Realizacja wszelkich prac i usług związanych z utrzymaniem ekranów akustycznych położonych w granicach administracyjnych Gminy Lublin, będących w zarządzaniu Zamawiającego.

Gmina Lublin

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00119261
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00119261/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2022-04-12 13:19
Lokalizacja
Lublin, lubelskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-62ef8f5f-a379-11ec-80f8-1ad70aec7fa4
Identyfikator
9462575811
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi w zakresie napraw i konserwacji i podobne usługi osprzętu dróg i innego sprzętuPowtórne malowanieUsługi usuwania graffitiUsługi sprzątania

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00119261 z dnia 2022-04-12

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Realizacja wszelkich prac i usług związanych z utrzymaniem ekranów akustycznych położonych w granicach administracyjnych Gminy Lublin, będących w zarządzaniu Zamawiającego.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Lublin

1.3.) Oddział zamawiającego: Zarząd Dróg i Mostów w Lublinie

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 060778879

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Krochmalna 13j

1.5.2.) Miejscowość: Lublin

1.5.3.) Kod pocztowy: 20-401

1.5.4.) Województwo: lubelskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL814 - Lubelski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@zdm.lublin.eu

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://biuletyn.lublin.eu/zdm

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://zdmlublin.eb2b.com.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inny zamawiający


gminna jednostka budżetowa

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Realizacja wszelkich prac i usług związanych z utrzymaniem ekranów akustycznych położonych w granicach administracyjnych Gminy Lublin, będących w zarządzaniu Zamawiającego.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-62ef8f5f-a379-11ec-80f8-1ad70aec7fa4

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00119261

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-04-12

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00013254/08/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.2 Realizacja wszelkich prac i usług związanych z utrzymaniem ekranów akustycznych położonych w granicach administracyjnych Gminy Lublin, będących w zarządzaniu Zamawiającego

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00089129/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP-PS.221.1.9.2022

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zakres zamówienia obejmuje bieżące utrzymanie i konserwację ekranów akustycznych zlokalizowanych w granicach administracyjnych miasta Lublina, polegające na::
1. Wykonaniu przeglądów ekranów akustycznych tylko na pisemne zlecenie Zamawiającego:
1.1. Przeglądzie obu stron ekranów akustycznych dokonywanych tylko na pisemne zlecenie Zamawiającego.
1.2. Pisemnym zgłaszaniu Zamawiającemu wszelkich stwierdzonych uszkodzeń i nieprawidłowości z podaniem orientacyjnego zakresu rzeczowego na podstawie dokonanego przeglądu.
1.3. Zawiadamianiu Zamawiającego oraz właściwego organu ścigania o uszkodzeniach ekranów akustycznych powstałych wskutek wypadków drogowych, aktów wandalizmu i innych zdarzeń na podstawie dokonanego przeglądu.
.4. Zapewnieniu Zamawiającemu możliwości skorzystania z samochodu dla potrzeb patrolowania ulic z ekranami akustycznymi.
. Utrzymaniu czystości i estetyki ekranów akustycznych oraz kompletności elementów zabezpieczeń dla ptaków w przypadku ekranów przezroczystych polegającej na:
2.1. Usuwaniu graffiti z niezaimpregnowanych powierzchni gładkich – ekranów akustycznych wykonanych np. z przezroczystej płyty akustycznej Poli (metakrylan metylu).
2.2. Usuwaniu graffiti z ekranów akustycznych typu „zielona ściana” wykonanych: warstwa zewnętrzna z siatki z polietylenu PEHD, warstwa wewnętrzna z powierzchniowo utwardzonej wełny mineralnej w welonie – poprzez zamalowanie farbą w kolorze istniejącego ekranu.
2.3. Usuwaniu graffiti z powierzchni metalowych: stalowych, stalowych ocynkowanych oraz aluminiowych poprzez malowanie farbami odpowiednimi do rodzaju powierzchni.
2.4. Usuwaniu graffiti z podmurówek ekranów akustycznych wykonanych z betonu poprzez zamalowanie odpowiednimi farbami.
2.5. Usuwaniu graffiti z zaimpregnowanych powierzchni gładkich – ekranów akustycznych wykonanych np. z przezroczystej płyty akustycznej Poli (metakrylan metylu).
2.6. Obustronnym myciu wysokociśnieniowym ekranów akustycznych wykonanych np. z przezroczystej płyty akustycznej Poli (metakrylan metylu), typu „zielona ściana” oraz podmurówek betonowych w zależności od potrzeb wraz z konstrukcjami.
2.7. Usuwaniu plakatów i nalepek z powierzchni ekranów akustycznych.
2.8. Uzupełnianiu naklejek wizerunków sylwetek ptaków drapieżnych, pasków lub innych zabezpieczeń chroniących ptaki przed kontaktem z powierzchniami ekranów przezroczystych.
3. Utrzymaniu odpowiedniego stanu technicznego ekranów akustycznych, ich wyposażenia oraz działań zapobiegawczych polegających na:
3.1. Wymianie lub naprawie słupa konstrukcyjnego.
3.2. Wymianie lub naprawie podmurówki (fundamentu dolnego) ekranu akustycznego.
3.3. Wymianie lub naprawie elementów wypełniających ekrany typu: przezroczysta płyta akustyczna Poli (metakrylan metylu), „zielona ściana”, panele aluminiowe.
3.4. Wymianie lub naprawie siatki zewnętrznej w ekranach typu „zielona ściana”.
3.5. Wymianie lub naprawie skrzydeł bramki ekranów odbijających, przezroczystych.
3.6. Odnawianiu powłok malarskich i antykorozyjnych na powierzchniach typu: „zielona ściana”, betonowych, stalowych, stalowych ocynkowanych, aluminiowych.
3.7. Wykonaniu bezbarwnej powłoki ochronnej zabezpieczającej przed graffiti na powierzchni gładkiej np. na przezroczystej płycie akustycznej Poli (metakrylan metylu) lub betonowej.
4. Innych działaniach – inne prace o charakterze robót odbiegających od opisanych i wyszczególnionych w Opisie czynności z cenami jednostkowymi wymagające działań zabezpieczających miejsca zagrażające bezpieczeństwu użytkownikom drogi oraz zapobiegających przyśpieszonej degradacji ekranów spowodowanej awariami elementów ich wyposażenia, nieprzewidzianymi skutkami wpływów atmosferycznych, wystąpieniem nietypowych zdarzeń, a także kradzieży i dewastacji.

4.5.3.) Główny kod CPV: 50230000-6 - Usługi w zakresie napraw i konserwacji i podobne usługi osprzętu dróg i innego sprzętu

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45442180-2 - Powtórne malowanie

90690000-0 - Usługi usuwania graffiti

90910000-9 - Usługi sprzątania

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na realizację wszelkich prac i usług związanych z utrzymaniem ekranów akustycznych położonych w granicach administracyjnych Gminy Lublin, będących w zarządzaniu Zamawiającego zostało unieważnione na podstawie art. 255 pkt 3) ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2021 r., poz. 1129 z późn. zm.) - oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
W przedmiotowym postępowaniu cena oferty z najniższą ceną złożonej przez Wykonawcę Galeria Czystości Jarosław Żentkowski, ul. 14 Lutego 27, 64-920 Piła, wynosi 707 250,00 zł brutto. Zamawiający zamierzał przeznaczyć na realizację zamówienia kwotę 250 000,00 zł brutto.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 707250,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 6678967,65 PLN

2022-04-12 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi