Remont obiektów Komendy Powiatowej Policji w Brzozowie

Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00122413
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00122413/02
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-04-14 11:02
Lokalizacja
Rzeszów, podkarpackie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-58ac39ae-a430-11ec-baa2-b6d934483bfb
Identyfikator
8130269288
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Wykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne robotyRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanychRoboty elewacyjne

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00122413 z dnia 2022-04-14

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont obiektów Komendy Powiatowej Policji w Brzozowie

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 690316970

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Dąbrowskiego 30

1.5.2.) Miejscowość: Rzeszów

1.5.3.) Kod pocztowy: 35-036

1.5.4.) Województwo: podkarpackie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL823 - Rzeszowski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia-publiczne@rz.policja.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.podkarpacka.policja.gov.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://podkarpacka-policja.eb2b.com.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Porządek i bezpieczeństwo publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Remont obiektów Komendy Powiatowej Policji w Brzozowie

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-58ac39ae-a430-11ec-baa2-b6d934483bfb

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00122413

2.6.) Wersja ogłoszenia: 02

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-04-14

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00027648/12/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.2 KPP w Brzozowie - remont obiektów

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00092851/02

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP/10/2022

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych i instalacyjnych na zadaniu remontowym pn.: „Remont obiektów Komendy Powiatowej Policji w Brzozowie”.
2. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia zawarty został w Specyfikacji Technicznej Wykonania i Odbioru Robót, dokumentach towarzyszących stanowiących Załączniki do SWZ.
3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 1 do SWZ - Opis przedmiotu zamówienia.
4. Przygotowując ofertę, Wykonawca winien dokładnie zapoznać się z zawartością wszystkich dokumentów składających się na dokumentację przetargową, którą należy odczytywać wraz modyfikacjami i zmianami wnoszonymi przez Zamawiającego w trakcie trwania postępowania.
5. Zamawiający nie przewiduje obowiązku odbycia przez Wykonawcę wizji lokalnej.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45261000-4 - Wykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne roboty

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45443000-4 - Roboty elewacyjne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający wyznaczył termin składania ofert na dzień 6 kwietnia 2022 r. do godz. 9:30. Do upływu terminu składania ofert wpłynęły cztery oferty:

1. WAL MAR Waldemar Marciniak, ul. 3-go Maja 56, 39-120 Sędziszów Małopolski, cena brutto oferty:575489,25 zł, okres przedłużenia gwarancji: 24 miesiące,
2. Firma Budowlana POL-BUD Grzegorz Buczkowicz, Humniska 846, 36-206 Humniska, cena brutto oferty: 692 959,60 zł, okres przedłużenia gwarancji: 48 miesięcy,
3. RAF-MAR Sp. z o.o., Lutcza 194, 38-112 Lutcza, cena brutto oferty: 617 713,61 zł, okres przedłużenia gwarancji: 48 miesięcy,
4.KES-BUD, Markuszowa 47A, 38-126 Markuszowa, cena brutto oferty: 573 666,68, okres przedłużenia gwarancji: 48 miesięcy.
Oferty Wykonawców:
1) WAL MAR Waldemar Marciniak , ul. 3 – go Maja 56, 39 – 120 Sędziszów Małopolski,
2) KES – BUD, Markuszowa 47 A, 38 – 126 Markuszowa
zostały odrzucone na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5) ustawy Pzp, tj. treść oferty jest niezgodna z warunkami zamówienia.
Zamawiający stosownie do art. 222 ust. 4 ustawy Pzp w dniu 4 kwietnia 2022 r. zamieścił na stronie internetowej prowadzonego postępowania informację o kwocie jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia: 582 000,00 zł.
Jak wynika z powyższej tabeli ceny pozostałych dwóch ofert przewyższają kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie niniejszego zamówienia. Cena oferty Wykonawcy Firma Budowlana POL – BUD Grzegorz Buczkowicz, Humniska 846, 36 – 206 Humniska przewyższa środki jakie Zamawiający przeznaczył na realizację zamówienia o 16 %, natomiast cena oferty Wykonawcy RAF – MAR Sp. z o.o. Lutcza 194, 38 – 112 Lutcza o ok. 6%.
Zgodnie z dyspozycją art. 255 pkt 3) ustawy Pzp Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że Zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty. Decyzja o zwiększeniu tej kwoty jest oparta na swobodnym uznaniu Zamawiającego. Wskutek analizy swych możliwości finansowych (w szczególności środków przeznaczonych na ten cel w budżecie Zamawiającego) Zamawiający stwierdził, iż nie jest możliwe zwiększenie kwoty wstępnie przeznaczonej na realizację zamówienia do ceny najkorzystniejszej oferty. Zamawiający podejmując decyzję o braku możliwości zwiększenia kwoty, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia do ceny najkorzystniejszej oferty brał pod uwagę celowość i efektywność gospodarowania środkami publicznymi.
Mając na względzie powyższe uznać należy, że zachodzi przesłanka unieważnienia postępowania na podstawie art. 255 pkt 3) ustawy Pzp.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

2022-04-14 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane