Roboty remontowe budowli hydrotechnicznych na terenie Zarządu Zlewni w Szczecinie

Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00108315
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00108315/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-04-04 11:50
Lokalizacja
Warszawa, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-1726b482-6977-11ec-ae77-fe331fedffdc
Identyfikator
5272825616
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie regulacji rzek i kontroli przeciwpowodziowejNapowietrzne linie energetycznePompy wiroweInstalacje mechaniczneRoboty remontowe i renowacyjneUsługi instalowania sprzętu sterowania i przesyłu energii elektrycznej

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00108315 z dnia 2022-04-04

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Roboty remontowe budowli hydrotechnicznych na terenie Zarządu Zlewni
w Szczecinie

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 368302575

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Żelazna 59a

1.5.2.) Miejscowość: Warszawa

1.5.3.) Kod pocztowy: 00-848

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia.szczecin@wody.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.wody.gov.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://przetargi.wody.gov.pl/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inny zamawiający


Państwowa osoba prawna

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


gospodarka wodna i utrzymanie wód

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Roboty remontowe budowli hydrotechnicznych na terenie Zarządu Zlewni
w Szczecinie

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-1726b482-6977-11ec-ae77-fe331fedffdc

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00108315

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-04-04

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00010273/08/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.84 Roboty budowlane związane z inwestycjami oraz utrzymaniem obiektów i urządzeń wodnych na terenie działania Zarządu Zlewni w Szczecinie - RZGW Szczecin

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00339752/02

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: SZ.ROZ.2810.51.2021

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 18007968,25 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane na obiektach hydrotechnicznych przynależnych do RZGW w Szczecinie. W zakresie części pierwszej i drugiej roboty będą polegały na odbudowie wałów przeciwpowodziowych zgodnie z decyzjami WINB.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia z załącznikami zawiera Załącznik nr 10 do SWZ, przedmiary robót wraz z kosztorysami nakładczymi zawiera załącznik nr 11 do SWZ), odpowiednio dla danej części zamówienia.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45246000-3 - Roboty w zakresie regulacji rzek i kontroli przeciwpowodziowej

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

31321100-3 - Napowietrzne linie energetyczne

42122480-8 - Pompy wirowe

45350000-5 - Instalacje mechaniczne

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

51112000-0 - Usługi instalowania sprzętu sterowania i przesyłu energii elektrycznej

4.5.5.) Wartość części: 8130081,30 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane na obiektach hydrotechnicznych przynależnych do RZGW w Szczecinie. W zakresie części pierwszej i drugiej roboty będą polegały na odbudowie wałów przeciwpowodziowych zgodnie z decyzjami WINB.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia z załącznikami zawiera Załącznik nr 10 do SWZ, przedmiary robót wraz z kosztorysami nakładczymi zawiera załącznik nr 11 do SWZ), odpowiednio dla danej części zamówienia.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45246000-3 - Roboty w zakresie regulacji rzek i kontroli przeciwpowodziowej

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

31321100-3 - Napowietrzne linie energetyczne

42122480-8 - Pompy wirowe

45350000-5 - Instalacje mechaniczne

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

51112000-0 - Usługi instalowania sprzętu sterowania i przesyłu energii elektrycznej

4.5.5.) Wartość części: 6585365,85 PLN

Część 3

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane na obiektach hydrotechnicznych przynależnych do RZGW w Szczecinie.W zakresie części trzeciej i czwartej zamówienia polegać będzie na modernizacji istniejących pompowni na terenie Nadzoru Wodnego w Świnoujściu. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia z załącznikami zawiera Załącznik nr 10 do SWZ, przedmiary robót wraz z kosztorysami nakładczymi zawiera załącznik nr 11 do SWZ), odpowiednio dla danej części zamówienia.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45246000-3 - Roboty w zakresie regulacji rzek i kontroli przeciwpowodziowej

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

31321100-3 - Napowietrzne linie energetyczne

45350000-5 - Instalacje mechaniczne

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

51112000-0 - Usługi instalowania sprzętu sterowania i przesyłu energii elektrycznej

4.5.5.) Wartość części: 2151287,01 PLN

Część 4

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane na obiektach hydrotechnicznych przynależnych do RZGW w Szczecinie. W zakresie części trzeciej i czwartej zamówienia polegać będzie na modernizacji istniejących pompowni na terenie Nadzoru Wodnego w Świnoujściu. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia z załącznikami zawiera Załącznik nr 10 do SWZ, przedmiary robót wraz z kosztorysami nakładczymi zawiera załącznik nr 11 do SWZ), odpowiednio dla danej części zamówienia.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45246000-3 - Roboty w zakresie regulacji rzek i kontroli przeciwpowodziowej

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

31321100-3 - Napowietrzne linie energetyczne

42122480-8 - Pompy wirowe

45350000-5 - Instalacje mechaniczne

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

51112000-0 - Usługi instalowania sprzętu sterowania i przesyłu energii elektrycznej

4.5.5.) Wartość części: 1141068,25 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W zakresie zadania częściowego nr 1: Realizacja robót polegających na odbudowie wałów przeciwpowodziowych na terenie Zarządu Zlewni w Szczecinie zgodnie z decyzjami WINB: Wał Trzebież – rzeka Karpina cena najkorzystniejszej oferty nr 2: ETP S.A. ul. Siemianowicka 5A, 40-301 Katowice w kwocie 24 261 472,89 zł brutto przewyższa kwotę jaką Zamawiający może przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia tj. 10 000 000,00 zł brutto i tym samym Zamawiający informuję iż nie ma możliwości zwiększenia środków finansowych do wysokości niniejszej oferty.

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 24261472,89 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 24261472,89 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W zakresie zadania częściowego nr 2: Realizacja robót polegających na odbudowie wałów przeciwpowodziowych na terenie Zarządu Zlewni w Szczecinie zgodnie z decyzjami WINB: Wał Karpina - Jasienica cena najkorzystniejszej oferty nr 2: ETP S.A. ul. Siemianowicka 5A, 40-301 Katowice w kwocie 22 644 517,01 zł brutto przewyższa kwotę jaką Zamawiający może przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia tj. 8 100 000,00 zł brutto i tym samym Zamawiający informuję iż nie ma możliwości zwiększenia środków finansowych do wysokości niniejszej oferty.

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 22644517,01 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 22644517,01 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

Część 3

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W zakresie zadania częściowego nr 3: Modernizacja pompowni na terenie działania RZGW w Szczecinie: Darzowice - NW Świnoujście cena najkorzystniejszej oferty nr 1: Przedsiębiorstwo usług Hydrotechnicznych ,,RUSIECKI” Adam Rusiecki ul. Szczawiowa 69 A, 70-010 Szczecin w kwocie 3 899 000,00 zł brutto przewyższa kwotę jaką Zamawiający może przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia tj. 2 646 287,00 zł brutto i tym samym Zamawiający informuję iż nie ma możliwości zwiększenia środków finansowych do wysokości niniejszej oferty.

SEKCJA VI OFERTY (dla części 3)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 3899000,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 3899000,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

Część 4

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 4)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 1 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający unieważnia postępowanie na podstawie art. 255 pkt 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych, ponieważ do upływu oznaczonego w treści SWZ oraz ogłoszeniu o zamówieniu terminu składania ofert, tj. do dnia 24.01.2022 r. do godz. 10:00 nie została złożona żadna oferta.

SEKCJA VI OFERTY (dla części 4)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 0

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

2022-04-04 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane