„Remont elewacji budynków zlokalizowanych przy ul. 11 Listopada 33 i ul. Wrocławskiej 105 w Wałbrzychu”
Miejski Zarząd Budynków spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00117426
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00117426/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-04-11 12:51
- Lokalizacja
- Wałbrzych, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-99ea90e1-841c-11ec-beb3-a2bfa38226ab
- Identyfikator
- 8862608287
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00117426 z dnia 2022-04-11 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Remont elewacji budynków zlokalizowanych przy ul. 11 Listopada 33 i ul. Wrocławskiej 105 w Wałbrzychu”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Miejski Zarząd Budynków spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 891337815
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Generała Andersa 48
1.5.2.) Miejscowość: Wałbrzych
1.5.3.) Kod pocztowy: 58-304
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL517 - Wałbrzyski
1.5.7.) Numer telefonu: 74 842-37-41, 74 842-42-00
1.5.8.) Numer faksu: 74/847-74-77
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: mzb@mzbwalbrzych.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.mzbwalbrzych.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://gminawalbrzych.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Budownictwo i obiekty komunalne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Remont elewacji budynków zlokalizowanych przy ul. 11 Listopada 33 i ul. Wrocławskiej 105 w Wałbrzychu”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-99ea90e1-841c-11ec-beb3-a2bfa38226ab
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00117426
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-04-11
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00044875/04
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: T-8 / 08 / 2022
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 543925,01 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Część 1 – Remont elewacji budynku zlokalizowanego przy ulicy 11 Listopada 33 w Wałbrzychu;1) Część 1 - Remont elwacji budynku zlokalizowanego przy ulicy 11 Listopada 33 w Wałbrzychu, szczegółowo opisują:
a) PB – Remont elewacji i docieplenia scian budynku mieszkalnego wielorodzinnego wraz z podłączeniem rur spustowych;
b) PW – Remont elewacji i docieplenia scian budynku mieszkalnego wielorodzinnego wraz z podłączeniem rur spustowych;
c) Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych;
d) Specyfikacja materiałowa;
e) Przedmiar robót;
f) Zaświadczenie znak BAB.6743.751.2021 z dnia 20.09.2021r. o braku sprzeciwu do zamiaru wykonania robót budowlanych;
g) Opinia znak W/N.5183.1520.2021.MT z dnia 23.06.2021r., Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków we Wrocałwiu;
h) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowiący załącznik nr 7 do SWZ
4.5.3.) Główny kod CPV: 45443000-4 - Roboty elewacyjne
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45410000-4 - Tynkowanie
45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne
4.5.5.) Wartość części: 257585,71 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Część 2 – Remont elewacji budynku zlokalizowanego przy ulicy Wrocławskiej 105 w Wałbrzychu2) Część 2 - Remont elwacji budynku zlokalizowanego przy ulicy Wrocławskiej 105 w Wałbrzychu, szczegółowo opisują:
a) PB – Remont elewacji budynku – Wałbrzych, ul. Wrocławska 105,
b) PW – Remont elewacji budynku – Wałbrzych, ul. Wrocławska 105,
c) Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych;
d) Specyfikacja materiałowa;
e) Przedmiar robót;
f) Zaświadczenie znak BAB.6743.112.2021 z dnia 19.02.2021r. o braku sprzeciwu do zamiaru wykonania robót budowlanych;
g) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowiący załącznik nr 8 do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45443000-4 - Roboty elewacyjne
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45410000-4 - Tynkowanie
45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne
4.5.5.) Wartość części: 286339,30 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Działając na podstawie art. 255 pkt 3) Ustawy z 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (Dz.U.z 2021 poz. 1129 ze zm.), dalej zwaną ustawą Pzp, w związku z art. 255 pkt 7) ustawy Pzp, Miejski Zarząd Budynków Sp. z o.o. jako Zamawiający, zawiadamia że unieważnia niniejsze postępowanie, ze względu na fakt, że cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta
z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
Powyższe podyktowane jest tym, że Wykonawca Grupa Budowlana Przemysław Kordowski, który otrzymał najwyższą liczbę punktów (oferta najkorzystniejsza) uchylił się od zawarcia umowy
w sprawie zamówienia publicznego dla:
Części 1 – Remont elewacji budynku zlokalizowanego przy ulicy 11 Listopada 33 w Wałbrzychu
Części 2 – Remont elewacji budynku zlokalizowanego przy ulicy Wrocławskiej 105 w Wałbrzychu.
SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 246317,16 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 263411,88 PLN
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Działając na podstawie art. 255 pkt 3) Ustawy z 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (Dz.U.z 2021 poz. 1129 ze zm.), dalej zwaną ustawą Pzp, w związku z art. 255 pkt 7) ustawy Pzp, Miejski Zarząd Budynków Sp. z o.o. jako Zamawiający, zawiadamia że unieważnia niniejsze postępowanie, ze względu na fakt, że cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta
z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
Powyższe podyktowane jest tym, że Wykonawca Grupa Budowlana Przemysław Kordowski, który otrzymał najwyższą liczbę punktów (oferta najkorzystniejsza) uchylił się od zawarcia umowy
w sprawie zamówienia publicznego dla:
Części 1 – Remont elewacji budynku zlokalizowanego przy ulicy 11 Listopada 33 w Wałbrzychu
Części 2 – Remont elewacji budynku zlokalizowanego przy ulicy Wrocławskiej 105 w Wałbrzychu.
SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 276682,53 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 312303,11 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
| 2022-04-11 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |