Wydatki inwestycyjne jednostek budżetowych – winda zewnętrzna przy budynku głównym Centrum Usług Wspólnych w Katowicach przy ul. Granicznej 27

CENTRUM USŁUG WSPÓLNYCH W KATOWICACH

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00109671
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00109671/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-04-05 10:36
Lokalizacja
Katowice, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-317dd525-9dee-11ec-baa2-b6d934483bfb
Identyfikator
9542223043
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlanePrzygotowanie terenu pod budowęRoboty w zakresie burzenia, roboty ziemneRoboty budowlane w zakresie budynkówBetonowanieZbrojenieWnoszenie konstrukcji ze stali konstrukcyjnejRoboty w zakresie instalacji elektrycznychRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanychTynkowanieRoboty budowlane wykończeniowe, pozostałePrzygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztówPlany zatwierdzające, rysunki robocze i specyfikacjeUsługi inżynieryjne w zakresie projektowania

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00109671 z dnia 2022-04-05

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wydatki inwestycyjne jednostek budżetowych – winda zewnętrzna przy budynku głównym Centrum Usług Wspólnych w Katowicach przy ul. Granicznej 27

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: CENTRUM USŁUG WSPÓLNYCH W KATOWICACH

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 271521223

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Graniczna 27

1.5.2.) Miejscowość: Katowice

1.5.3.) Kod pocztowy: 40-017

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22A - Katowicki

1.5.7.) Numer telefonu: 32 357 08 00

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@cuw.katowice.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://cuwkatowice.bip.gov.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/cuw_katowice

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Wydatki inwestycyjne jednostek budżetowych – winda zewnętrzna przy budynku głównym Centrum Usług Wspólnych w Katowicach przy ul. Granicznej 27

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-317dd525-9dee-11ec-baa2-b6d934483bfb

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00109671

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-04-05

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00045419/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.5 Wykonanie dokumentacji projektowej oraz montaż windy zewnętrznej przy budynku głównym - zaprojektuj i wybuduj w ramach zadania - wydatki inwestycyjne jednostek budżetowych

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00077081/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP/50/2022

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 406504,07 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiot zamówienia jest wykonanie zadania w systemie zaprojektuj i wybuduj obejmującego zaprojektowanie, a następnie wykonanie dźwigu osobowego elektrycznego bez maszynowni z konstrukcją stalową przy Centrum Usług Wspólnych w Katowicach.
Zakres robót budowlanych zgodnie z Programem funkcjonalno - użytkowym obejmuje wykonanie:
1. Dokumentacji projektowej dla dostawy i montażu dźwigu osobowego, zewnętrznego, elektrycznego bez maszynowni z konstrukcją stalową szybu w oparciu o Program funkcjonalno-użytkowy, w terminach:
a) wykonanie koncepcji programowo przestrzennej i przedłożenie do podpisu - do 2 tygodni od podpisania umowy;
b) wykonany projekt budowlany i techniczny dźwigu osobowego elektrycznego bez maszynowni z konstrukcja stalową należy złożyć Zamawiającemu do akceptacji przed zgłoszeniem do Urzędu Miasta zamiaru złożenia wniosku o uzyskanie decyzji na budowę. Projekt należy opracować na aktualnej mapie do celów projektowych - 5 tygodni od podpisania umowy.
2. Uzyskanie wszelkich pozwoleń, uzgodnień i materiałów niezbędnych do zgłoszenia w/w zadania wraz ze zgłoszeniem w imieniu Zamawiającego robót we właściwym organie pozwalającym na ich realizację (z odpowiednim wynikającym z przepisów budowlanych wyprzedzeniem). Koszt uzyskania pozwoleń i materiałów leży po stronie Wykonawcy.
3. Wykonanie robót budowlanych oraz montaż dźwigu osobowego elektrycznego z konstrukcją stalową na budowie.
4. Sporządzenie i przekazanie Zamawiającemu inwentaryzacji geodezyjnej oraz dokumentacji powykonawczej zawierającej: badania rejestracyjne przez UDT, atesty, aprobaty techniczne lub certyfikaty niezbędne do rozpoczęcia eksploatacji,
5. Przekazanie Zamawiającemu obiektu nadającego się do użytkowania w terminie do 22 tygodni od daty podpisania Umowy.
Szczegółowy opis zamówienia określa: Program funkcjonalno-użytkowy stanowiący załącznik nr 8 do SWZ, stanowiący integralną część SWZ.
Wykonawca wykona wszelkie roboty budowlane, dostawy i inne czynności zgodnie z celem Inwestycji, opisem przedmiotu zamówienia zawartym w SWZ, a także dokumentacją projektową, decyzją o pozwolenie na budowę i innymi decyzjami w zakresie niezbędnym do pełnej realizacji i odbioru Inwestycji.
Przedmiot zamówienia powinien spełniać wymagania zawarte w aktualnie obowiązujących przepisach, a w szczególności ustawie Prawo Budowlane i aktach wykonawczych do tej ustawy.

Zamawiający wymaga by przed złożeniem oferty, Wykonawca dokonał oględzin miejsca, na którym wykonywane będą prace stanowiące przedmiot złożonej oferty i zapoznał się z warunkami realizacji zamówienia oraz występującymi utrudnieniami.
Odbycie przez Wykonawcę wizji lokalnej – oględzin miejsca Inwestycji o których mowa powyżej, jest obowiązkowe - pod sankcją odrzucenia oferty w trybie art. 226 ust. 1 pkt. 18 ustawy.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne

45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

45262300-4 - Betonowanie

45262310-7 - Zbrojenie

45262400-5 - Wnoszenie konstrukcji ze stali konstrukcyjnej

45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45410000-4 - Tynkowanie

45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

71242000-6 - Przygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztów

71245000-7 - Plany zatwierdzające, rysunki robocze i specyfikacje

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

• Zamawiający przeznaczył na sfinansowanie zamówienia kwotę
500 000,00 zł brutto.
W przedmiotowym postępowaniu wpłynęła jedna oferta od Konsorcjum Firm: LIFT-SYSTEM s.c. Dariusz Tarka. Anna Tarka. ul. Wilkowice 1a, 55-020 Żórawina oraz W-POL Sp. z o.o.,
ul. Janiego 12, 44-200 Rybnik.
Oferta w/w Wykonawcy z ceną: 657 900,00 zł brutto, znacząco przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Zamawiający nie ma możliwości zwiększenia kwoty na sfinansowanie zamówienia do ceny oferty.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 657900,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 657900,00 PLN

2022-04-05 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane