Budowa Samodzielnego Gminnego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Dywitach
Gmina Dywity
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00116751
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00116751/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-04-11 09:39
- Lokalizacja
- Dywity, warmińsko-mazurskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-61e3f67e-90b6-11ec-94c8-de8df8ed9da1
- Identyfikator
- 7393851950
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00116751 z dnia 2022-04-11 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa Samodzielnego Gminnego Zakładu Opieki Zdrowotnej
w Dywitach
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Dywity
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 510742971
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Olsztyńska, 32
1.5.2.) Miejscowość: Dywity
1.5.3.) Kod pocztowy: 11-001
1.5.4.) Województwo: warmińsko-mazurskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL622 - Olsztyński
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp1@ugdywity.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.bip.ugdywity.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/gmina_dywity1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Budowa Samodzielnego Gminnego Zakładu Opieki Zdrowotnejw Dywitach
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-61e3f67e-90b6-11ec-94c8-de8df8ed9da1
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00116751
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-04-11
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00029652/02/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.14 Budowa Samodzielnego Gminnego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Dywitach
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00063792/02
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.3.2022
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem inwestycji jest budowa budynku Samodzielnego Gminnego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Dywitach na działce o nr ewidencyjnym 870, obr. Dywity, gmina Dywity.
2. Budynek samodzielnego gminnego zakładu opieki zdrowotnej ma mieć układ budynku w kształcie litery „L” o wymiarach głównych w rzucie poziomym 47,00 × 18,00 m, dwukondygnacyjny, niepodpiwniczony, z dachem w głównej bryle dwuspadowym. Elewacje będą wykończone tynkiem w kolorze białym oraz deską elewacyjną.
3. Na parterze budynek został podzielony na dwie główne strefy – przychodnia dla dziecka zdrowego oraz przychodnia główna dla chorych. W części dla dziecka zdrowego zlokalizowano gabinet szczepień, gabinet profilaktyki, gabinet lekarski, gabinet położnej, pokój karmienia oraz sanitariaty. Część budynku dostępna z głównego wejścia zawiera poradnię lekarza rodzinnego (cztery gabinety), medycynę pracy, gabinet zabiegowy, część socjalną z szatniami personelu oraz sanitariaty. Strefy połączone śluzą.
4. Piętro budynku zawiera fizykoterapię, w której skład wchodzi pięć gabinetów, poradnię stomatologiczną, poradnię kardiologiczną, poradnię ginekologiczną, administrację przychodni z salą odpraw oraz sanitariaty.
5. Szczegółowy zakres objęty niniejszym postępowaniem został określony w załączonej do SWZ dokumentacji projektowej oraz specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych.
6. Opis przedmiotu zamówienia stanowią:
1) dokumentacja projektowa – Załącznik nr 10 do SWZ. Plik zawierający skompresowane dokumenty w formacie ZIP.
2) specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowalnych – Załącznik nr 11 do SWZ. Plik zawierający skompresowane dokumenty w formacie ZIP,
3) przedmiary – Załącznik nr 12 do SWZ. Plik zawierający skompresowane dokumenty w formacie ZIP. Przedmiary robót mają charakter pomocniczy i nie stanowią opisu przedmiotu zamówienia. Przedmiar robót nie determinuje zakresu prac objętych przedmiotem zamówienia. Zawarte w przedmiarze robót zestawienia mają jedynie zobrazować skalę robót i pomóc Wykonawcom w oszacowaniu kosztów inwestycji. Wskazane w przedmiarze robót Katalogi Nakładów Rzeczowych i Katalogi Norm Nakładów Rzeczowych mają charakter pomocniczy przy wycenie robót, KNR i KNNR wskazano w celu przykładowego opisu pozycji przedmiarowych.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45215100-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy placówek zdrowotnych
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45000000-7 - Roboty budowlane
45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu
45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zgodnie z art. 255 pkt. 3 ustawy Pzp Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia jeżeli „cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.”W wyniku badania i oceny ofert - oferta firmy Warmińskie Przedsiębiorstwo Budowlane ROMBUD Sp. z o.o.,
ul. Lubelska 37C, 10-408 Olsztyn, która została najwyżej oceniona w przedmiotowym postępowaniu podlega odrzuceniu na podstawie art. 226 ust. 1 pkt. 2 lit. c) ustawy Pzp. W postępowaniu pozostała tylko jedna oferta. Cena tej oferty znacznie przewyższa środki jakie Zamawiający może przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, które w dniu 31.03.2022r. zwiększone zostały do kwoty 9.700.000,00 zł brutto. Zamawiający nie ma możliwości finansowych aby dokonać ponownego zwiększenia kwoty przeznaczonej na sfinansowanie zamówienia do ceny oferty, która pozostała w postępowaniu, zachodzi zatem przesłanka do unieważnienia postępowania na ww. podstawie prawnej.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 9660000,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 11070000,00 PLN
| 2022-04-11 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |