Przebudowa dróg gminnych na terenie Gminy Kowal
Gmina Kowal
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00124576
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00124576/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-04-15 12:16
- Lokalizacja
- Kowal, kujawsko-pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-59741a46-ac1e-11ec-80f8-1ad70aec7fa4
- Identyfikator
- 8883089757
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00124576 z dnia 2022-04-15 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa dróg gminnych na terenie Gminy Kowal
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Kowal
1.3.) Oddział zamawiającego: GMINA KOWAL
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 910866867
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Piwna 33
1.5.2.) Miejscowość: Kowal
1.5.3.) Kod pocztowy: 87-820
1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL619 - Włocławski
1.5.7.) Numer telefonu: 542842252
1.5.8.) Numer faksu: 542842363
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: urzad@gmina-kowal.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.ugkowal.bip.net.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://miniportal.uzp.gov.pl/1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Przebudowa dróg gminnych na terenie Gminy Kowal2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-59741a46-ac1e-11ec-80f8-1ad70aec7fa4
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00124576
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-04-15
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00075744/01/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.5 Przebudowa dróg gminnych na terenie Gminy Kowal
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00099149/02
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.01.2022
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 3739837,40 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest przebudowa dróg gminnych w formule „zaprojektuj i wybuduj”.
2. Realizacja zamówienia przewiduje zaprojektowanie i wykonanie przebudowy gminnych dróg publicznych w gminie Kowal w miejscowościach: Grodztwo, Dębniaki, Strzały, Unisławice, Kępa Szlachecka, Nakonowo, Przydatki Gołaszewskie, Czerniewiczki, Więsławice, Więsławice Parcele, Dobrzelewice.
3. Ogólne informacje o przedmiocie zamówienia:
1) klasa techniczna dróg: D (dojazdowa);
2) przekrój istniejącej jezdni: 1 jezdnia o szerokości 3,5-4,0m o nawierzchni zgodnie z zestawieniem, stanowiącym załącznik do Programu Funkcjonalno-Użytkowego;
3) kategoria obciążenia ruchem: KR1;
4) długości odcinków dróg przewidzianych do przebudowy zgodnie z zestawieniem, stanowiącym załącznik do Programu Funkcjonalno-Użytkowego;
5) przedmiot zamówienia realizowany w formule „zaprojektuj i wybuduj” wymaga opracowania dokumentacji projektowej w następujących branżach:
a) branża drogowa,
b) branża inżynierii ruchu (projekt stałej i tymczasowej organizacji ruchu);
6) w zakres przebudowy dróg wchodzi m.in.:
a) wykonanie nowej nawierzchni jezdni na podbudowie z istniejącej nawierzchni,
b) wykonanie umocnionych poboczy z kruszywa łamanego,
c) wykonanie nowych i odbudowa istniejących rowów przydrożnych,
d) wykonanie drogowych barier ochronnych,
e) wykonanie murów oporowych z prefabrykowanych elementów (miejscowość Grodztwo),
f) przebudowa i budowa przepustów drogowych.
4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, dalej jako OPZ, zawiera Program Funkcjonalno-Użytkowy (stanowiący załącznik nr 1 do SWZ), do którego załącznikami są:
1) mapa orientacyjna (z zaznaczonymi 27 odcinkami dróg);
2) mapa sytuacyjna z zakresem planowanych robót – skala 1:1000;
3) przekroje konstrukcyjne;
4) zestawienie dróg objętych opracowaniem.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni
71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W przedmiotowym postępowaniu cena najkorzystniejszej oferty niepodlegającej odrzuceniu (w kryterium: cena oraz okres gwarancji jakości), przekracza możliwości finansowe Zamawiającego, który zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia kwotę 4.600.000,00 zł.Zamawiający nie może zwiększyć kwoty na realizację zamówienia objętego przedmiotową procedurą do ceny oferty najkorzystniejszej. Mając powyższe na względzie uznać należy, iż zachodzi przesłanka unieważnienia postępowania na ww. podstawie prawnej.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 8082988,05 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 8082988,05 PLN
| 2022-04-15 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |