr 2 w zakresie modernizacji instalacji c.o., w ramach zadania p.n.: „Termomodernizacja Przedszkola Publicznego nr 2 w Dz-owie”.

Gmina Miejska Dzierżoniów

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00099207
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00099207/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-03-25 14:10
Lokalizacja
Dzierżoniów, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-79c08474-827f-11ec-beb3-a2bfa38226ab
Identyfikator
8821000034
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty instalacyjne w budynkachInstalowanie centralnego ogrzewaniaInstalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów

Wykonawcy

1 przyznane

DAM-BUD Usługi Ogólnobudowlane Damian WąchałaLudwikowice Kłodzkie, PL · lot 0
427 665,01 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00099207 z dnia 2022-03-25

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wyk.robót bud. polegających na termomodernizacji bud. Przedszkola Pub. nr 2 w zakresie modernizacji instalacji c.o., w ramach zadania p.n.: „Termomodernizacja Przedszkola Publicznego nr 2 w Dz-owie”.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miejska Dzierżoniów

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 890717830

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Rynek 1

1.5.2.) Miejscowość: Dzierżoniów

1.5.3.) Kod pocztowy: 58-200

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL517 - Wałbrzyski

1.5.7.) Numer telefonu: +487464508802

1.5.8.) Numer faksu: +487464508882

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@um.dzierzoniow.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://dzierzoniow.ezamawiajacy.pl/, https://bip.um.dzierzoniow.pl/, https://dzierzoniow.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://dzierzoniow.ezamawiajacy.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Wyk.robót bud. polegających na termomodernizacji bud. Przedszkola Pub. nr 2 w zakresie modernizacji instalacji c.o., w ramach zadania p.n.: „Termomodernizacja Przedszkola Publicznego nr 2 w Dz-owie”.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-79c08474-827f-11ec-beb3-a2bfa38226ab

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00099207

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-03-25

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00013496/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.5 Termomodernizacja Przedszkola Publicznego nr 2 w Dzierżoniowie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Regionalny Program Operacyjny Województwa Dolnośląskiego 2014-2020, współfinansowany ze środków Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Oś priorytetowa 3 – Gospodarka niskoemisyjna, Działanie 3.3 – Efektywność energetyczna w budynkach użyteczności publicznej i sektorze mieszkaniowym.

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00041729/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: OR-P. 271.2.2022

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 441254,72 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych polegających na termomodernizacji budynku Przedszkola Publicznego nr 2 w zakresie modernizacji instalacji c.o., w ramach zadania p.n.: „Termomodernizacja Przedszkola Publicznego nr 2 Dzierżoniowie”.
Przedmiot zamówienia będzie realizowany w ramach dofinansowania projektu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020, współfinansowany ze środków Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Oś priorytetowa 3 – Gospodarka niskoemisyjna, Działanie 3.3 – Efektywność energetyczna w budynkach użyteczności publicznej i sektorze mieszkaniowym.
2. Zakres przedmiotu zamówienia, o którym mowa w ust. 1 dotyczy wykonania robót
budowlanych w oparciu o posiadaną przez Zamawiającego dokumentację
projektową, dla której została wydana przez Starostę Dzierżoniowskiego decyzja nr
1089/2021 z dnia 14.12.2021r. na wykonanie robót budowlanych w zakresie
termomodernizacji budynku PP nr 2 oraz decyzja nr 1306/2021 z 19.10.2021r. wydana przez
DWKZ na prowadzenie robót budowlanych przy zabytku, które obejmują w szczególności:
1. wymianę stolarki drzwiowej, nowe drzwi wyposażone w samozamykacze,
2. modernizację (wymianę) instalacji grzewczej wraz z osprzętem,
3. modernizację (wymianę) kotłowni gazowej wraz z osprzętem oraz montaż
(wdrożenie) systemu zarządzania energią wraz z urządzeniem rejestrującym
historię systemu, montaż automatyki,
4. wymianę instalacji c.w.u. wraz z osprzętem,
5. wymianę przewodu spalinowego,
6. wymianę osłon grzejnikowych, w tym ich montaż wg zestawienia w projekcie
technicznym branży architektonicznej rys. nr D02 – 44 szt.,
7. wykonanie wszystkich robót towarzyszących, w tym naprawczych
wynikających z przyjętej w dokumentacji projektowej technologii robót, i
dotyczących w szczególności wykonania: przebić przez ściany i stropy, bruzd,
zamurowań, robót tynkarskich i malarskich, uzupełnienia ścian z płytek
ceramicznych, demontażu i ponownego montażu kasetonów stropów
podwieszanych dla potrzeb ułożenia instalacji, demontażu urządzeń,
rurociągów i instalacji, wykonania napraw (uzupełnienia) posadzek z parkietu
w 4 pomieszczeniach, z wykładzin w 9 pomieszczeniach i w pozostałych z płytek,
8. dostosowanie otworów w kominach wentylacyjnych i montaż w nich klap ppoż
o odporności EIS 120 w pom. 0/14 i klap ppoż. o odporności EIS 60 w pom
0/18 i 0/19 oraz wykonanie Audytu energetycznego powykonawczego ze wskazaniem w nim,
w szczególności - rocznego spadku emisji gazów cieplarnianych, ilości zaoszczędzonej energii
cieplnej, spadku emisji PM10 i PM2,5 oraz wykonanie świadectwa charakterystyki
energetycznej po realizacji inwestycji.
2) Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia został określony w:
1. Projekcie Budowlanym w zakresie termomodernizacji budynku Przedszkola Publicznego nr 2 w Dzierżoniowie: projekcie architektoniczno-budowlanym. Projektant Marek Naja.
2. Projekcie Wykonawczym w zakresie termomodernizacji budynku Przedszkola Publicznego nr 2 - branża sanitarna. Projektant Grzegorz Orzeł. Dla prawidłowej wyceny Zamawiający przedkłada zdjęcia stanu istniejącego kotłowni.
3. Projekcie Wykonawczym w zakresie termomodernizacji budynku Przedszkola Publicznego nr 2 - branża architektoniczna. Projektant Marek Naja.
4. Projekcie Technicznym w zakresie termomodernizacji budynku Przedszkola Publicznego nr 2 - branża architektoniczna. Projektant Marek Naja.
5. Projekcie Technicznym modernizacji instalacji .centralnego ogrzewania oraz kotłowni gazowej - branża sanitarna. Projektant Grzegorz Orzeł.
6. Specyfikacji Technicznej Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych, Instalacje sanitarne, – projekt wykonawczy instalacji centralnego ogrzewania oraz kotłowni gazowej,
7. Specyfikacji Technicznej Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych w zakresie termomodernizacji budynku Przedszkola Publicznego nr 2 – branża architektoniczno-budowlana,
8. Projekcie wydzielenia strefy przeciwpożarowej w zakresie istniejących przewodów kominowych wentylacji grawitacyjnej – autor Mirosław Obal.
3) Wykonawca zobowiązany jest do wykonania zakresu robót wskazanych
w dokumentacji projektowej, w tym projekcie budowlanym, wykonawczym i technicznym, który jest określony w formie opisu technicznego lub na rysunkach lub równocześnie w opisie i na rysunkach. Zarówno opis techniczny jak i rysunki (część graficzna) projektów są równoważne i opisują przedmiot zamówienia.
4) Wykonawca zobowiązany jest do wykonania robót budowlanych
zgodnie ze sztuką budowlaną, zgodnie z zaleceniami nadzoru inwestorskiego, dokumentacją projektową, specyfikacją techniczną wykonania robót oraz godnie z decyzją nr 1089/2021 z 14.12.2021 wydanej przez Starostę Dzierżoniowskiego i decyzja nr 1306/2021 z 19.10.2021r. Wydanej przez DWKZ we Wrocławiu, Delegatura w Wałbrzychu.
5) Roboty muszą być wykonywane zgodnie z obowiązującymi przepisami, a w szczególności z przepisami prawa budowlanego oraz na zasadach i warunkach określonych w projekcie umowy (załącznik nr 12 do SWZ).
6) Roboty będą wykonywane w czynnym obiekcie i muszą być prowadzone w sposób niezakłócający normalnego funkcjonowania użytkowników przedszkola. W lipcu obiekt będzie nieczynny i w całości przekazany dla Wykonawcy. Zamawiający dopuszcza możliwość wykonywania instalacji centralnego ogrzewania etapami przekazując Wykonawcy po kolei pomieszczenia dla potrzeb wykonania pionu/ów i montażu grzejników. Odebranie robót przez Inspektora Nadzoru i Użytkownika w danym pomieszczeniu umożliwi przekazanie Wykonawcy kolejnego pomieszczenia. Roboty mogą być wykonywane w godz. od 630 do 1630 od poniedziałku do piątku. Zamawiający dopuszcza zmianę godzin pracy po uprzednim ich ustaleniu z dyrektorem przedszkola.
7) Wykonawca, oprócz obowiązków wynikających z § 1 projektu umowy (załącznik nr 12 do SWZ)zobowiązuje się do:
1. protokolarnego przejęcia terenu budowy, jego zabezpieczenia w tym posadzek przed zniszczeniem, oznakowania, należyte utrzymanie terenu budowy,
2. przed rozpoczęciem robót budowlanych umieszczenia w widocznym miejscu tablicy informacyjnej dotyczącej dofinansowania inwestycji, otrzymanej w dniu przekazania terenu budowy,
3. organizacji zaplecza budowy oraz pomieszczeń socjalno-sanitarnych dla pracowników i miejsca składowania materiałów. Przedszkole nie zapewnia pomieszczeń socjalno-sanitarnych.
4. zapewnienia dostawy niezbędnych mediów do realizacji robót i opłatę za ich dostawę. Wykonawca we własnym zakresie zapewnia niezbędne media warunkujące prawidłowe wykonawstwo robót. Dopuszcza się montaż, na własny koszt Wykonawcy, podliczników energii elektrycznej i wody dla potrzeb realizacji i rozliczenia inwestycji,
5. poniesienia wszelkich kosztów związanych z realizacją, nadzorem
i wypełnieniem wszystkich zobowiązań wynikających, z decyzji oraz zobowiązań wynikających z uzyskanych uzgodnień i opinii oraz tych, które Wykonawca zobowiązany jest uzyskać w trakcie realizacji robót budowlanych,
6. wykonania badań, prób i pomiarów w czasie wykonywania robót budowlanych i badań odbiorczych zgodnie ze specyfikacjami technicznymi,
7. przekazania Zamawiającemu w dniu podpisania umowy oświadczeń
o podjęciu obowiązków przez kierownika budowy i kierownika robót,
8. uporządkowania terenu budowy i przywrócenia terenu przyległego po zakończeniu robót do stanu pierwotnego,
9. wywozu materiału i gruzu z rozbiórki oraz zbędnych materiałów i niepotrzebnych urządzeń na składowisko odpadów i poniesienia kosztów ich składowania i utylizowania zgodnie z ustawą z dnia 14 grudnia 2012r. o odpadach (Dz.U z 2021r, poz. 779 z późn. zm.),
10. przewozu w całości zdemontowanych osłon grzejnikowych do filii przedszkola nr 2 na os. Złotym (ok. 3km) i ich złożenia w miejscu wskazanym przez użytkownika,
11. załadunku, rozładunku i wywozu na składowisko złomu w Dzierżoniowie zdemontowanych elementów stalowych i elementów instalacji centralnego ogrzewania. Pozyskane ze sprzedaży pieniądze należy przekazać dla dyrektora Przedszkola.
12. wypełniania zobowiązań wynikających z wytycznych Instytucji dotującej w zakresie rozliczania inwestycji tj. m.in. podziału kosztów, opisu faktur, protokołów częściowego odbioru, oznakowania wszelkiej korespondencji logotypami itp.,
13. przedłożenia Zamawiającemu przed podpisaniem umowy dokumentów wynikających ze Specyfikacji Warunków Zamówienia,
14. wykonania Planu Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia,
15. uczestnictwa kierownika budowy w cotygodniowych radach budowy oraz uczestnictwa kierowników robót branżowych w okresie wykonywania ich robót branżowych,
16. przygotowania na bieżąco rozliczeń budowy, faktur według zaleceń Zamawiającego,
17. innych niezbędnych czynności wymaganych przepisami prawa,
a związanych z realizacją przedmiotu zamówienia,
18. pełnienia funkcji koordynacyjnych w stosunku do robót realizowanych przez podwykonawców,
19. wypełnienie zobowiązań również tych leżących po stronie Inwestora (Gminy) wynikających z uzgodnień, pozwoleń i decyzji, zawartych w projekcie budowlanym jak również tych, które zostaną wydane w toku realizacji robót.
20. szkolenia pracowników przedszkola z obsługi wdrożonego systemu zarządzania energią,
21. przenoszenia mebli i urządzeń zabawowych dla potrzeb wykonania robót i ich ponowne ustawienie miejscu wskazanym przez użytkownika.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania

45421100-5 - Instalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 427665,01 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 512992,43 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 427665,01 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: DAM-BUD Usługi Ogólnobudowlane Damian Wąchała

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 023168318

7.3.3) Ulica: Główna 98/1

7.3.4) Miejscowość: Ludwikowice Kłodzkie

7.3.5) Kod pocztowy: 57-450

7.3.6.) Województwo: dolnośląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2022-03-23

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 427665,01 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 200 dni

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2022-03-25 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane