Budowa kanalizacji sanitarnej w Gminie Biała-etap II.

Gmina Biała

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00117476
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00117476/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-04-11 13:04
Lokalizacja
Biała Druga, łódzkie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-2393ff50-a5e8-11ec-80f8-1ad70aec7fa4
Identyfikator
8321964556
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ściekówRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty drogoweRoboty instalacyjne elektryczneUkładanie kabliInstalowanie urządzeń oświetlenia drogowego

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00117476 z dnia 2022-04-11

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa kanalizacji sanitarnej w Gminie Biała-etap II.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Biała

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 730934602

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: brak

1.5.2.) Miejscowość: Biała Druga

1.5.3.) Kod pocztowy: 98-350

1.5.4.) Województwo: łódzkie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL714 - Sieradzki

1.5.7.) Numer telefonu: 438419090

1.5.8.) Numer faksu: 438419018

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@gminabiala.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.gminabiala.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

www.biala.finn.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa kanalizacji sanitarnej w Gminie Biała-etap II.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-2393ff50-a5e8-11ec-80f8-1ad70aec7fa4

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00117476

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-04-11

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00035839/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Budowa kanalizacji sanitarnej w Gminie Biała-etap II

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

W ramach projektu „Budowa kanalizacji sanitarnej w Gminie Biała – etap II” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020. Oś priorytetowa V Ochrona środowiska, Działanie V.3 Gospodarka wodno-kanalizacyjna, Poddziałanie V.3.2 Gospodarka wodno-kanalizacyjna.

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00092152/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: GO.271.2.1.2022

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 2983902,62 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest „Budowa kanalizacji sanitarnej w Gminie Biała - etap II”.
2. W ramach przedmiotowej inwestycji powstanie kanalizacja grawitacyjno-tłoczna, która podzielona jest na dwie zlewnie T6 i T7. Zakres niniejszej inwestycji nie obejmuje całych zlewni tłoczni T6 i T7. Budowa obejmuje wykonanie: kanalizacji sanitarnej wraz z sięgaczami i przyłączami do pierwszej studni; tłoczni ścieków wraz z zasilaniem energetycznym tłoczni. Inwestycja obejmuje swoim zasięgiem następujące miejscowości: Biała Rządowa, Biała Parcela. Wykonanie kanalizacji sanitarnej obejmuje w szczególności:
budowę kanalizacji grawitacyjnej o łącznej długości 1161,4 m,
budowę kanalizacji tłocznej o łącznej długości 369,3 m,
dostawa i montaż tłoczni ścieków wraz z zasilaniem energetycznym – 2 szt,
budowę przyłączy i sięgaczy do pierwszej studzienki o łącznej długości 250,5 m,
rozebranie i odtworzenie dróg,
roboty ziemne,
umocnienie wykopów za pomocą szalunków z pali szalunkowych stalowych,
na kablach telefonicznych i energetycznych stosować rury ochronne dwudzielne,
obsługę geodezyjną inwestycji wraz inwentaryzacją powykonawczą,
uzyskanie zezwoleń na zajęcie pasa drogowego w celu prowadzenia robót oraz pokrycie kosztów zajęcia pasów dróg powiatowych,
szczegółowy zakres dla poszczególnych tłoczni:
a) Zlewnia tłoczni ścieków T6:
kanał sanitarny grawitacyjny z rur pełnych litych PVC Ø200 o długości
655,7 m,
studnie kanalizacyjne o średnicy 1200 mm z kręgów betonowych – szt. 16,
przyłącza kanalizacyjne i sięgacze z rur pełnych litych PVC Ø160 o długości 116,7 m,
studnie kanalizacyjne o średnicy 600 mm – szt. 18,
kanał sanitarny tłoczny z rur PE100 Ø110 mm długości 346,7 m,
studnie kanalizacyjne na kanale tłocznym o średnicy 1200 mm z kręgów betonowych – szt. 2,
tłocznia – szt. 1
b) Zlewnia tłoczni ścieków T7
kanał sanitarny grawitacyjny z rur pełnych litych PVC Ø200, o długości 464,1 m,
przewiert o długości 41,6 m z wykorzystaniem rur PE100 Ø 225/13,4 mm w rurze ochronnej stalowej Ø 323,9/7,1 mm,
studnie kanalizacyjne o średnicy 1200 mm z kręgów betonowych – szt. 14,
przyłącza kanalizacyjne i sięgacze z rur pełnych litych PVC Ø200, o długości 9,8 m,
przyłącza kanalizacyjne i sięgacze z rur pełnych litych PVC Ø160, o długości 124 m,
studnie kanalizacyjne o średnicy 600 mm – szt. 14,
kanał sanitarny tłoczny z rur PE100 Ø110 mm długości 22,6 m,
tłocznia – szt. 1.

UWAGA: Dokumentacja projektowa obejmuje zakres szerszy niż objęty przedmiotem niniejszego postępowania. Zakres projektu, który powinien być brany przez wykonawcę pod uwagę przy wycenie oferty wskazano w rozdziale 4 pkt 2 SWZ. Projekt zagospodarowania terenu przedstawiony na rysunkach nr 6, 7, 8, 9, 11 jest objęty niniejszym postępowaniem. Zakres niniejszego zamówienia przedstawiają profile podłużne kanalizacji sanitarnej:
- dla zlewni T6: Rys. nr 55, Rys. nr 56, Rys. nr 57, Rys. nr 58, Rys. nr 61;
- dla zlewni T7: Rys. nr 62, Rys. 63 (na odcinku SK278-SK291), Rys. nr 64
Jednocześnie do SWZ dołączono zaktualizowane przedmiary, które obejmują zakres objęty niniejszym postępowaniem.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45233140-2 - Roboty drogowe

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45314310-7 - Układanie kabli

45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 1 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający, Gmina Biała stosownie do treści art. 260 ust. 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2021 r. poz. 1129 z późn. zm.), zwanej dalej „ustawą Pzp” informuje, iż działając na podstawie art. 255 pkt. 1 ustawy Pzp unieważnia przedmiotowe postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn.: „Budowa kanalizacji sanitarnej w Gminie Biała - etap II”.
Zgodnie z dyspozycją ww. przepisu postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego unieważnia się, jeżeli nie złożono żadnego wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo żadnej oferty.
W przedmiotowym postępowaniu w wyznaczonym terminie tj. do dnia 11.04.2022 r. godz. 10:00 nie wpłynęła żadna oferta na realizację zadania pn.: „Budowa kanalizacji sanitarnej w Gminie Biała - etap II”.

Mając powyższe na względzie uznać należy, iż zachodzi przesłanka unieważnienia postępowania na ww. podstawie prawnej.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 0

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

2022-04-11 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane