Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych polegających na remoncie budynku garażowego „C” na terenie bazy Policji KWP we Wrocławiu
Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00106545
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00106545/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-04-01 10:48
- Lokalizacja
- Wrocław, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-67c16881-84dd-11ec-beb3-a2bfa38226ab
- Identyfikator
- 8960004780
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00106545 z dnia 2022-04-01 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych polegających na remoncie budynku garażowego „C” na terenie bazy Policji KWP we Wrocławiu
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 930156216
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Podwale 31-33
1.5.2.) Miejscowość: Wrocław
1.5.3.) Kod pocztowy: 50-040
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL514 - Miasto Wrocław
1.5.7.) Numer telefonu: 478713978
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: malgorzata.rosolowicz@wr.policja.gov.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.dolnoslaska.policja.gov.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/kwp_wroclaw1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Porządek i bezpieczeństwo publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych polegających na remoncie budynku garażowego „C” na terenie bazy Policji KWP we Wrocławiu2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-67c16881-84dd-11ec-beb3-a2bfa38226ab
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00106545
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-04-01
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00034218/07/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.1 Wykonanie robót budowlanych polegających na remoncie budynku garażowego C Wydziału Transportu na terenie bazy Policji KWP przy ul. Połbina 1 we Wrocławiu
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00046111/03
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: PUZ-2380-005-001-005/2022/MR
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 812903,45 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych polegających na remoncie budynku garażowego „C” na terenie bazy Policji KWP we Wrocławiu
Zamawiający opisał przedmiot zamówienia za pomocą:
- projektu budowlanego – załącznik nr 1 do SWZ,
- projektu wykonawczego – załącznik nr 2 do SWZ
- STWiORB, przedmiar, inne – załącznik nr 3 do SWZ
Warunki realizacji zamówienia Zamawiający opisał w PPU – załącznik nr 4 do SWZ.
Na podstawie art. 95 ust. 1 ustawy Pzp Zamawiający wymaga, aby wszystkie osoby wykonujące, w trakcie realizacji przedmiotu zamówienia, czynności fizyczne bezpośrednio związane z wykonaniem robót budowlanych były zatrudnione na podstawie umowy o pracę w rozumieniu art. 22 § 1 ustawy z dnia 26.06.1974 r. Kodeks pracy (tj. Dz.U. 2014 r. poz. 1502 z późn. zm.) lub na podstawie analogicznych przepisów państw członkowskich UE, EOG. Wyłączeniu podlegają osoby pełniące samodzielne funkcje techniczne w budownictwie w rozumieniu ustawy z dn. 07.07.1994 r. Prawo budowlane (Dz. U. z 2020 r. poz. 1333) oraz osób wykonujących czynności pomiarów i uruchomienia urządzeń i instalacji, dostaw towarów, usług transportu załadunku i rozładunku.
Zamawiający opisał spełniania przez wykonawcę, podwykonawcę lub dalszego podwykonawcę wymagań związanych z zatrudnieniem tych osób oraz sankcji z tytułu niespełnienia tych wymagań ( par. 9 ).
W odniesieniu do warunku określonego w art. 100 ust. 1 ustawy Pzp dotyczącego dostępności dla osób niepełnosprawnych, o których mowa w Dyrektywie Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/24/UE z dnia 26 lutego 2014 r. w sprawie zamówień publicznych (Dz.U.UE.L Nr 94, s. 65), Zamawiający informuje, że wykonanie przedmiotu zamówienia nie wiąże się z dostępem dla osób niepełnosprawnych.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45223000-6 - Roboty budowlane w zakresie konstrukcji
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 5 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W postępowaniu do upływu wyznaczonego terminu składania ofert złożono 2 ofertyOferta nr 1
TRAST Sp. z o o
50-227 Wrocław ul. Kleczkowska 50
Cena ofertowa brutto za wykonanie przedmiotu zamówienia : 1 869 600,00 zł
Okres udzielonej gwarancji na całość przedmiot zamówienia – : 84 m-c
Zobowiązuje się do zatrudnienie osoby niepełnosprawnej (klauzula społeczna) TAK
Oferta nr 2
Przedsiębiorstwo Robót Budowlanych MASZBUD Aleksander Pawliszyn
51-215 Wrocław ul. Stoczniowa 53
Cena ofertowa brutto za wykonanie przedmiotu zamówienia : 2 994 000,00 zł
Okres udzielonej gwarancji na całość przedmiot zamówienia – : 84 m-c
Zobowiązuje się do zatrudnienie osoby niepełnosprawnej (klauzula społeczna) TAK
W dniu 18.03.2022 r. Wykonawca, którego oferta została uznana za najkorzystniejszą złożył pismo Zamawiającemu, w którym poinformował, iż nie podpisze umowy na warunkach wskazanych w ofercie. Cena zaoferowana w wysokości 1 869 600,00 zł, w związku z wystąpieniem siły wyższej i znacznym wzrostem cen materiałów budowlanych (stali), stała się ceną nierealną dla prawidłowego wykonania niniejszego zamówienia. Wykonawca wskazał, iż ceną za którą realne jest wykonanie zamówienia wynosi: 2 525 873,06 zł brutto.
Wykonawca poinformował Zamawiającego, iż mimo wszelkich starań i podjętych prób nie jest możliwym zrealizowanie zadania w zaoferowanej cenie
Zamawiający szacunkową wartość zamówienia obliczył działając z należytą starannością, zgodnie z przyjętymi rozwiązaniami prawnymi.
Zamawiający nie ma możliwości zawarcia umowy na zmienionych warunkach, gdyż nie posiada środków zabezpieczonych w budżecie jednostki, posiada środki finansowe na realizację zamówienia w kwocie nie większej niż 1 900 000 zł brutto.
Zaistniała sytuacja nadzwyczajna, spowodowana wzrostem cen kluczowych materiałów budowlanych niezbędnych dla wykonania niniejszego zamówienia, w sposób bezpośredni i realny skutkuje brakiem możliwości zawarcia umowy w przedmiotowej sprawie.
Zamawiający uznał, iż przesłanki unieważnienia niniejszego postepowania wiąże się z wystąpieniem okoliczności powodującej, że wykonanie umowy nie leży w interesie publicznym, czego nie można było wcześniej przewidzieć.
Wszczęcie postępowania nastąpiło w dniu 04.02.2022 r., gdzie żadna ze stron nie mogła przewidzieć zmiany związanej z dynamicznym wzrostem cen surowców spowodowanej konfliktem zbrojnym na Ukrainie.
Przyczyny powodujące brak możliwości zawarcia umowy mają charakter obiektywny, tzn. taki, że umowy nie można zawrzeć niezależnie od tego, jaki wykonawca i jaki zamawiający znalazłby się w podobnej sytuacji i niezależnie od ich woli w tym zakresie, nie jest uzasadnione dążenie do zawarcia umowy.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 0 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 0 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 0 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
| 2022-04-01 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |