Przebudowa dróg powiatowych na terenie Powiatu Opolskiego.

Powiat Opolski

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00102433
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00102433/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-03-29 15:02
Lokalizacja
Opole Lubelskie, lubelskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-a592a7b7-9083-11ec-94c8-de8df8ed9da1
Identyfikator
7171705099
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ściekówRoboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, drógInstalowanie znaków drogowychRoboty budowlane w zakresie renowacji mostów

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00102433 z dnia 2022-03-29

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa dróg powiatowych na terenie Powiatu Opolskiego.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiat Opolski

1.3.) Oddział zamawiającego: Starostwo Powiatowe w Opolu Lubelskim

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 431019431

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Lubelska 4

1.5.2.) Miejscowość: Opole Lubelskie

1.5.3.) Kod pocztowy: 24-300

1.5.4.) Województwo: lubelskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL815 - Puławski

1.5.7.) Numer telefonu: +48 818272260

1.5.8.) Numer faksu: +48 818272236

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: starostwo@opole.lublin.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.opole.lublin.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://opole-lublin.ezamawiajacy.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przebudowa dróg powiatowych na terenie Powiatu Opolskiego.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-a592a7b7-9083-11ec-94c8-de8df8ed9da1

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00102433

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-03-29

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00027772/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Przebudowa dróg powiatowych na terenie Powiatu Opolskiego

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00061917/02

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: IGM.272.3.2022

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 13983166,22 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zadanie nr 1 „ Przebudowa drogi powiatowej nr 2630L Poniatowa – Chodel od km 1+200 do km 2+600, od km 3+200 do km 9+249 dł. 7,449 km wraz z budową ścieżki rowerowej”, której zakres obejmuje:
frezowanie nawierzchni asfaltowych – 360,00 m2
b) regulacja wysokościowa istniejących zjazdów z kostki lub kruszywa – 880,00 m2
c) wykonanie wykopów w celu poszerzenia jezdni – 1 191,84 m3
d) wykonanie podbudowy zasadniczej z mieszanki MCE (droga + zatoki autobusowe)
– 47 253,80 m2
e) wykonanie warstwy wiążącej z betonu asfaltowego AC 16W (droga + zatoki autobusowe)
– 46 136,45 m2
f) wykonanie warstwy ścieralnej z betonu asfaltowego AC 11S (droga + zatoki autobusowe)
– 45 764,00 m2
g) wykonanie pobocza z kruszywa łamanego – 7 170,00 m2
h) przedłużenie przepustu rurowego o śr. 80 cm wraz z umocnieniem wlotu i wylotu – 4,00 m
i) przedłużenie przepustu rurowego o śr. 100 cm wraz z umocnieniem wlotu i wylotu – 2,00 m
j) oczyszczenie przepustu rurowego o śr. 80 cm – 20,00 m
k) oczyszczenie przepustu rurowego o śr. 100 cm – 10,00 m
l) oczyszczenie przepustu rurowego o śr. 150 cm – 22,00 m
m) oczyszczenie istniejących rowów z namułu z wyprofilowaniem dna i skarp – 16,05 km
n) wykonanie oznakowania pionowego i poziomego
o) wykonanie podbudowy pod ścieżkę rowerową – 14 246,73 m2
p) wykonanie warstwy wiążącej / wyrównawczej pod ścieżkę rowerową – 14 246,73 m2
r) wykonanie warstwy ścieralnej pod ścieżkę rowerową – 14 246,73 m2
s) montaż wpustów deszczowych krawężnikowych pod ścieżką rowerową i istniejącym
chodnikiem – 115 szt.
t) wykonanie peronów przystankowych o powierzchni 9 m2 – 3 kpl.
v) rozbiórka istniejącego chodnika w miejscu montażu wpustów i odprowadzenia
podchodnikowego – 30 m2
w) wykonanie inwentaryzacji geodezyjnej powykonawczej

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych

4.5.5.) Wartość części: 7612113,58 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

wykonanie robót budowlanych pn. „Przebudowa dróg powiatowych na terenie Powiatu Opolskiego” w zakresie zadania nr 2 „Przebudowa drogi powiatowej nr 2629L Ruda Maciejowska – Lipiny – Adelina – Trzciniec od km 5+082 do km 8+041 dł. 2,959 km oraz drogi powiatowej nr 2620L Emilcin – Ruda Maciejowska – Dębiny – Plizin od km 0+000 do km 5+428 dł. 5,428 km”, którego zakres obejmuje:
1) Droga 2629L:
a) frezowanie nawierzchni asfaltowych – 360,00 m2
b) regulacja wysokościowa istniejących zjazdów z kostki lub kruszywa – 1 024,00 m2
c) wykonanie wykopów w celu poszerzenia jezdni – 473,44 m3
d) wykonanie podbudowy zasadniczej z mieszanki MCE (droga + zatoki autobusowe) – 19 547,60 m2
e) wykonanie warstwy wiążącej z betonu asfaltowego AC 16W (droga + zatoki autobusowe) – 18 781,90 m2
f) wykonanie warstwy ścieralnej z betonu asfaltowego AC 11S (droga + zatoki autobusowe) – 18 484,00 m2
g) wykonanie pobocza z kruszywa łamanego – 4 081,50 m2
h) wykonanie pobocza umocnionego kostką betonową – 2 367,20 m2
i) oczyszczenie rowu z namułu z wyprofilowaniem skarp – 2, 959 km
j) humusowanie z obsianiem traw – 2,959 km
j) oczyszczenie przepustu rurowego o śr. 80 cm – 50,00 m
k) wykonanie oznakowania pionowego i poziomego
l) wykonanie peronów przystankowych o powierzchni 9 m2 – 4 kpl.
m) regulacja wysokościowa chodnika - 145 mb
n) wykonanie inwentaryzacji geodezyjnej powykonawczej;
2) Droga 2620L:
a) frezowanie nawierzchni asfaltowych – 600,00 m2
b) regulacja wysokościowa istniejących zjazdów z kostki lub kruszywa – 864,00 m2
c) wykonanie wykopów w celu poszerzenia jezdni – 432,57 m3
d) wykonanie podbudowy zasadniczej z mieszanki MCE (droga + zatoki autobusowe) – 35 415,63 m2
e) wykonanie warstwy wiążącej z betonu asfaltowego AC 16W (droga + zatoki autobusowe) – 34 393,49 m2
f) wykonanie warstwy ścieralnej z betonu asfaltowego AC 11S (droga + zatoki autobusowe) – 33 852,78 m2
g) wykonanie pobocza z kruszywa łamanego – 6 827,25 m2
h) oczyszczenie rowu z namułu z wyprofilowaniem skarp – 5,43 km
i) wykonanie oznakowania pionowego i poziomego
j) wykonanie peronów przystankowych o powierzchni 9 m2 – 4 kpl.
k) wykonanie chodnika z kostki betonowej – 1 344,10 m2
l) wykonanie zjazdów przez chodnik – 186,00 m2
m) rozbiórka mostu w zakresie kap chodnikowych i gzymsu na długości skrzydeł, wyposażenia obiektu, umocnień skarp i stożków, izolacji płyty ustroju nośnego - 1 szt.
n) zbrojenie stalą kap, podwalin stożków i schodów skarpowych – 1457,50 kg
o) betonowanie kap, podwalin stożków i opornika schodów skarpowych – 16 m3
p) montaż kotew wklejanych na moście – 70 szt.
r) wykonanie szczelnych dylatacji bitumicznych na moście – 19,90 m
s) reprofilacja i uzupełnienie ubytków nadbetonu belek typu Gromnik – 121,1 m2
t) izolacja bitumiczna przyczółka i podwaliny stożków – 12,10 m2
u) izolacja przeciwwilgociowa z papy nadbetonu belek typu Gromnik – 121,10 m2
v) montaż krawężników mostowych granitowych – 36,70 m
w) montaż balustrady schodów skarpowych – 8,80 m
x) montaż barieroporęczy – 36,70 m
y) wykonanie ścieku przykrawężnikowego – 38,70m
z) wykonanie schodów na skarpie - z elementów refabrykowanych – 8,60 m
aa) umocnienie stożków przyczółków, skarp i terenu pod obiektem kostką betonową
ab) wykonanie ścieków skarpowych z korytek – 7,50 m
ac) wykonanie ścieków skarpowych z elementów trapezowych – 16,00 m
ad) wykonanie nawierzchni kap chodnikowych z żywic – 45,50 m2
ae) zabezpieczenie antykorozyjne powierzchni betonowych mostu – 177,60 m2
af) umocnienie półki narzutem kamiennym – 40,00 m2
ag) umocnienie skarp koryta rzeki materacami gabionowymi – 60,00 m2
ah) wykonanie inwentaryzacji geodezyjnej powykonawczej.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45221119-9 - Roboty budowlane w zakresie renowacji mostów

45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych

4.5.5.) Wartość części: 6371052,64 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W przedmiotowym postępowaniu Zamawiający w wykonaniu dyspozycji art. 222 ust. 4 Pzp poinformował, że zamierza przeznaczyć na realizację zadania nr 1 kwotę 8 982 220,000 PLN. Natomiast zgodnie z informacją z otwarcia ofert, cena ofert z najniższą ceną wynosi dla zadania Nr 1 - 10 826 113,61 PLN.
W obecnej chwili Zamawiający nie ma możliwości podwyższenia kwot przeznaczonych na realizację przedmiotu zamówienia do kwot wynikających z otrzymanych ofert.

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 6

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 10826113,61 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 19523515,86 PLN

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W przedmiotowym postępowaniu Zamawiający w wykonaniu dyspozycji art. 222 ust. 4 Pzp poinformował, że zamierza przeznaczyć na realizację zadania nr 2 kwotę 7 517 780,00 PLN. Natomiast zgodnie z informacją z otwarcia ofert, cena oferty z najniższą ceną dla zadania Nr 2 wynosi 12 380 586,92 PLN.
W obecnej chwili Zamawiający nie ma możliwości podwyższenia kwot przeznaczonych na realizację przedmiotu zamówienia do kwot wynikających z otrzymanych ofert.

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 12380586,92 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 14431791,88 PLN

2022-03-29 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane