Rozbudowa i termomodernizacja budynku Samodzielnego Ośrodka Zdrowia w Zelgnie - Gmina Chełmża. Etap II – Termomodernizacja
Gmina Chełmża
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00112880
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00112880/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-04-07 07:31
- Lokalizacja
- Chełmża, kujawsko-pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-4e4dc0e6-8975-11ec-94c8-de8df8ed9da1
- Identyfikator
- 8792458798
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00112880 z dnia 2022-04-07 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Rozbudowa i termomodernizacja budynku Samodzielnego Ośrodka Zdrowia w Zelgnie - Gmina Chełmża. Etap II – Termomodernizacja
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Chełmża
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 871118709
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Wodna 2
1.5.2.) Miejscowość: Chełmża
1.5.3.) Kod pocztowy: 87-140
1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL613 - Bydgosko-toruński
1.5.7.) Numer telefonu: 56 675 60 75 do 78
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: info@gminachelmza.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.gminachelmza.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/ug_chelmza1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Rozbudowa i termomodernizacja budynku Samodzielnego Ośrodka Zdrowia w Zelgnie - Gmina Chełmża. Etap II – Termomodernizacja2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-4e4dc0e6-8975-11ec-94c8-de8df8ed9da1
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00112880
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-04-07
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00015119/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.13 Rozbudowa i termomodernizacja budynku SPOZ w Zelgnie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00051014/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: OSO.271.4.2022
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 568127,16 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest termomodernizacja budynku Samodzielnego Ośrodka Zdrowia w Zelgnie w ramach zadania „Rozbudowa i termomodernizacja budynku Samodzielnego Ośrodka Zdrowia w Zelgnie - Gmina Chełmża. Etap II – Termomodernizacja”. 2. Przedmiot zamówienia finansowany jest ze środków własnych gminy. 3. W ramach przedmiotu zamówienia należy wykonać : 1) roboty ogólnobudowlane obejmujące m. in.: a) docieplenie istniejących ścian fundamentowych; b) docieplenie ścian budynku płytami styropianowymi metodą lekko-mokrą z obróbkami i dwukrotnym malowaniem farbą silikonową;
1) c) wykonanie elewacji z płyt elewacyjnych włókno-cementowych na podkonstrukcji systemowej i dociepleniem z wełny mineralnej; d) docieplenie stropodachu wraz z wymianą obróbek blacharskich, rynien i rur spustowych; e) wymianę stolarki okiennej i drzwiowej na aluminiową; f) wykonanie daszków żelbetowych nad wejściami; 2) roboty elektryczne obejmujące wymianę instalacji odgromowej. 4. Przedmiot zamówienia należy wykonać zgodnie z postanowieniami umowy, specyfikacją warunków zamówienia (zwaną również „SWZ”), złożoną ofertą, zasadami sztuki budowlanej i wiedzy technicznej, obowiązującymi normami, przepisami i technologiami producentów materiałów i urządzeń zastosowanych przy realizacji zamówienia oraz: 1) projektem budowlanym opracowanym przez Elżbietę Grochocką prowadzącą działalność gospodarczą pod nazwą Pracownia Projektowa AMBIT z siedzibą w Toruniu, ul. Chrobrego 85 , 87-100 Toruń; 2) decyzją zatwierdzają projekt budowlany i udzielającą pozwolenia na budowę wydaną przez Starostę Powiatu Toruńskiego o nr AB.6740.2.95.2020.EK z dnia 12 stycznia 2021 r.; 3) specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót. 5. Zakres robót w ramach ustalonego wynagrodzenia obejmuje ponadto: 1) wykonanie pomiarów rezystancji uziomów instalacji odgromowej oraz ciągłości obwodów odgromowych; 2) sporządzenie dokumentacji powykonawczej, opisanej i skompletowanej w dwóch egzemplarzach oraz na wcześniej zgłoszone żądanie Zamawiającego kosztorys powykonawczy; 3) naprawienie urządzeń melioracyjnych oraz niezinwentaryzowanych urządzeń podziemnych zniszczonych w tracie prowadzonych robót; 4) uporządkowanie terenu po zakończeniu robót; 5) inne prace związane z procesem budowy.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.Uzasadnienie faktyczne:
Na etapie prowadzonego postępowania firma KP Budownictwo Sp. z o.o., ul. Św. Andrzeja Boboli 8, 87-100 Toruń pismem z dn. 17.03.2022 r. odstąpiła od zawarcia umowy w sprawie udzielenia przedmiotowego zamówienia publicznego. Zamawiający dokonał ponownego badania i oceny ofert spośród ofert pozostałych w postępowaniu wykonawców oraz wybrał najkorzystniejszą ofertę firmy BUDMAR Firma Usługowa – Marcin Matłosz, Biskupice, Kozielec 19, 87-152 Łubianka. Wyżej wymieniony wykonawca także pismem z dnia 31 03 2022 r. odstąpiła od zawarcia umowy w sprawie udzielenia przedmiotowego zamówienia publicznego .
Mając na względzie powyższe, cena kolejnej oferty podlegającej ocenie w przedmiotowym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, złożonej przez Przedsiębiorstwo Handlowo – Usługowe BUD-POL Mariusz Sulecki,, ul. Drzymały 14/10, 87 – 100 Toruń, w wysokości 828 400,00 zł brutto znacznie przekracza możliwości finansowe Zamawiającego, który zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia kwotę 689 000,00 zł brutto. Zamawiający nie może zwiększyć kwoty na realizację zamówienia objętego przedmiotową procedurą do ceny oferty najkorzystniejszej
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 621000,47 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 854850,00 PLN
| 2022-04-07 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |