Oddymianie klatek schodowych w budynku ZSZ nr 1 w Ostrołęce

Miasto Ostrołęka

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00109964
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00109964/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-04-05 11:53
Lokalizacja
Ostrołęka, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-221a891c-9ee0-11ec-80f8-1ad70aec7fa4
Identyfikator
7582142002
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Instalowanie przeciwpożarowych systemów alarmowychRoboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznychRoboty instalacyjne hydrauliczneRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanychInstalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00109964 z dnia 2022-04-05

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Oddymianie klatek schodowych w budynku ZSZ nr 1 w Ostrołęce

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Ostrołęka

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 550668410

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: pl. gen. Józefa Bema 1

1.5.2.) Miejscowość: Ostrołęka

1.5.3.) Kod pocztowy: 07-410

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL924 - Ostrołęcki

1.5.7.) Numer telefonu: 297654271

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@um.ostroleka.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.ostroleka.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/ostroleka

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Oddymianie klatek schodowych w budynku ZSZ nr 1 w Ostrołęce

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-221a891c-9ee0-11ec-80f8-1ad70aec7fa4

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00109964

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-04-05

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00037909/06/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.14 Oddymianie klatek schodowych w budynku ZSZ nr 1

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00084214/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: KPZ.271.8.2022

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 649368,90 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

II. Zakres rzeczowy robót:
1. BRANŻA ARCHITEKTONICZNO – KONSTRUKCYJNA
W celu przystosowania obiektu do obowiązujących przepisów p.poż., zamówieniem objęto n/w roboty budowlane:
1.1. wymianę części stolarki okiennej i drzwiowej . W celu dostosowania otworów drzwiowych do typowych wymiarów należy je zmniejszyć wykonując żelbetowe przesklepienia. W projekcie podano wymiary drzwi w świetle przejścia. Wymiary w murze powinny zapewnić montaż drzwi wraz z ościeżnicą. Po zdemontowaniu istniejących ościeżnic należy sprawdzić wymiary otworów. W przypadku gdy zaprojektowane drzwi są nieznacznie szersze od dotychczasowych, dopuszcza się wycięcie muru pod warunkiem zachowania normowych długości oparcia nadproża. Gdy podparcie okaże się niewystarczające, nadproże należy wymienić. Zgodnie z WT wysokość drzwi w świetle przejścia nie powinna wynosić mniej niż 2,0m. Jeżeli istniejący otwór jest niewystarczający aby wstawić drzwi o w/w wysokości, należy go powiększyć. Projekt zakłada, że istniejące nadproża są typu Kleina (ceglane). Przy powiększaniu otworu należy wzmocnić nadproże za pomocą 2 kątowników 80x60x6mm łączonych na śruby Ø 12mm (nad podporami w środku rozpiętości). W przypadku występowania nadproży żelbetowych oraz przy otworach o rozpiętości powyżej 1,20m należy skontaktować się z projektantem po wykonaniu odkrywek.
UWAGI:
- skrzydła drzwiowe wykonane z przezroczystych tafli, powinny być oznakowane w sposób widoczny i wykonane z materiału zapewniającego bezpieczeństwo użytkowników w przypadku stłuczenia.
- przed zamówieniem okien i drzwi należy zweryfikować wielkość otworów.
1.2. Zamontować samozamykacze w drzwiach wychodzących na korytarz łączący sale gimnastyczne z klatką „A” (szatnie) – 2szt.
1.3. Usunąć przegrody z materiałów łatwopalnych na klatce schodowej „A” i „E”.
1.4. Wyposażyć klatki schodowe „A”, „B” i „C” w samoczynne urządzenia oddymiające.
1.5. Zapewnić na drogach ewakuacyjnych awaryjne oświetlenie ewakuacyjne (szczegóły wg opisu branży elektrycznej).
1.6. Wyposażyć budynek w przeciwpożarowy wyłącznik prądu (UWAGA! wyłącznik wykonano przed niniejszą aktualizacją).
1.7. Dokonać oznakowania dróg ewakuacyjnych i sprzętu p.poż. – rozmieszczenie i typ znaków uzgodnić przed wykonawstwem z rzeczoznawcą ds. zabezpieczeń p.poż.
1.8. Wyposażyć budynek w gaśnice – wg przepisów jedna jednostka środka gaśniczego o masie 2 kg (bądź 3l) powinna przypadać na 100 m2 powierzchni. Gaśnice powinny być w odpowiedni sposób rozmieszczone.
1.9 Usunąć okładziny łatwopalne z klatki schodowej „B” i „C” oraz wiatrołapu przy wejściu głównym (klatka „A”) i części korytarza na II piętrze (oznaczone na rysunkach poszczególnych kondygnacji). Zastąpić je tynkiem kamyczkowym w kolorze nawiązującym do istniejącego.
1.10 Na klatce schodowej „B” (od parteru do II piętra) wymienić balustrady na nowe ze stali nierdzewnej spełniającej wymaganie dla budynków oświaty i wychowania (zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie Dz. U. z 2019r. poz. 1065 z późn. zm.) m.in.: - minimalna wysokość poręczy 1,10m; - max. prześwit między elementami wypełnienia 0,12m; - konstrukcja balustrady uniemożliwiająca wspinanie się na nią oraz zsuwanie po poręczy. Wzdłuż ścian wykonać same pochwyty na wysokości 1,10m. Na pozostałych klatkach schodowych zamontować pochwyty przyścienne ze stali nierdzewnej na wys. 1,10m.
1.11 Hydranty wewnętrzne nie spełniają obowiązujących norm i przepisów. Należy wykonać niezależną instalację hydrantową. Zgodnie z wytycznymi Rzeczoznawcy ds zabezpieczeń ppoż. przyjęto, że jednocześnie działać będą dwa hydranty DN 25mm z wężem półsztywnym długości 30m (szczegóły wg branży sanitarnej).
1.12. Nowo wykonane schody zewnętrzne należy dostosować do wymogów WT (zarówno w zakresie wymiarów, jak i odporności ogniowej).

2. BRANŻA SANITARNA
Zakres robót branży sanitarnej obejmuje wykonanie remontu i rozbudowy wewnętrznej instalacji p.poż., tj.:
- rozdzielenie wewnętrznej instalacji hydrantowej p.poż. od instalacji bytowo – gospodarczej,
- istniejący przewód zimnej wody poziomy DN 50 mm, prowadzony w pomieszczeniu wodomierza należy wymienić na nowy z rur stalowych ocynkowanych ze szwem gwintowanym średnim,
- istniejące hydranty wewnętrzne DN25mm – 8 szt. należy zdemontować i poddać utylizacji, zabudować nowe hydranty wewnętrzne DN25mm z wężem półsztywnym,
- wybudować oddzielną wewnętrzną instalację hydrantową z trzynastoma hydrantami DN 25 mm z wężem półsztywnym,
- dwa istniejące hydranty oznaczone na rysunku jako HP3 DN 25mm, HP5 DN 25mm oraz HP7 DN 25mm zostały wcześniej wymienione na nowe, czyli są już hydrantami z wężami półsztywnymi, należy podłączyć je do nowej wewnętrznej instalacji hydrantowej p.poż.,
- po wykonaniu instalacji hydrantowej należy ją dokładnie wypłukać i poddać w całości próbom. Z próby szczelności sporządzić protokół.
3. BRANŻA ELEKTRYCZNA
Zakresem robót branży elektrycznej objęto:
3.1. wykonanie instalacji elektrycznej oddymiania klatek schodowych
Elementy systemu oddymiającego:
- centralka oddymiająca z akumulatorami zapewniającymi 72 godzinny czas pracy po zaniku napięcia,
- optyczne czujniki dymu rozmieszczone na stropie parteru i II piętra każdej klatki schodowej,
- przyciski ręcznego oddymiania umieszczone na ścianach parteru i II piętra każdej klatki schodowej na wysokości 1,30m,
- przyciski przewietrzania na II piętrze każdej klatki schodowej na wysokości 1,3m,
- okno oddymiające z siłownikiem,
- drzwi napowietrzające z siłownikami.
3.2. wykonanie instalacji elektrycznej oświetlenia dróg ewakuacyjnych
Oświetlenie dróg ewakuacyjnych wykonać oprawami LED o mocy 4W z własnym źródłem zasilania awaryjnego zapewniającym 1 godzinę pracy awaryjnej.
3.3. instalacja przycisku awaryjnego wyłączenia p.poż.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45312100-8 - Instalowanie przeciwpożarowych systemów alarmowych

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych

45332200-5 - Roboty instalacyjne hydrauliczne

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45421100-5 - Instalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Kwota przeznaczona na sfinansowanie zamówienia jest niższa niż wartość najniższej oferty. Zamawiający posiada 695000,00zł, natomiast najniższa oferta została wyceniona na kwotę 982991,84zł

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 982991,84 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1595925,00 PLN

2022-04-05 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane