Modernizacja kolei wąskotorowej na odcinku Bytom Karb - Sucha Góra - Tarnowskie Góry

Gmina Bytom

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00112317
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00112317/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-04-06 13:45
Lokalizacja
Bytom, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-2d141bd1-962d-11ec-94c8-de8df8ed9da1
Identyfikator
6262988582
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneBudowa torów

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00112317 z dnia 2022-04-06

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja kolei wąskotorowej
na odcinku Bytom Karb - Sucha Góra - Tarnowskie Góry

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Bytom

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276255269

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Parkowa 2

1.5.2.) Miejscowość: Bytom

1.5.3.) Kod pocztowy: 41-902

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL228 - Bytomski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@um.bytom.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.bytom.pl/bip/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://umbytom.logintrade.net/rejestracja/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Modernizacja kolei wąskotorowej
na odcinku Bytom Karb - Sucha Góra - Tarnowskie Góry

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-2d141bd1-962d-11ec-94c8-de8df8ed9da1

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00112317

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-04-06

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00025165/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Modernizacja kolei wąskotorowej na odcinku Bytom Karb - Sucha Góra - Tarnowskie Góry dot. zadania pn: BO-" Kolej nieco większej prędkości vol.2" (budżet obywatelski)

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00068558/06

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: PA.271.1.10.2022

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 405691,06 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest modernizacja toru kolei wąskotorowej o długości 550 mb na odcinku Bytom Karb – Sucha Góra – Tarnowskie Góry, obejmująca w szczególności: rozbiórkę toru z szynami, roboty ziemne, wykonanie podbudowy, układanie toru kolejowego i jego balastowanie na podkładach, wykonanie nawierzchni przejazdowej.
Przedmiot zamówienia jest zadaniem z Budżetu Obywatelskiego „Kolej Nieco Większych Prędkości vol. 2”.
UWAGA: Ponieważ prace wykonywane będą podczas normalnego ruchu kolei, kolejność wykonania napraw oraz terminy zamknięć podlegać będą uzgodnieniu z przedstawicielem Zamawiającego tj. Zarządcą infrastruktury Stowarzyszenia Górnośląskich Kolei Wąskotorowych z siedzibą w Bytomiu przy ul. Reja (vide: § 4 Projektowanych postanowień umownych).
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierają załączniki do SWZ, tj.:
1) Instrukcja WD-1 - Instrukcja utrzymania i eksploatacji nawierzchni kolejowej wąskotorowej
2) Przedmiar robót
3) Specyfikacja Techniczna wykonania i odbioru robót
2. Wykonawca zobowiązany jest udzielić Zamawiającemu na wykonane roboty budowlane
oraz na zastosowane materiały, urządzenia i elementy wyposażenia co najmniej 60 miesięcy gwarancji i rękojmi, liczonych od dnia końcowego odbioru robót.

3. Wykonawca zobowiązany jest zatrudniać na podstawie umowy o pracę wszystkie osoby wykonujące prace budowlane takie jak: roboty ziemne, rozbiórkowe, montażowe oraz pozostałe roboty ogólnobudowlane wymienione w przedmiarze robót, do wykonywania których nie są wymagane uprawnienia.
Powyższe stosuje się odpowiednio do podwykonawców.
Określenie sposobu dokumentowania zatrudnienia tych osób, uprawnienia Zamawiającego w zakresie kontroli spełniania oraz sankcji z tytułu niespełnienia tych wymagań określono w Projektowanych postanowieniach umownych.

4. Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę
kluczowej części zamówienia. Wykonawca może powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcy. Wykonawca winien wskazać w ofercie części zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom oraz podać nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani. Powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom nie zwalnia wykonawcy z odpowiedzialności za należyte wykonanie tego zamówienia.

5. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert częściowych.
Postępowanie nie zostało podzielone na części, ponieważ jego przedmiot ogranicza się do wykonania remontu na jednym torze kolejowym o określonej długości. Podział remontowanego odcinka toru na mniejsze odcinki mógłby poważnie zagrozić właściwemu i terminowemu wykonaniu zamówienia i wiązałby się z rozbiciem odpowiedzialności z tytułu gwarancji i rękojmi na różnych Wykonawców.
Jednocześnie Zamawiający wskazuje, że wartość zamówienia oszacowania została na poziomie nie przekraczającym „progów unijnych”, a warunki zamówienia określone zostały na minimalnym poziomie. Zamówienie jest zatem w pełni dostępne dla małych i średnich przedsiębiorstw.
Ponadto niniejsze zamówienie jest jedną z części, stanowiących odrębne postępowania dot. remontu kolei wąskotorowej.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45234116-2 - Budowa torów

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający w dniu 25.02.2022r. wszczął postępowanie o zamówienie publiczne
pn. „Modernizacja kolei wąskotorowej na odcinku Bytom Karb – Sucha Góra – Tarnowskie Góry”. W odpowiedzi na Ogłoszenie o zamówieniu złożono trzy oferty, odpowiednio
z ceną 868.962,10 zł , 956.929,29 zł i 1.424.856,60 zł.
Ponieważ oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, jaką Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia tj. kwotę 499.000,00 zł i Zamawiający nie ma możliwości zwiększenia tej kwoty, zasadne i konieczne stało się unieważnienie postępowania na podstawie jw.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 868962,10 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1424856,60 PLN

2022-04-06 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane