Wymiana elementów spektrometru mikroramanowskiego (źródła laserowe, detektor CCD, manipulator próbek wraz ze sterownikiem)
INSTYTUT MASZYN PRZEPŁYWOWYCH IM.ROBERTA SZEWALSKIEGO POLSKIEJ AKADEMII NAUK
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2025/BZP 00136457
- Numer ogłoszenia
- 2025/BZP 00136457/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2025-03-07 11:30
- Lokalizacja
- Gdańsk, pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-c5fac741-1632-4aee-89b7-9dd7b5642474
- Identyfikator
- 5840357882
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2025/BZP 00136457 z dnia 2025-03-07 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Wymiana elementów spektrometru mikroramanowskiego (źródła laserowe, detektor CCD, manipulator próbek wraz ze sterownikiem)
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: INSTYTUT MASZYN PRZEPŁYWOWYCH IM.ROBERTA SZEWALSKIEGO POLSKIEJ AKADEMII NAUK
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000326121
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Józefa Fiszera 14
1.5.2.) Miejscowość: Gdańsk
1.5.3.) Kod pocztowy: 80-231
1.5.4.) Województwo: pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL633 - Trójmiejski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@imp.gda.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.imp.gda.pl/
1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - Polska Akademia Nauk i tworzone przez nią jednostki organizacyjne
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
działalność naukowa
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Wymiana elementów spektrometru mikroramanowskiego (źródła laserowe, detektor CCD, manipulator próbek wraz ze sterownikiem)2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-c5fac741-1632-4aee-89b7-9dd7b5642474
2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00136457
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2025-03-07
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00042247/02/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.3 Wymiana elementów spektrometru ramanowskiego
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 2 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
Zamówienie zostało udzielone na podstawie art. 305 pkt 2 ustawy prawo zamówień publicznych, ponieważ w postępowaniu
prowadzonym uprzednio w trybie podstawowym nie złożono żadnej oferty,. W postępowaniu uprzednio prowadzonym w
trybie podstawowym bez negocjacji nr referencyjny 1/TP/ApBad/2025 nie złożono żadnej oferty, w związku z czym Zamawiający podjął decyzję o udzieleniu zamówienia w trybie z wolnej ręki.
3.1.2.) Identyfikator wcześniejszego postępowania: ocds-148610-2614f536-bfe9-40e1-b9c2-7fa7803241ec
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: 3/WR/ApBad/2025
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Wymiana elementów spektrometru mikroramanowskiego (źródła laserowe, detektor CCD, manipulator próbek wraz ze sterownikiem) wchodzącego w skład specjalistycznego laboratorium technik analizy oraz optoelektroniki.
4.5.3.) Główny kod CPV: 50412000-6 - Usługi w zakresie napraw i konserwacji aparatury badawczej
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Renishaw Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5272374792
7.3.4) Miejscowość: Warszawa
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-03-06
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 779967,60 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 105 dni
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
termin wykonania umowy wynosi 15 tygodni od dnia zawarcia umowy| 2025-03-07 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |