Opracowanie dokumentacji dla budynku mieszkalnego wielorodzinnego położonego przy ul. Słowackiego 33/ 3-go Maja 27/ w Katowicach wraz z pełnieniem kompleksowego nadzoru autorskiego.

KOMUNALNY ZAKŁAD GOSPODARKI MIESZKANIOWEJ W KATOWICACH

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00135659
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00135659/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2025-03-07 07:32
Lokalizacja
Katowice, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-8c94a318-0912-42fb-aac8-37e8152ae1b5
Identyfikator
6342697680
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolnePrzygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztówNadzór nad projektem i dokumentacją

Wykonawcy

1 przyznane

AKINT GROUP SPÓŁKA Z OGRANICZONA ODPOWIEDZIALNOŚCIĄWarszawa, PL · lot 0
249 161,1 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00135659 z dnia 2025-03-07

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Opracowanie dokumentacji dla budynku mieszkalnego wielorodzinnego położonego przy ul. Słowackiego 33/ 3-go Maja 27/ w Katowicach wraz z pełnieniem kompleksowego nadzoru autorskiego.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: KOMUNALNY ZAKŁAD GOSPODARKI MIESZKANIOWEJ W KATOWICACH

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 241031620

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Michała Grażyńskiego 5

1.5.2.) Miejscowość: Katowice

1.5.3.) Kod pocztowy: 40-126

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22A - Katowicki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@kzgm.katowice.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.kzgm.katowice.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1034998

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Budownictwo i obiekty komunalne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Tak

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Opracowanie dokumentacji dla budynku mieszkalnego wielorodzinnego położonego przy ul. Słowackiego 33/ 3-go Maja 27/ w Katowicach wraz z pełnieniem kompleksowego nadzoru autorskiego.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-8c94a318-0912-42fb-aac8-37e8152ae1b5

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00135659

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-03-07

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00041624/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.1 Kompleksowa modernizacja energetyczna wielorodzinnego budynku mieszkalnego położonego przy ul.Słowackiego 33/ul. 3-go Maja 27 – opracowanie dokumentacji wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00043221

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: NZ.231.004.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 220511,10 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji na kompleksową modernizację energetyczną budynku mieszkalnego wielorodzinnego położonego przy ul. 3-go Maja 27/ Słowackiego 33 w Katowicach wraz z przebudową i nadbudową oraz zmianą sposobu użytkowania strychu na cele mieszkalne oraz pełnieniem kompleksowego nadzoru autorskiego. Budynek mieszkalny o kubaturze ok. 4290 m³, pow. zabudowy – ok.286 m², pow. użyt. mieszkalna.- 388,12m²; ilość mieszkań - 7, ilość lokali użytkowych - 3,, położony jest na działce nr 101 k.m. 26, obręb Śródmieście – Załęże. Budynek w części dotyczącej 3 maja 27 wpisany jest do Gminnej Ewidencji Zabytków. W ramach wykonanej dokumentacji należy:
1) sporządzić następujące opracowania:
a) opracowania wstępne ( inwentaryzacja budowlana,instalacyjna,fotograficzna, kominiarska; opinia ornitologiczno – chiropterologiczna; opinia geotechniczna; mapa do celów projektowych; ocena stanu technicznego)
b) Audyt energetyczny wstępny
c) Koncepcja projektowa pełnobranżowa
d) Projekt budowlany obejmujący Projekt zagospodarowania terenu, Projekt architektoniczno-budowlany i Projekt techniczny (z rysunkami wykonawczymi)
e) Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych
f) Przedmiar robót
g) Kosztorys inwestorski
h) Audyt energetyczny końcowy
2) uzyskać warunki, uzgodnienia, zgody, pozwolenia i inne niezbędne do sporządzenia projektu dokumenty dokumenty oraz decyzję zatwierdzającą projekt budowlany i udzielającej pozwolenia na budowę,
3) dokonać aktualizacji kosztorysu inwestorskiego na podstawie wykonanej dokumentacji, przed wszczęciem postępowania o udzielenie zamówienia na roboty budowlane,
4) dokonać aktualizacja audytu energetycznego końcowego, nie więcej niż 3 razy,
5) udzielać wyjaśnień i odpowiedzi do wykonanej dokumentacji i przekazywanie ich Zamawiającemu w wyznaczonym przez niego terminie, w tym dokonywanie stosownych zmian w dokumentacji – podczas prowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na roboty budowlane,
6) pełnić kompleksowy nadzór autorski w trakcie realizacji robót budowlanych w oparciu o wykonaną dokumentację.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określają projektowane postanowienia umowy stanowiące załącznik nr 3 do SWZ – w szczególności załącznik nr 1 – specyfikacja tech

4.5.3.) Główny kod CPV: 71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71242000-6 - Przygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztów

71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 249161,10 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 392370 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 249161,10 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: AKINT GROUP SP. Z O. O.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9512606733

7.3.4) Miejscowość: Warszawa

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-03-04

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 249161,10 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 10 miesiące

2025-03-07 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi