Budowa ścieżek rowerowych wzdłuż ul. Wierzbowej i Szpitalnej w Pleszewie

Miasto i Gmina Pleszew

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00132769
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00132769/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-04-25 10:43
Lokalizacja
Pleszew, wielkopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-12a38ecd-a927-11ec-80f8-1ad70aec7fa4
Identyfikator
6080074221
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlanePrzygotowanie terenu pod budowęRoboty w zakresie kształtowania terenów zielonychRoboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznychRoboty w zakresie nawierzchni drógRoboty budowlane w zakresie dróg pieszychUkładanie kabliInstalowanie urządzeń oświetlenia drogowego

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00132769 z dnia 2022-04-25

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa ścieżek rowerowych wzdłuż ul. Wierzbowej i Szpitalnej w Pleszewie

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto i Gmina Pleszew

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 250855297

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Rynek 1

1.5.2.) Miejscowość: Pleszew

1.5.3.) Kod pocztowy: 63-300

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL416 - Kaliski

1.5.7.) Numer telefonu: 62 74 28 300

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@pleszew.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.pleszew.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://miniportal.uzp.gov.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa ścieżek rowerowych wzdłuż ul. Wierzbowej i Szpitalnej w Pleszewie

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-12a38ecd-a927-11ec-80f8-1ad70aec7fa4

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00132769

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-04-25

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00036893/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.6 Budowa ścieżek rowerowych w Pleszewie - Budowa ścieżki rowerowej wzdłuż ulicy Szpitalnej i Wierzbowej w Pleszewie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Projekt pn. „Budowa ścieżek rowerowych w Pleszewie” jest dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Osi Priorytetowej 3 „Energia” Działania 3.3. „Wspieranie strategii niskoemisyjnych w tym mobilność miejska” Poddziałania 3.3.1. „Inwestycje w obszarze transportu miejskiego” Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00094200/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: WI.042.5.2022

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 1047057,08 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zadanie nr 1 – Budowa ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Wierzbowej w Pleszewie obejmuje roboty budowlane związane z budową ścieżki rowerowej, w tym:
• rozbiórkę istniejących elementów jezdni i chodników, części nawierzchni jezdni, oznakowania, słupów oświetleniowych oraz części utwardzeń,
• frezowanie i rozbiórkę części nawierzchni jezdni w celu jej zwężenia,
• rozebranie nawierzchni chodników i zjazdów,
• wykonanie robót ziemnych – wykopów pod elementy jezdni, konstrukcję ścieżek rowerowych, zjazdów i utwardzeń,
• ustawienie elementów jezdni, chodników i ścieżek rowerowych, takich jak: krawężniki obrzeża,
• wykonanie nawierzchni chodników z kostki brukowej betonowej, ścieżek rowerowych oraz zjazdów z betonu asfaltowego (kolor czerwony),
• wykonanie oświetlenia:
- wykonanie wykopów pod słupy,
- stawianie słupów,
- montaż opraw do lamp ze źródłem LED,
• wykonanie oznakowania,
• urządzenie terenów zielonych:
- wykonanie trawnika ok. 160 m2,
• pielęgnację istniejącej zieleni:
- drzew liściastych,
- krzewów żywopłotowych liściastych,
• dostawę i montaż elementów małej architektury z wykonaniem ław betonowych w tym:
- koszy na śmieci – 6 szt.,
- ławek - 2 szt.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych

45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

45233260-9 - Roboty budowlane w zakresie dróg pieszych

45314310-7 - Układanie kabli

45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego

4.5.5.) Wartość części: 662290,68 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zadanie nr 2 - Budowa ścieżki rowerowej wzdłuż ulicy Szpitalnej w Pleszewie obejmuje roboty budowlane związane z budową ścieżki rowerowej, w tym:
• rozbiórkę istniejących elementów jezdni i chodników, nawierzchni jezdni, oznakowania, słupów oświetleniowych oraz części utwardzeń,
• frezowanie i rozbiórkę części nawierzchni jezdni i chodników
• wykonanie robót ziemnych – wykopów pod elementy jezdni, konstrukcję ścieżek rowerowych, zjazdów i utwardzeń,
• ustawienie elementów jezdni, chodników i ścieżek rowerowych, takich jak: krawężniki obrzeża,
• wykonanie nawierzchni chodników z kostki brukowej betonowej, ścieżek rowerowych oraz zjazdów z betonu asfaltowego (kolor czerwony),
• wykonanie oznakowania,
• wykonanie oświetlenia:
- demontaż opraw oświetlenia,
- montaż opraw do lamp ze źródłem LED,
• urządzenie terenów zielonych - oddzielenie ścieżki od jezdni pasem zieleni segregacyjnej
- posadzenie żywopłotu z grabu pospolitego - 512 szt.,
- posadzenie śnieguliczki - 38 szt.,
- wykonanie trawnika ok. 348 m2,
- ściółkowanie powierzchni ziemi wokół roślin zrębkami z drewna mieszanego gr. 7 cm, co ułatwi utrzymanie wilgoci
• pielęgnację istniejącej zieleni:
- krzewów żywopłotowych liściastych,
• dostawę i montaż elementów małej architektury z wykonaniem ław betonowych w tym:
- koszy na śmieci – 3 szt.,
- ławek - 4 szt.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych

45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

45233260-9 - Roboty budowlane w zakresie dróg pieszych

45314310-7 - Układanie kabli

45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego

4.5.5.) Wartość części: 384766,40 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W postępowaniu prowadzonym w trybie podstawowym określonym w art. 275 pkt 1 ustawy PZP pn. „Budowa ścieżek rowerowych wzdłuż ul. Wierzbowej i Szpitalnej w Pleszewie”, na „Zadanie nr 1 – Budowa ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Wierzbowej w Pleszewie” została złożona jedna oferta na kwotę 963.508,45 zł brutto.
Zamawiający Miasto i Gmina Pleszew zamierza przeznaczyć na sfinansowanie przedmiotowego zamówienia kwotę 1.240.000,00 zł brutto, w tym na sfinansowanie Zadania nr 1 kwotę 760.000,00 zł brutto. Cena jedynej złożonej oferty wynosi 963.508,45 zł brutto i przewyższa w/w kwotę, a Zamawiający nie może jej zwiększyć.
W związku z powyższym postępowanie w zakresie Zadania nr 1 podlega unieważnieniu na podstawie art. 255 pkt 3) ustawy Prawo zamówień publicznych, zgodnie z którym zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 963508,45 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 963508,45 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 963508,45 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 1 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W postępowaniu prowadzonym w trybie podstawowym określonym w art. 275 pkt 1 ustawy PZP pn. „Budowa ścieżek rowerowych wzdłuż ul. Wierzbowej i Szpitalnej w Pleszewie”, na „Zadanie nr 2 - Budowa ścieżki rowerowej wzdłuż ulicy Szpitalnej w Pleszewie” nie została złożona żadna oferta.
W związku z powyższym postępowanie w zakresie Zadania nr 2 podlega unieważnieniu na podstawie art. 255 pkt 1) ustawy Prawo zamówień publicznych, zgodnie z którym zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli nie złożono żadnej oferty.

2022-04-25 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane