Modernizacja systemu klimatyzacji w budynku Ratusza w Niepołomicach

Gmina Niepołomice

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00137844
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00137844/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2025-03-10 09:08
Lokalizacja
Niepołomice, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-e1408378-c783-4e28-98b2-ecaa6f5917dd
Identyfikator
6831395375
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Urządzenia klimatyzacyjneRoboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemneRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneTynkowanieRoboty budowlane wykończeniowe, pozostałeRoboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarneRoboty instalacyjne elektryczneInne instalacje elektryczneInstalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnychRoboty w zakresie zagospodarowania terenu

Wykonawcy

1 przyznane

TERMAR SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄRzeszów, PL · lot 0
238 000 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00137844 z dnia 2025-03-10

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja systemu klimatyzacji w budynku Ratusza w Niepołomicach

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Niepołomice

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 351555370

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Plac Zwycięstwa 13

1.5.2.) Miejscowość: Niepołomice

1.5.3.) Kod pocztowy: 32-005

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL214 - Krakowski

1.5.7.) Numer telefonu: 12 250 94 13

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: anna.topor@niepolomice.eu

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.niepolomice.eu

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://e-propublico.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Modernizacja systemu klimatyzacji w budynku Ratusza w Niepołomicach

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-e1408378-c783-4e28-98b2-ecaa6f5917dd

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00137844

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-03-10

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00061122/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.9 Modernizacja systemu klimatyzacji w budynku Ratusza w Niepołomicach

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00062223

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.1.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 275166,63 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamierzenia budowlanego jest wykonanie nowoczesnego systemu klimatyzacji VRV o zmniejszonym oddziaływaniu na środowisko i neutralizacji CO2 w budynku Ratusza w Niepołomicach, na działce nr 2469 obręb 0001, przy Placu Zwycięstwa 13 w Niepołomicach.

W ramach prac przewidziano do wykonania: modernizację obecnego systemu klimatyzacji na system VRV ze zmienną objętością i zmienną temperaturą czynnika chłodniczego w celu dostosowania do rzeczywistych potrzeb temperatury i wydajności zapewniając w ten sposób przez cały czas optymalną efektywność sezonową. W trybie automatycznym system w nieprzerwany sposób reguluje zarówno temperaturę, jak i ilość czynnika chłodniczego zgodnie z całkowitą wymaganą wydajnością i warunkami pogodowymi. Jednostka zewnętrzna winna być dobrana do klimatyzatorów pracujących w wersji chłodząco- grzejnej, co pozwoli na dogrzanie pomieszczeń, natomiast jednostki wewnętrzne systemu VRV dobrać należy do mocy chłodniczej całkowitej urządzeń przy temperaturze zewnętrznej 35°C i zewnętrznej 27°C.
Wykonawca zobowiązany jest wykonać dokumentację powykonawczą w ramach zaoferowanej ceny ofertowej. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera dokumentacja projektowa oraz STWiORB. Należy wycenić cały zakres prac do wykonania wraz z materiałem wynikającym z opisu robót.

Przewidywany zakres prac do realizacji:
- demontaż urządzeń istniejącej klimatyzacji (instalacja, urządzenia, agregat zew.),
- demontaż istniejącej zabudowy kompletnego systemu,
- wykonanie instalacji freonowej z odprowadzeniem skroplin,
- wykonanie instalacji elektrycznej i sterującej,
- montaż kpl urządzeń (jednostek wewnętrznych) ze sterownikami i dwoma jednostkami zewnętrznymi i jednym centralnym sterownikiem (tzw. inteligentny menager),
- próby szczelności kompletnego systemu,
- zabudowę tras instalacji łącznie z pracami wykończeniowymi,
- ponowny montaż istniejącej zabudowy kompletnego systemu,
- uruchomienie systemu,
- projekt powykonawczy z kpl niezbędnych protokołów odbiorowych.

Zamawiający za wykonanie kompletnego sytemu klimatyzacji przewidział wynagrodzenie ryczałtowe. Załączony przedmiar stanowi materiał pomocniczy ułatwiający przygotowanie oferty. Należy wycenić całość prac budowlano- instalacyjnych wraz ze wszystkimi materiałami wynikającymi z opisu prac oraz technologii.
Zastosowane w dokumentacji nazwy producentów lub znaki towarowe służą tylko i wyłącznie doprecyzowaniu przedmiotu zamówienia i określeniu standardów technicznych i funkcjonalnych oraz określeniu standardów jakościowych i technologicznych. Zamawiający dopuszcza zaoferowanie produktów nie gorszych pod względem posiadanych parametrów jakościowych i technicznych od produktów określonych za pomocą nazw producentów pod warunkiem, że oferowane produkty posiadają parametry techniczne i jakościowe co najmniej takie same lub lepsze jak produkty podane za pomocą nazw producenta w dokumentacji.

UWAGA:
W związku z zabytkowym charakterem budynku Ratusza (obiekt wpisany do wojewódzkiego rejestru zabytków) należy bezwzględnie przedstawić Zamawiającemu do akceptacji, przebieg tras instalacji wraz z kpl urządzeń/ jednostek.

Ważne - w czasie realizacji zadania w budynku prowadzone są inne prace remontowe. Obiekt ma być czynny i dostępny dla pracowników oraz klientów urzędu.

W razie uszkodzenia infrastruktury teleinformatycznej i elektrycznej należy wymienić wszystkie uszkodzone kable na nowe nie gorsze jak uszkodzone. Nie dopuszcza się naprawianie okablowania, lutowania, klejenia, łączenia itp. Wszelkie zdemontowane urządzenia zabezpieczyć i przekazać Zamawiającemu.
Wykonawca zobowiązany jest do zabezpieczenia pomieszczeń, tak aby nie doprowadzić do szkód w mieniu, a w razie jakichkolwiek uszkodzeń , Wykonawca doprowadzi obiekt do należytego stanu (pod względem sprawności technicznej jak i wizualnej). Zamawiający dopuszcza zmianowy system pracy uwzgledniający przepisy ciszy nocnej, przy zachowaniu, że Wykonawca poinformuje Zamawiającego co najmniej 24 godziny wcześniej o zaistniałej sytuacji.

Miejsce wykonywania zamówienia: Niepołomice, Plac Zwycięstwa 13, gmina Niepołomice, powiat wielicki, woj. małopolskie.
Wymóg zatrudnienia na podstawie stosunku pracy.
Wymagania, o których mowa w art. 95 Pzp.
1. Ponieważ realizacja niniejszego zamówienia musi odbywać się poprzez wykonywanie czynności w warunkach określonych w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. kodeks pracy - na rzecz wykonawcy lub podwykonawcy, w miejscu i czasie wskazanym przez wykonawcę lub podwykonawcę - zamawiający, zgodnie z art. 95 ust. 1 ustawy pzp wymaga, zatrudnienia przez wykonawcę lub podwykonawcę osób wykonujących czynności wchodzące w tzw. koszty bezpośrednie na podstawie stosunku pracy. Wymóg ten dotyczy osób, które wykonują czynności bezpośrednio związane z wykonywaniem robót budowlanych objętych przedmiotem zamówienia, czyli tzw. pracowników fizycznych w szczególności:
1) ogólnobudowlane (w tym roboty ziemne oraz pozostałe roboty).
Osoby wykonujące czynności wskazane przez Zamawiającego powinny być zatrudnione przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy, co najmniej przez cały okres, w którym będą realizować wskazane wyżej czynności.
2. Wymóg nie dotyczy osób kierujących budową, osób wykonujących samodzielne funkcje techniczne w budownictwie, wykonujących usługi dostaw materiałów budowlanych, usług transportowych, sprzętowych i podobnych.
3. Sposób dokumentowania zatrudnienia osób, o których mowa w art. 95 ustawy pzp. Wykonawca zobowiązany jest do przedłożenia zamawiającemu, na jego wniosek w terminie określonym we wniosku, dokumentów potwierdzających zatrudnienie osób wykonujących czynności, o których mowa powyżej dokumentów w szczególności pisemnego oświadczenia wykonawcy lub podwykonawcy potwierdzającego, że pracownicy wykonawcy lub podwykonawcy są zatrudnieni na podstawie umowy o pracę w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - kodeks pracy z uwzględnieniem minimalnego wynagrodzenia za pracę ustalonego na podstawie art. 2 ust. 3-5 ustawy z dnia 10 października 2002 r. o minimalnym wynagrodzeniu za pracę (t.j. Dz. U. z 2020 r. poz. 2207). Oświadczenie to powinno zawierać w szczególności: dokładne określenie podmiotu składającego oświadczenie, datę złożenia oświadczenia, wskazanie, że czynności wymienione w pkt. 1 wykonują osoby zatrudnione na podstawie umowy o pracę wraz ze wskazaniem liczby tych osób, rodzaju umowy o pracę i wymiaru etatu oraz podpis osoby uprawnionej do złożenia oświadczenia w imieniu wykonawcy lub podwykonawcy.
4.Uprawnienia zamawiającego w zakresie kontroli spełniania przez wykonawcę wymagań, o których mowa w art. 95 ustawy pzp. zostały opisane w projekcie umowy będącym załącznikiem do SWZ.
Sankcje z tytułu niespełnienia wymagań, o których mowa powyżej zostały określone w projekcie umowy będącym załącznikiem do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 39717200-3 - Urządzenia klimatyzacyjne

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45410000-4 - Tynkowanie

45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45317000-2 - Inne instalacje elektryczne

45316000-5 - Instalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnych

45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 9

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 6

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 238000,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 400000,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 238000,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Termar Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8133740148

7.3.3) Ulica: Magazynowa 2

7.3.4) Miejscowość: Rzeszów

7.3.5) Kod pocztowy: 35-105

7.3.6.) Województwo: podkarpackie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-03-05

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 238000,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 35 dni

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2025-03-10 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane