Roboty budowlane w ramach zadania inwestycyjnego pn. Modernizacja odwodnienia liniowego na płycie Rynku w Bytomiu.
Miejski Zarząd Dróg i Mostów w Bytomiu
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00113441
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00113441/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-04-07 10:41
- Lokalizacja
- Bytom, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-4534116d-a054-11ec-baa2-b6d934483bfb
- Identyfikator
- 6262791135
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00113441 z dnia 2022-04-07 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Roboty budowlane w ramach zadania inwestycyjnego pn. Modernizacja odwodnienia liniowego na płycie Rynku w Bytomiu.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Miejski Zarząd Dróg i Mostów w Bytomiu
1.3.) Oddział zamawiającego: MZDIM Bytom
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 240136989
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Smolenia 35
1.5.2.) Miejscowość: Bytom
1.5.3.) Kod pocztowy: 41-902
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL228 - Bytomski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@mzdim.bytm.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://mzdim-bytom.logintrade.net/rejestracja/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://mzdim-bytom.logintrade.net/rejestracja/1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Roboty budowlane w ramach zadania inwestycyjnego pn. Modernizacja odwodnienia liniowego na płycie Rynku w Bytomiu.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-4534116d-a054-11ec-baa2-b6d934483bfb
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00113441
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-04-07
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00024299/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.3 Modernizacja odwodnienia liniowego płyty Rynku
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00082136/02
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: DNP.260.14.2022.TP2.RB
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest wyłonienie Wykonawcy robót budowlanych związanych
z realizacją zadania pn. ”Modernizacja odwodnienia liniowego na płycie Rynku”
2. Zakres robót obejmuje wykonanie modernizacji istniejącego odwodnienia liniowego z utrzymaniem istniejących spadków poprzecznych i podłużnych oraz z zachowaniem istniejących wpustów ulicznych, zlokalizowanego na płycie Rynku w Gminie Bytom, dz. NR 120, 131/69, 135/65, 136/35, 138/66, 141/67, 142/67, 144/68, 145/68, 132/122, 37, 36, 35, 34, 185/105.
Zamawiający wskazuje, iż płyta rynku wpisana jest do rejestru zabytków i objęta jest nadzorem Konserwatora Zabytków oraz znajduje się w obszarze ochrony archeologicznej.
Pozwolenie Miejskiego Konserwatora Zabytków na prowadzenie robót budowlanych stanowi załącznik nr 10 do SWZ
Decyzja w Śląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w zakresie odnoszącym się do badań archeologicznym stanowi załącznik nr 11 do SWZ.
3. Przedmiot zamówienia został szczegółowo opisany w:
Programie Robót Budowlanych – załącznik nr 1.2
Przedmiarze Robót – załącznik nr 1.1,
Projektowane postanowienia umowy – załącznik nr 2,
które stanowią odpowiednie załączniki do SWZ. Zważywszy na ryczałtowy charakter wynagrodzenia przysługującego Wykonawcy, w przypadku wystąpienia w trakcie prowadzenia robót większej ich ilości, niż wynika z przedmiarów, nie będzie to mogło być uznane za roboty dodatkowe z żądaniem dodatkowego wynagrodzenia. Ewentualny brak w przedmiarach robót koniecznych do wykonania nie zwalnia Wykonawcy z obowiązku ich wykonania na podstawie wiedzy technicznej i sztuki budowlanej, w cenie zaoferowanej w ofercie.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został opisany w rozdziale V SWZ oraz w załącznikach do SWZ
4.5.3.) Główny kod CPV: 45232452-5 - Roboty odwadniające
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45232451-8 - Roboty odwadniające i nawierzchniowe
45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 256 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W dniu 10 marca 2022 roku w Biuletynie Zamówień Publicznych publikowane zostało ogłoszenie o zamówieniu nr 2022/BZP 00082136. W tym samym dniu przedmiotowe ogłoszenie zamieszczono na stronie internetowej Zamawiającego. W związku z pytaniami Wykonawców, dokonano zmiany ogłoszenia w dniu 16.03.2022 i wyznaczono termin składania ofert do dnia 28 marca 2022r. do godz. 10.00.Zamawiający powziął informację, że kompleksowa modernizacja płyty Rynku w Bytomiu była przedmiotem postępowania o zamówienie publiczne w 2018r. Obejmowała ona między innymi modernizację odwodnienia liniowego polegającą na wymianie cząstkowej korytek o długości 130 mb. Zgodnie z umową z dnia 29.06.2018r. nr 2621.35.2018 i jej § 1 ust. 5, Wykonawca udzielił 60 miesięcy gwarancji i rękojmi na wykonanie roboty oraz zastosowane materiały liczonej od dnia końcowego odbioru. W związku z powyższym nie jest zasadnym udzielenie zamówienia publicznego na przedmiot zamówienia objętego gwarancją.
Dodatkowo w niniejszym postępowaniu przyjęto inną technologię wykonania robót i użytych materiałów w stosunku do wykonanego zamówienia objętego gwarancją.
W związku z powyższym znaczna zmiana zakresu zamówienia i technologii wykonania robót budowalnych wypełnia w ocenie Zamawiającego przesłanki z art. 90 ust. 3 ustawy Pzp, a w konsekwencji skutkuje koniecznością unieważnienia niniejszego postępowania na podstawie art. 260 ust. 2 Pzp.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 0
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 0
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 0
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 0
| 2022-04-07 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |