Budowa ścieżki rowerowej oraz ścieżki pieszo- rowerowej w Suchatówce
Gmina Gniewkowo
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00116639
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00116639/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-04-11 09:05
- Lokalizacja
- Gniewkowo, kujawsko-pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-7f879d5d-ab75-11ec-baa2-b6d934483bfb
- Identyfikator
- 5562563314
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00116639 z dnia 2022-04-11 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa ścieżki rowerowej oraz ścieżki pieszo- rowerowej w Suchatówce
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Gniewkowo
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 092350748
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: 17 Stycznia
1.5.2.) Miejscowość: Gniewkowo
1.5.3.) Kod pocztowy: 88-140
1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL617 - Inowrocławski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@gniewkowo.com.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://gniewkowo.bipgmina.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/ug_gniewkowo1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Budowa ścieżki rowerowej oraz ścieżki pieszo- rowerowej w Suchatówce2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-7f879d5d-ab75-11ec-baa2-b6d934483bfb
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00116639
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-04-11
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00020030/02/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.10 Budowa ścieżki rowerowej oraz ścieżki pieszo- rowerowej w Suchatówce
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00097909/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: RZp.271.1.7.2022
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest budowa ścieżki pieszo- rowerowej oraz rowerowej wzdłuż drogi krajowej numer 15 w miejscowości Suchatówka. Zakres zamówienia obejmuje: branżę drogową, branżę sanitarną, branżę telekomunikacyjną. Budowa ścieżki pieszo-rowerowej przy drodze krajowej numer 15 stanowi połączenie między istniejącym ciągiem pieszo-rowerowym. Zaprojektowano ścieżkę rowerową o szerokości 2,50 oraz ciąg pieszo-rowerowy o szerokości 3,00 m i pochyleniu poprzecznym wynoszącym 2,00%. Wysokościowo dowiązano się ścieżką do istniejących rzędnych ścieżek na początku i końcu opracowania. Projektowana ścieżka pieszo-rowerowa rozpoczyna się na działce 31/1, a kończy się na działce 2. Po południowej stronie projektowanej ścieżki znajduje się droga krajowa numer 15, zaś po stronie północnej tereny rolnicze, tereny zielone oraz budynek mieszkalny .Ścieżkę rowerową projektuje się szerokości 2,50 m, natomiast ciąg pieszo-rowerowy o szerokości 3,00 m o pochyleniu jednostronnym wartości 2%. Wzdłuż ścieżki występują zjazdy na posesje prywatne i na działkę nr 2. Między ścieżką a drogą krajową projektuje się odtworzenie rowów przydrożnych. Ścieżkę pieszo-rowerową i rowerową należy obramować obrzeżem betonowym (8 x 25 x 100cm). Nawierzchnie ścieżki od nawierzchni zjazdów należy oddzielić opornikiem betonowym 12x25x100 cm. Nawierzchnie zjazdów od pobocza należy oddzielić krawężnikiem betonowym 15 x 30 x 100 cm wyniesionym na 2 cm. Wody opadowe odprowadzane będą za pomocą spadków podłużnych oraz poprzecznych bezpośrednio lub za pomocą drenów do odtwarzanych rowów odwadniających.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Uzasadnienie prawneart. 255 pkt 3 ustawy Pzp
Uzasadnienie faktyczne
Zgodnie z art. 222 ust. 4 ustawy Pzp, zamawiający najpóźniej przed otwarciem ofert, udostępnia na stronie internetowej prowadzonego postępowania informację
o kwocie, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
W dniu 08.04.2022 r. zamawiający udostępnił informację o kwocie 330.000,00 zł brutto, którą zamierza przeznaczyć na sfinansowanie ww. zamówienia. Jest to jednocześnie kwota, którą Gmina Gniewkowo może przeznaczyć na sfinansowanie przedmiotowego zamówienia.
W myśl art. 255 pkt 3 ustawy Pzp zamawiający unieważnia postępowanie
o udzielenie zamówienia jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta
z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.
Unieważnienie postępowania w przypadku określonym w art. 255 pkt 3 ustawy Pzp jest obligatoryjne. Ustawodawca w tym zakresie nie zostawił zamawiającemu możliwości fakultatywnego podejmowania decyzji – zaistnienie okoliczności zawartych w art. 255 skutkuje unieważnieniem postępowania.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1790621,90 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1790621,90 PLN
| 2022-04-11 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |