Budowa oświetlenia publicznego z wykorzystaniem urządzeń energooszczędnych i ekologicznych na terenie gminy Sławno w miejscowościach Antoninów, Szadkowice, Kunice i Gawrony.

GMINA SŁAWNO

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00113275
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00113275/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-04-07 10:00
Lokalizacja
Sławno, łódzkie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-25fb3d23-9953-11ec-baa2-b6d934483bfb
Identyfikator
7681735627
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlanePrzygotowanie terenu pod budowęRoboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznychRoboty instalacyjne elektryczneNadzór nad projektem i dokumentacjąUsługi inżynieryjne w zakresie projektowania

Wykonawcy

1 przyznane

ENERGO WIKTOR PŁUCIENNIKSTOK 1A, PL · lot 0
591 359,4 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00113275 z dnia 2022-04-07

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa oświetlenia publicznego z wykorzystaniem urządzeń energooszczędnych i ekologicznych na terenie gminy Sławno
w miejscowościach Antoninów, Szadkowice, Kunice
i Gawrony.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA SŁAWNO

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 590648178

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 31

1.5.2.) Miejscowość: Sławno

1.5.3.) Kod pocztowy: 26-332

1.5.4.) Województwo: łódzkie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL713 - Piotrkowski

1.5.7.) Numer telefonu: 44 755-18-50

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@ugslawno.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.ugslawno.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

www.bip.ugslawno.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa oświetlenia publicznego z wykorzystaniem urządzeń energooszczędnych i ekologicznych na terenie gminy Sławno
w miejscowościach Antoninów, Szadkowice, Kunice
i Gawrony.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-25fb3d23-9953-11ec-baa2-b6d934483bfb

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00113275

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-04-07

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00031352/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.3 Budowa oświetlenia publicznego z wykorzystaniem urządzeń energooszczędnych i ekologicznych na terenie Gminy Sławno w miejscowościach: Antoninów, Szadkowice, Kunice i Gawrony

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00071421/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: OśiP 271.1.2022

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja Projektu pn.: „Budowa oświetlenia publicznego z wykorzystaniem urządzeń energooszczędnych i ekologicznych na terenie gminy Sławno w miejscowościach Antoninów, Szadkowice, Kunice i Gawrony”.
1) „Budowa oświetlenia publicznego z wykorzystaniem urządzeń energooszczędnych
i ekologicznych na terenie gminy Sławno w miejscowościach Antoninów, Szadkowice Kunice i Gawrony” w formule „zaprojektuj i wybuduj” zgodnie
z programem funkcjonalno – użytkowym (PFU).
2) Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dla zadania o którym mowa w
pkt. 1) powyżej dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem zgody na
wejście w teren, uzyskaniem prawomocnego pozwolenia na budowę /wykonanie
zgłoszenia/ oświetlenia drogowego w miejscowościach Antoninów,
Szadkowice, Kunice i Gawrony.
3) Operatorem dystrybucyjnym obsługującym teren objęty opracowaniem
energię elektryczną jest PGE Dystrybucja S.A.
4) Projektowane odcinki linii napowietrznych oraz kablowych przed przystąpieniem
do prac należy uzgodnić z operatorem dystrybucyjnym.
2. Roboty objęte zamówieniem w zakresie projektowania i wykonawstwa
1) opracowanie i przedłożenie do akceptacji Zamawiającemu koncepcji rozbudowy
oświetlenia;
2) wykonanie wszelkich niezbędnych prac projektowych wraz z uzyskaniem wszystkich wymaganych zgód, prawomocnych decyzji i pozwoleń administracyjno–prawnych niezbędnych do rozpoczęcia i prowadzenia inwestycji oraz późniejszej eksploatacji obiektu;
3) wykonanie kosztorysu powykonawczego;
4) realizacji robót budowlanych zgodnie z opracowaną i zatwierdzoną przez Zamawiającego dokumentacją projektową;
5) przeprowadzenie odbiorów, wykonanie dokumentacji powykonawczej i uzyskanie pozwolenia na użytkowanie.
3. Dokumentacja projektowa obejmuje w szczególności:
1) projekty budowlane sporządzone w sposób zgodny z wymogami ustawy prawo budowlane oraz przepisami branżowymi, Polskimi Normami oraz zasadami wiedzy technicznej;
2) projekty wykonawcze;
3) projekty organizacji robót;
4) specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych;
5) kosztorysy inwestorskie/ powykonawcze;
6) przedmiary robót budowlanych/ obmiary robót;
7) zatwierdzone projekty organizacji ruchu na czas prowadzenia robót;
8) wszelkie inne projekty i opracowania wymagane przepisami prawa, w szczególności plan jakości oraz informację BIOZ.
4.Niezbędne do wykonania zamówienia jest:
1) uzyskanie niezbędnych decyzji, opinii i pozwoleń właściwych organów, zarządców dróg niezbędnych do wykonania i odbioru poszczególnych elementów, instalacji oraz całego zadania;
2) sporządzenie projektów budowlanych, wykonawczych i specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych (zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz. U. z 2021 r. poz. 2454) w poszczególnych branżach;
3) pełnienie nadzoru autorskiego.
5.Wykonawca zobowiązany jest w ramach w/w robót do:
1) Zabezpieczenia składowanych tymczasowo na placu budowy materiałów i urządzeń do czasu ich wbudowania przed zniszczeniem lub utratą jakości, właściwości lub parametrów.
2) Zorganizowania zaplecza budowy, podłączenia mediów we własnym zakresie i na swój koszt oraz pokrycia kosztów ich eksploatacji przez cały okres trwania budowy.
3) Zabezpieczenia terenu robót na czas ich wykonywania przed osobami postronnymi,
a w szczególności do przeciwdziałania wypadkom z udziałem osób trzecich. Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność za wszelkie szkody wyrządzone osobom trzecim w wyniku prowadzonych prac, od dnia przekazania placu budowy do dnia ostatecznego odbioru robót.
4) Natychmiastowego usunięcia w sposób docelowy wszelkich szkód i awarii spowodowanych przez Wykonawcę w trakcie realizacji robót.
5) Przekazania Zamawiającemu dokumentacji powykonawczej po sprawdzeniu jej kompletności przez Inspektora Nadzoru, najpóźniej w terminie do dnia podpisania protokołu odbioru końcowego. Wykonawca zobowiązany jest do sporządzenia i przekazania kompleksowej geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej przyjętej do zasobów przez Powiatowy Ośrodek Geodezji (w 3 egzemplarzach) najpóźniej do dnia podpisania protokołu odbioru końcowego.
6) Demontażu istniejących urządzeń (oprawa +wysięgnik)z stanowisk słupowych w całości oraz protokularnego przekazania ich Zamawiającemu.
6. Wykonawca przygotuje oraz złoży w formie spiętej wszelkie dokumenty za wykonany
przedmiot zamówienia, a zwłaszcza:
1) dokumenty gwarancyjne wraz z warunkami gwarancji wszystkich zamontowanych urządzeń,
2) protokoły z badania materiałów i urządzeń,
3) dokumenty potwierdzające jakość materiałów i urządzeń użytych do wykonania przedmiotu zamówienia,
4) inne dokumenty zgromadzone w trakcie wykonywania przedmiotu zamówienia, a odnoszące się do jego realizacji, zwłaszcza rysunki z naniesionymi zmianami
w trakcie realizacj,
5) inwentaryzację geodezyjną powykonawczą,
6) kosztorysy powykonawcze,
7) decyzję – pozwolenie na użytkowanie( jeżeli dotyczy ).
7. Wykonawca przed rozpoczęciem robót zobowiązany jest do zawiadomienia gestorów sieci
o rozpoczynający się robotach.

8. Wykonawca zobowiązuje się do załatwienia wszelkich niezbędnych uzgodnień z operatorem sieci PGE co do realizacji i odbioru całości prac związanych z przedmiotem umowy
1) Wykonawca na własny koszt zapewni wykonanie wszystkich niezbędnych badań specjalistycznych, sprawdzeń, opinii ekspertyz, opracowań, pomiarów, atestów i innych niezbędnych do realizacji i odbioru przedmiotu umowy ze strony PGE. Wykonawca będzie miał na uwadze w tej kwestii normy oraz przepisy obowiązujące w Polsce.
2) Wykonawca poniesie opłaty z tytułu zajęcia pasa drogowego w celu prowadzenia robót, wraz z opracowaniem i zatwierdzeniem projektu organizacji ruchu na czas prowadzenia robót w przypadku wymagania przez zarządcę drogi.
3) Do wykonawcy należy opracowanie i zatwierdzenie informacji o sposobie zabezpieczenia robót prowadzonych w pasie drogowym zgodnie z wymaganiami zarządcy drogi i obowiązującymi przepisami.
4) Wykonawca na własny koszt jest zobowiązany do wykonania pełnej dokumentacji projektowej niezbędnej do realizacji zadania.
5) Wykonawca bez dodatkowego wynagrodzenia zapewni obsługę geodezyjną w tym geodezyjne wytyczenie oraz geodezyjną inwentaryzację powykonawczą.
6) Wykonawca we własnym zakresie dokona sprawdzenia oraz uruchomienia instalacji, wykona i dostarczy protokoły z pomiarów elektrycznych oraz wszelkie inne niezbędne do prawidłowego odbioru przedmiotu zamówienia.
9. Wykonawca wykona przedmiot zamówienia z należytą starannością, zgodnie
z obowiązującymi przepisami, normami technicznymi, zasadami sztuki budowlanej, opracowaną przez Wykonawcę i zatwierdzoną przez Zamawiającego dokumentacją techniczną, etyką zawodową oraz postanowieniami umowy;
10. Dokumentacja projektowa na etapie opracowania będzie konsultowana i uzgadniana przez Wykonawcę w siedzibie Zamawiającego;
11. Wykonawca zrealizuje przedmiot zamówienia na podstawie upoważnienia /pełnomocnictwa do działania w imieniu i na rzecz Gminy Sławno – do załatwiania wszelkich spraw związanych z niniejszym zamówieniem, w tym wystąpienia o wszelkie wymagane prawem opinie, uzgodnienia i pozwolenia, niezbędne do realizacji przedmiotu umowy.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 591359,40 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 591359,40 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 561359,40 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: ENERGO WIKTOR PŁUCIENNIK

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7681816907

7.3.3) Ulica: -

7.3.4) Miejscowość: STOK 1A

7.3.5) Kod pocztowy: 26-341

7.3.6.) Województwo: łódzkie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2022-03-30

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 591359,40 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 6 miesiące

2022-04-07 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane