Termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Chojnie
Gmina Pakosław
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00123990
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00123990/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-04-15 09:35
- Lokalizacja
- Pakosław, wielkopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-83c331ac-a388-11ec-baa2-b6d934483bfb
- Identyfikator
- 6991871092
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00123990 z dnia 2022-04-15 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Chojnie
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Pakosław
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 411050758
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Kolejowa 2
1.5.2.) Miejscowość: Pakosław
1.5.3.) Kod pocztowy: 63-920
1.5.4.) Województwo: wielkopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL417 - Leszczyński
1.5.7.) Numer telefonu: 65/54-78-332
1.5.8.) Numer faksu: 65/54-78-332
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: pakoslaw@pakoslaw.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.pakoslaw.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://pakoslaw.ezamawiajacy.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Chojnie2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-83c331ac-a388-11ec-baa2-b6d934483bfb
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00123990
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-04-15
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00005883/01/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.3 Termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Chojnie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00085328/03
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: RGRB.271.3.2022
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej, Przedszkola i oddziału Biblioteki Publicznej w Chojnie (Chojno 6A, 63-921 Chojno) - prace budowlane i instalacyjne związane z termomodernizacją. Zakres zadania obejmuje:
a) ocieplenie ścian zewnętrznych nad gruntem za pomocą styropianu,
b) ocieplenie ścian fundamentowych za pomocą styropianu,
c) wymianę rur spustowych oraz rynien PCV,
d) ocieplenie stropodachu od strony zewnętrznej za pomocą styropapy,
e) ocieplenie podłogi na gruncie w części szkolnej,
f) wymianę stolarki okiennej drewnianej na PCV wraz z parapetami zewnętrznymi,
g) wymianę stolarki drzwiowej drewnianej i aluminiowej na PCV i stalowe,
h) wymianę systemu grzewczego wraz z demontażem i utylizacją obecnie stosowanych urządzeń, w tym: wymianę źródeł ciepła na nowe, zasilanie gazem wraz z wymianą armatury i oprzyrządowania, wykonanie nowej instalacji przesyłowej, wykonanie instalacji ogrzewania podłogowego na parterze budynku (tylko w Szkole Podstawowej), w pozostałych częściach budynku wymiana grzejników na nowe wraz z montażem zaworów termostatycznych, kulowych odcinających i automatycznych zaworów odpowietrzających,
i) wymianę systemu przygotowania ciepłej wody użytkowej (zasobnika CWU oraz instalacji przesyłowej na nową),
j) wykonanie instalacji wentylacji mechanicznej z odzyskaniem ciepła,
k) wymianę istniejącego oświetlenia na instalację oświetleniową LED,
l) montaż instalacji oświetlenia awaryjnego i ewakuacyjnego,
m) wykonanie złącza ZK p.poż,
n) wykonanie instalacji fotowoltaicznych – 2 szt. (Szkoła i Przedszkole), wytwarzających energię elektryczną wyłącznie na potrzeby własne.
Zamawiający zaznacza, że pozyskany w trakcie remontu złom metalu (m. in. zdemontowane grzejniki itp.) pozostaje do dyspozycji Zamawiającego. Należy go składować w miejscu wskazanym przez Zamawiającego.
Zamawiający informuje, że harmonogram prac powinien zostać rozplanowany tak, aby prace remontowe prowadzone wewnątrz budynku Szkoły i Przedszkola rozpoczęły się najwcześniej od dnia 2 czerwca 2022 roku, natomiast zakończyły najpóźniej do dnia 26 sierpnia 2022 roku, aby umożliwić bezproblemowe i bezpieczne rozpoczęcie roku szkolnego.
Natomiast prace wykonywane na zewnątrz budynków po rozpoczęciu roku szkolnego, powinny odbywać się w taki sposób, aby zapewnić bezpieczeństwo osobom przebywającym na terenie Szkoły i Przedszkola, a także umożliwić właściwe prowadzenie zajęć szkolnych.
Ustaleń dotyczących prac, które mogą w sposób szczególny utrudniać prowadzenie zajęć, należy dokonać zarówno z Zamawiającym, Dyrektorem Szkoły Podstawowej w Chojnie i Dyrektorem Przedszkola w Chojnie.
2. Szczegółowy zakres prac został określony w:
a) projektach budowlanych,
b) Specyfikacjach Technicznych Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych,
c) Specyfikacji Warunków Zamówienia (SWZ) z załącznikami,
d) kosztorysach ofertowych,
e) przedmiarach robót,
f) obowiązujących normach.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45232460-4 - Roboty sanitarne
45261210-9 - Wykonywanie pokryć dachowych
45261215-4 - Pokrywanie dachów panelami ogniw słonecznych
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych
45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian
45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe
45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający podjął decyzję o unieważnieniu postępowania na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2021 r. poz. 1129 z późn. zm.), ponieważ cena złożonej oferty przekroczyła kwotę, jaką Zamawiający przeznaczył na sfinansowanie zamówienia oraz ze względu na brak możliwości zwiększenia tej kwoty do ceny złożonej oferty.SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 7558426,73 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 7558426,73 PLN
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
Brak.| 2022-04-15 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |