Ochrona osób i mienia w obiektach będących we władaniu Centralnego Muzeum Jeńców Wojennych

Centralne Muzeum Jeńców Wojennych

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00135675
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00135675/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2025-03-07 07:46
Lokalizacja
Opole, opolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-2e65f46c-03dc-45c2-977a-a84c41c4bc49
Identyfikator
7542465897
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi ochroniarskieUsługi nadzoru przy użyciu alarmu

Wykonawcy

1 przyznane

KOMANDOS SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄKraków, PL · lot 0
539 766,41 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00135675 z dnia 2025-03-07

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Ochrona osób i mienia w obiektach będących we władaniu Centralnego Muzeum Jeńców Wojennych

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Centralne Muzeum Jeńców Wojennych

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000276104

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Minorytów 3

1.5.2.) Miejscowość: Opole

1.5.3.) Kod pocztowy: 45-017

1.5.4.) Województwo: opolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL524 - Opolski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@cmjw.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.cmjw.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-2e65f46c-03dc-45c2-977a-a84c41c4bc49

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inny zamawiający


samorządowa instytucja kultury współprowadzona przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Rekreacja, kultura i religia

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Ochrona osób i mienia w obiektach będących we władaniu Centralnego Muzeum Jeńców Wojennych

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-2e65f46c-03dc-45c2-977a-a84c41c4bc49

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00135675

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-03-07

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00053171/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.1 Ochrona osób i mienia w obiektach będących we władaniu Centralnego Muzeum Jeńców Wojennych (zamówienie podstawowe)

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00053473

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: 26.1.1.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 521950,50 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na ochronie osób i mienia w obiektach we władaniu Centralnego Muzeum Jeńców Wojennych, tj.:
a) Opole, ul. Minorytów 3
b) Łambinowice, ul. Muzealna 4
Zamówienie gwarantowane: przewidywana ilość roboczogodzin zamówienia gwarantowanego: 11 260.
Zamówienie opcjonalne: Zamawiający przewiduje skorzystanie z prawa opcji do 56 roboczogodzin usługi ochrony osób i mienia. Zmiany opcjonalne są przewidziane we wzorze umowy, stanowiącym załącznik do SWZ.
Zamówieniem objęta jest ochrona obiektów Centralnego Muzeum Jeńców Wojennych w zakresie:
a) ochrony fizycznej osób i mienia przez osoby, które posiadają wpis na listę kwalifikowanych pracowników ochrony
fizycznej oraz legitymację dopuszczającą do posiadania broni;
b) monitorowania systemów alarmowych;
c) wsparcia grupy interwencyjnej.
1) w siedzibie muzeum w Opolu, ul. Minorytów 3:
a) całodobowa ochrona obiektu i terenu w formie monitoringu systemu antywłamaniowego oraz przeciwpożarowego, a także zabezpieczenia technicznego z przywołaniem grupy interwencyjnej SUFO, po otrzymaniu sygnału ze stacji monitorowania alarmów oraz na wezwanie Zleceniodawcy;
b) fizyczna ochrona obiektu przez 5 dni w tygodniu w godz. od 7:00 do 17:00, z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy, przez osoby, które posiadają wpis na listę kwalifikowanych pracowników ochrony fizycznej oraz legitymację dopuszczającą do posiadania broni;
2) w siedzibie muzeum w Łambinowicach, ul. Muzealna 4:
a) całodobowa ochrona obiektu i terenu w formie monitoringu systemu antywłamaniowego oraz przeciwpożarowego, a także zabezpieczenia technicznego z przywołaniem grupy interwencyjnej SUFO, po otrzymaniu sygnału ze stacji monitorowania alarmów oraz na wezwanie Zleceniodawcy;
b) budynek chroniony całodobowo przez 365 dni,
d) całodobowa ochrona fizyczna osób, obiektów, mienia oraz terenu posesji wykonywana przez osoby, które posiadają wpis na listę kwalifikowanych pracowników ochrony fizycznej oraz legitymację dopuszczającą do posiadania broni;
Centralne Muzeum Jeńców Wojennych zostało umieszczone przez Wojewodę Opolskiego w wykazie obszarów, obiektów i urządzeń ważnych dla obronności interesu gospodarczego, bezpieczeństwa publicznego i innych ważnych interesów państwa.

4.5.3.) Główny kod CPV: 79710000-4 - Usługi ochroniarskie

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

79711000-1 - Usługi nadzoru przy użyciu alarmu

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 539766,41 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 559113,38 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 539766,41 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Tak

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): KOMANDOS Sp. z o.o.

Nazwy (firmy) pozostałych wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: BETA SECURITY SYSTEM Sp. z o.o., BETA SECURITY Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6761027375

7.3.3) Ulica: Podchorążych 3

7.3.4) Miejscowość: Kraków

7.3.5) Kod pocztowy: 30-084

7.3.6.) Województwo: małopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-02-27

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 539766,41 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 12 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2025-03-07 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi