Remont przepustu na potoku Potasówka wraz z remontem odcinka drogi w miejscowości Folusz

GMINA DĘBOWIEC

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00112295
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00112295/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-04-06 13:40
Lokalizacja
Dębowiec, podkarpackie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-a3dbdd5a-a37c-11ec-baa2-b6d934483bfb
Identyfikator
6851950851
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie mostów drogowychRoboty w zakresie nawierzchni dróg

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00112295 z dnia 2022-04-06

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont przepustu na potoku Potasówka wraz z remontem odcinka drogi w miejscowości Folusz

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA DĘBOWIEC

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 370440318

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: 101

1.5.2.) Miejscowość: Dębowiec

1.5.3.) Kod pocztowy: 38-220

1.5.4.) Województwo: podkarpackie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL821 - Krośnieński

1.5.7.) Numer telefonu: (13) 44 13 028

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gmina@debowiec.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.debowiec.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/debowiec

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Remont przepustu na potoku Potasówka wraz z remontem odcinka drogi w miejscowości Folusz

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-a3dbdd5a-a37c-11ec-baa2-b6d934483bfb

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00112295

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-04-06

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00038159/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.12 Remont przepustu na potoku Potasówka wraz z remontem odcinka drogi w miejscowości Folusz

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00084508/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RG.271.6.2022

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia pn.: „Remont przepustu na potoku Potasówka wraz z remontem odcinka drogi w miejscowości Folusz” jest wykonanie robót budowlanych polegających na remoncie przepustu okularowego oraz remoncie nawierzchni asfaltowej na odcinku drogi w miejscowości Folusz. W zakresie remontu zawiera się:
1.1. Remont przepustu wraz z dojazdami
Wykonanie remontu wymaga rozbiórki następujących elementów przepustu: istniejących stalowych barier ochronnych, obustronnych zniszczonych, monolitycznych żelbetowych obramowań jezdni drogowej, spełniającej rolę podwalin niezbędnych do zakotwienia barier, zniszczonej bitumicznej nawierzchni jezdni drogowej wraz ze zdeformowaną i ze znacznymi ubytkami podbudową oraz naruszoną i niestabilną obsypką kręgów przepustowych, wykonaną z materiałów kamiennych. Następnie planuje się wykonanie robót ziemnych związanych z odcinkowym obustronnym odsłonięciem przepustu. W ramach projektowanego remontu należy wykonać monolityczną, żelbetową, szkieletową konstrukcję wzmacniającą, opartą na istniejących żelbetowych ściankach czołowych przepustu i połączoną z nimi przy pomocy stalowych kotew prętowych o średnicy Ø 14. Do wykonania elementów żelbetowych należy użyć beton B30, zbrojony żebrowanymi prętami stalowymi Ø 10, zgodnie z przyjętym rozwiązaniem konstrukcyjnym, szczegółowo określonym w rysunkowej części projektu. Na powierzchnie ścian konstrukcji podlegającej zakryciu materiałem obsypkowym powinna zostać wykonana dwuwarstwowa, powłokowa, bitumiczna izolacja przeciwwilgociowa. Kolejnym etapem remontu będzie zasypanie wykopów koniecznych do wykonania projektowanych, żelbetowych elementów wzmacniających, usytuowanych na obustronnych dojazdach, bezpośrednio przylegających do krawędzi przęsła przepustu, dokładnie zagęszczonym kamiennym kruszywem łamanym, co stanowić będzie podbudowę pod ułożenie bitumicznej nawierzchni jezdni drogowej. Skrajne części wykopów należy zasypać gruntem. Pod projektowaną bitumiczną nawierzchnię jezdni drogowej na remontowanym przepuście należy wykonać dwuwarstwową konstrukcję podbudowy, składającą się z warstwy dolnej ułożonej z kruszywa łamanego oraz warstwy górnej z mieszanki tłuczniowej, o łącznej grubości dostosowanej do ukształtowania prawidłowej niwelety jezdni drogowej.
W ramach projektowanego remontu przepustu przewidziany został również remont południowego dojazdu wraz z połączonym odcinkiem drogi gminnej o długości 32,00 m. Dojazd wymaga obustronnego poszerzenia, poprzez wykorytowanie poszerzeń na głębokość 50 cm i ułożenie podbudowy z kamiennych kruszyw łamanych. Przed przystąpieniem do układania nowej nawierzchni, istniejące podłoże (stara i zniszczona nawierzchnia jezdni drogowej) musi zostać dokładnie oczyszczona i skropiona asfaltem w ilości 0,5 kg/m2 powierzchni jezdni. Nawierzchnia bitumiczna zarówno na remontowanym przepuście, bezpośrednio przylegającym do przepustu fragmencie o długości 3,00 m dojazdu północnego, jak i południowym dojeździe połączonym z remontowanym odcinkiem drogi gminnej zaprojektowana została jako dwuwarstwowa, składająca się z 3 cm warstwy (profilowej) wiążącej i 4 cm warstwy ścieralnej. Określone grubości dotyczą warstw po prawidłowym ich zagęszczeniu. Warstwę ścieralną należy ułożyć z masy mineralno – asfaltowej, grysowo – żwirowej, KR 1-2. Po wykonaniu nowej nawierzchni bitumicznej, obustronne pobocza drogowe o szerokości 75 cm należy wyrównać, wyprofilować i utwardzić mieszanką tłuczniową, o średniej grubości warstwy 7 cm po zagęszczeniu.
Wzdłuż obustronnych krawędzi wyremontowanego przęsła przepustu zaprojektowano montaż nowych, stabilnych barieroporęczy mostowych H2W3, każda o długości 9,20 m. Sposób montażu barieroporęczy musi być zgodny z wytycznymi oraz instrukcją wydaną przez ich producenta. Wszystkie końce barieroporęczy przedłużone zostają poprzez odcinkowo zamontowane stalowe bariery energochłonne H1W3 wraz z zakończeniami.
Po wykonaniu remontu koryto potoku Potasówka na długości 5,00 m od strony wlotu i wylotu przepustu należy uregulować, a następnie dno umocnić warstwą narzutu kamiennego o grubości 30 cm oraz brzegi budowlami siatkowo – kamiennymi.
Wszystkie elementy stalową muszą być odpowiednio zabezpieczone przed korozją, poprzez zagruntowanie farbą podkładową, a następnie dwukrotne pomalowanie nawierzchniowym lakierem chlorokauczukowym.

1.2. Remont odcinka drogi gminnej o dł. 146 m
Zakres remontu drogi obejmuje odcinek o długości 146 m. W miejscach styku projektowanej nowej nawierzchni jezdni drogowej z istniejącą nawierzchnią bitumiczną, dla zapewnienia właściwych ich połączeń, niezbędne jest wykonanie frezowania nawierzchni asfaltowej na zimno, z wywozem ścinki na odległość do 1 km. Głębokość frezowania 5 cm. Przed przystąpieniem do układania nowej nawierzchni, istniejące podłoże (stara i zniszczona nawierzchnia jezdni drogowej) musi zostać dokładnie oczyszczona i skropiona asfaltem w ilości 0,5 kg/m2 powierzchni jezdni. Ze względu na znaczne uszkodzenia i deformacje niezbędne jest miejscowe wyrównanie nawierzchni masą mineralno – asfaltową. Na całym przebiegu remontowanego odcinka drogi, nawierzchnia bitumiczna zaprojektowana została jako dwuwarstwowa, składająca się z 4 cm warstwy (profilowej) wiążącej i 4 cm warstwy ścieralnej. Określone grubości dotyczą warstw po prawidłowym ich zagęszczeniu. Warstwę ścieralną należy ułożyć z masy mineralno – asfaltowej, grysowo – żwirowej, KR 1-2. Nową nawierzchnię jezdni wyprofilować z 2% daszkowym spadkiem poprzecznym w kierunku przydrożnego rowu odwadniającego oraz przepływającego wzdłuż drogi cieku wodnego. Po wykonaniu nowej nawierzchni bitumicznej, obustronne pobocza drogowe o szerokości 75 cm należy wyrównać, wyprofilować i utwardzić mieszanką tłuczniową, o średniej grubości warstwy 8 cm po zagęszczeniu.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45221111-3 - Roboty budowlane w zakresie mostów drogowych

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W prowadzonym postępowaniu o udzielenie zamówienia, w terminie wyznaczonym do składnia ofert wpłynęła jedna oferta, opiewająca na kwotę brutto 349.122,95 zł. Zgodnie
z informacją zamieszczoną na stronie internetowej prowadzonego postępowania Zamawiający planuje przeznaczyć na sfinansowanie przedmiotowego zamówienia kwotę 260.000,00 zł.
Z uwagi na fakt, że cena najkorzystniejszej oferty przewyższa możliwości finansowe Zamawiającego i nie może on zwiększyć kwoty na realizację przedmiotowego zamówienia, zachodzi przesłanka unieważnienia postępowania na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 349122,95 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 349122,95 PLN

2022-04-06 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane