Budowa drogi dojazdowej na działce nr 6684/450 w celu skomunikowania terenów przemysłowych z ul. Siemianowicką.

Miejski Zarząd Dróg i Mostów w Bytomiu

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00125028
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00125028/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-04-19 08:42
Lokalizacja
Bytom, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-3ad1edb1-9873-11ec-80f8-1ad70aec7fa4
Identyfikator
6262791135
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty w zakresie nawierzchni drógWymiana nawierzchni drogowej

Wykonawcy

1 przyznane

ZRD ORFIN SPÓŁKA KOMANDYTOWABytom, PL · lot 0
700 000 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00125028 z dnia 2022-04-19

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa drogi dojazdowej na działce nr 6684/450 w celu skomunikowania terenów przemysłowych z ul. Siemianowicką.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Miejski Zarząd Dróg i Mostów w Bytomiu

1.3.) Oddział zamawiającego: MZDIM Bytom

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 240136989

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Smolenia 35

1.5.2.) Miejscowość: Bytom

1.5.3.) Kod pocztowy: 41-902

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL228 - Bytomski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@mzdim.bytom.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://mzdim-bytom.logintrade.net/rejestracja/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://mzdim-bytom.logintrade.net/rejestracja/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa drogi dojazdowej na działce nr 6684/450 w celu skomunikowania terenów przemysłowych z ul. Siemianowicką.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-3ad1edb1-9873-11ec-80f8-1ad70aec7fa4

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00125028

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-04-19

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00024299/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.8 Budowa drogi dojazdowej na działce nr 6684/450 w celu skomunikowania terenów przemysłowych z ul. Siemianowicką

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00070528/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: DNP.260.6.2022.TP2.RB

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest budowa drogi dojazdowej na działce nr 6684/450 w celu skomunikowania terenów przemysłowych z ul. Siemianowicką.

2. Dla budowy drogi Zamawiający przewiduje się nową nawierzchnię jezdni o szerokości 6,0m dla kategorii ruchu KR4 przy założeniu podłoża o module sprężystości nie mniejszym niż 100 MPa. Należy przyjąć klasę techniczną drogi jako „D” dla prędkości 30km/h.

3. Przedmiot zamówienia obejmuje następujący zakres robót:

3.1 wykonanie nawierzchni drogi:
- warstwa ścieralna nawierzchni z mieszanki SMA grubości 5,0 cm (0/9,6mm.),
- podbudowa zasadnicza z betonu asfaltowego, grysowego grubości 13,0 cm (0/20,0),
- podbudowa pomocnicza z klińca kamiennego grubości 20,0 cm (4/31,5),
- wzmocnienie istniejącego podłoża gruntowego 27,0 cm warstwą tłucznia kamiennego frakcji 31,5/63,0mm.

3.2 wykonanie nawierzchni chodników:
- warstwa ścieralna z kształtek betonowych grubości 8,0 cm – Holland jasnoszary,
- podsypka cementowo piaskowa grubości 3,0 cm,
- podbudowa chodnika z tłucznia kamiennego grubości 15,0 cm (0/31,5),
- łączna grubość konstrukcji nawierzchni chodnika powinna wynosić H=26,0 cm,
- chodnik jednostronny o szerokości 1,65m z barierkami ochronnymi jako zabezpieczenie ruchu pieszego. Chodnik powinien zostać ujęty obrzeżem betonowym 8x30cm.
- krawężniki betonowe 15x30 cm (typ uliczny) oraz 15x22 (typ najazdowy) ułożone na 5,0 cm podsypce cementowo-piaskowej i ławie betonowej z oporem,
- wykonanie „dren francuski” z tłucznia kamiennego w otulinie z geowłókniny z podłączeniem do wpustów deszczowych

3.3 wykonanie elementów odwodnienia:
- uzupełnienie istniejącej sieci kanalizacji deszczowej i sanitarnej biegnącej wzdłuż drogi o elementy wykończenia zwieńczeń studni rewizyjnych i wpustów deszczowych,
- wykonanie włazów na studniach kanalizacji deszczowej i sanitarnej jako tzw. „pływające” zgodnie z technologią producenta.
- Wykonanie elementów zwieńczeń studni z betonu o klasie nie niższej niż C35/45, mało nasiąkliwego ≤ 5,0% mrozoodpornego F-150 i wodoszczelnego W8.

3.4. wykonanie oświetlenia ulicznego:
- podłączenie zasilanie latarń ulicznych do oświetlenia zlokalizowanego w rejonie skrzyżowania nowej drogi z istniejąca drogą boczną ul. Siemianowickiej.
- ustalenie przed wykonaniem tras kablowych za pomocą przekopów kontrolnych lokalizacji istniejących – czynnych urządzeń.
- dostosowanie w razie wystąpienia kolizji trasy do warunków terenu,
- ułożenie dla zasilania latarń oświetleniowych kabla typu YAKKs 4x25 w rurze ochronnej karbowanej fi 75mm w rowie kablowym o głębokości 0,6m.
- zasypanie rowów gruntem rodzimym bez brył i kamieni,
- zastosowanie folii oznaczeniowej koloru niebieskiego,
- ułożenie kabli odcinkami między latarniami,
- wykonanie łączenia kabli we wnęce słupowej,
- ułożenie wzdłuż kabla uziomu liniowego z bednarki ocynkowanej 25x4mm,
- wykonanie ewidencji przebiegu kabli na geodezyjnym planie powykonawczym.
- Realizacja oświetlenia drogowego zgodnie z wykorzystaniem słupów aluminiowych anodowanych lub stalowych ocynkowanych ustawionych na fundamentach prefabrykowanych,
- droga oświetlona oprawami LED 36W nasadzanymi na słupy metalowe,
- Oprawy należy zamontować i podłączyć zgodnie z instrukcją montażu producenta.
- Zaprojektowanie instalacji w systemie zasilania TN-S.
Szczegółowy OPZ w SWZ oraz w załącznikach do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

45233223-8 - Wymiana nawierzchni drogowej

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 6

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 6

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 700000,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 896263,08 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 700000,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Tak

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: ZRD ORFIN SPÓŁKA KOMANDYTOWA

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 645-251-98-73

7.3.3) Ulica: Sikorskiego 5A

7.3.4) Miejscowość: Radzionków

7.3.5) Kod pocztowy: 41-922

7.3.6.) Województwo: śląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2022-04-11

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 700000,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2022-06-17
2022-04-19 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane