Likwidacja uszkodzeń dachu budynku nr 1 w kompleksie wojskowym w Elblągu - postępowanie nr 38/RB
Rejonowy Zarząd Infrastruktury Olsztyn
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00108427
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00108427/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-04-04 12:26
- Lokalizacja
- Olsztyn, warmińsko-mazurskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-a1fc911f-aa8c-11ec-baa2-b6d934483bfb
- Identyfikator
- 7392955423
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00108427 z dnia 2022-04-04 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Likwidacja uszkodzeń dachu budynku nr 1 w kompleksie wojskowym w Elblągu - postępowanie nr 38/RB
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Rejonowy Zarząd Infrastruktury Olsztyn
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 510698342
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Saperska 1
1.5.2.) Miejscowość: Olsztyn
1.5.3.) Kod pocztowy: 10-073
1.5.4.) Województwo: warmińsko-mazurskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL622 - Olsztyński
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: rziolsztyn.zamowienia@ron.mil.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://rziolsztyn.wp.mil.pl
1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inny zamawiający
Jednostka organizacyjna MON
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Obrona
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Likwidacja uszkodzeń dachu budynku nr 1 w kompleksie wojskowym w Elblągu - postępowanie nr 38/RB2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-a1fc911f-aa8c-11ec-baa2-b6d934483bfb
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00108427
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-04-04
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00306003/05/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.6 Likwidacja uszkodzonego dachu w budynku nr 1 w kompleksie wojskowym w Elblągu
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00095601/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 5 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
Naprawę dachu należy wykonać w trybie pilnym, w celu uniknięcia dalszej, bardzo szybkiej degradacji elementów jego pokrycia oraz w celu zabezpieczenia mienia i zapewnienia bezpieczeństwa ludzi.
Uprzednio prowadzone postępowanie z wolnej ręki (nr 26/RB) unieważniono, ponieważ dotychczasowy Gwarant - AMW SINEVIA złożył propozycję cenową znacznie przekraczającą zabezpieczone środki finansowe na realizację przedmiotowego zadania (Zamawiający oszacował realizację robót na ok. 350 tys. zł, Wykonawca na kwotę ponad 1 mln zł - kwota znacząco odbiegała od propozycji cenowej złożonej przez niego przed wszczęciem postępowania nr 26/RB - ok. 400 tys. zł brutto).
Proponowany Wykonawca - Przedsiębiorstwo Instalacyjno-Budowlane NORBUD Norbert Szulc realizowało w ostatnich latach roboty budowlane na rzecz RZI w Olsztynie, 21 WOG Elbląg, 24 WOG Giżycko. Firma profesjonalnie zajmuje się robotami dachowymi i dekarskimi i wykazała gotowość natychmiastowego przystąpienia do realizacji robót.
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: 38/RB
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 375475,34 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest likwidacja uszkodzeń dachu budynku nr 1 w kompleksie wojskowym w Elblągu. W ramach zamówienia należy wykonać: przełożenie dachówki ceramicznej – karpiówki (w podwójną koronkę) wraz z mocowaniem na 2 wkręty każdej dachówki w warstwie dolnej oraz z mocowaniem na klej pasów skrajnych dachówek przy gąsiorach, koszach, kominach i szczytach; wymianę uszkodzonej folii / membrany dachowej; wykonanie łączeń pasów membrany dachowej taśmą; dostawę i uzupełnienie zniszczonych dachówek na części dachu nieobjętej przełożeniem; przełożenie i uzupełnienie gąsiorów ceramicznych z jednoczesną wymianą taśmy kalenicowej; przełożenie 7 rzędów łat wzdłuż kalenicy; przełożenie przewodów instalacji odgromowej; wymianę uszkodzonych daszków szklanych przy wejściach do budynku; wymianę uszkodzonej rynny; wymianę uszkodzonych obróbek blacharskich; ponowny montaż ław kominiarskich oraz płotków przeciwśnieżnych; wywóz gruzu z terenu robót; rekultywację terenów zielonych.
Szczegółowo przedmiot zamówienia opisano w załącznikach nr 2, 3, 5 do Zaproszenia do złożenia propozycji cenowej.
2. Miejsce realizacji przedmiotu zamówienia: 21 WOG, budynek nr 1, ul. Podchorążych 1, 82-300 Elbląg;
3. Wykonawca udzieli gwarancji na przedmiot umowy: 36 miesięcy;
4. Okres rękojmi: 60 miesięcy – wg art. 568 § 1 K.C.;
5. Wykonawca od daty przekazania obiektu do użytkowania prowadzić będzie konserwację i przeglądy 1 raz w roku oraz ostateczny w ostatnim kwartale trwania gwarancji.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45261910-6 - Naprawa dachów
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 453999,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 453999,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 453999,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Instalacyjno-Budowlane "NORBUD" Norbert Szulc
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 510599611
7.3.3) Ulica: Przemysłowa 7
7.3.4) Miejscowość: Morąg
7.3.5) Kod pocztowy: 14-300
7.3.6.) Województwo: warmińsko-mazurskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2022-03-24
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 453999,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2022-06-278.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2022-04-04 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |