Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w m. Gronowo Górne ul. Szafirowa

Gmina Elbląg

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00125655
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00125655/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-04-19 12:25
Lokalizacja
Elbląg, warmińsko-mazurskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-442ea4eb-a698-11ec-80f8-1ad70aec7fa4
Identyfikator
5783105254
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów do odprowadzania ściekówRoboty w zakresie kanalizacji ściekowejRoboty w zakresie ściekówRoboty budowlane w zakresie przepompowni ścieków

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00125655 z dnia 2022-04-19

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w m. Gronowo Górne ul. Szafirowa

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Elbląg

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 170747738

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Browarna 85

1.5.2.) Miejscowość: Elbląg

1.5.3.) Kod pocztowy: 82-300

1.5.4.) Województwo: warmińsko-mazurskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL621 - Elbląski

1.5.7.) Numer telefonu: 552341884

1.5.8.) Numer faksu: 552340871

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@gminaelblag.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.bip.gminaelblag.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/transakcja/588077

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w m. Gronowo Górne ul. Szafirowa

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-442ea4eb-a698-11ec-80f8-1ad70aec7fa4

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00125655

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-04-19

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00032610/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.2 Budowa odc. Kanalizacji sanitarnej wraz z przepompownią ścieków , ul. Topazowa-Szafirowa Gronowo Górne

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00090931/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.03.2022

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 2714902,86 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające pn. „Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w m. Gronowo Górne ul. Szafirowa” realizowane w ramach dofinansowania ze środków Programu Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Regulamin programu: https://www.bgk.pl/files/public/Pliki/Fundusze_i_programy/Polski_Lad/regulaminy/uchwala_RM_nr_84-2021.pdf
2. Zakres zamówienia obejmuje budowę sieci kanalizacji sanitarnej przy ul. Szafirowej i Topazowej w miejscowości Gronowie Górnym, w tym m.in.: budowę sieć kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej i ciśnieniowej oraz budowę przepompowni ścieków:
1) W ul. Szafirowej należy wykonać sieć kanalizacji sanitarnej w układzie grawitacyjno-tłocznym z podziałem na trzy zlewnie:
a) pierwsza zlewnia ulicy Szafirowej - ścieki sanitarne z części ulicy Szafirowej na odcinku od skrzyżowania z ulicą Agatową do wysokości budynku nr 17 sprawdzone zostaną planowanym układem grawitacyjnym do istniejącej sieci kanalizacji sanitarnej Ø 0,25m zlokalizowanej przy ulicy Szafirowej poprzez projektowaną studnię oznaczoną jako S1.
b) druga zlewnia ulicy Szafirowej obejmować będzie odprowadzenie ścieków sanitarnych z części ulicy Szafirowej na odcinku od budynku nr 16 do wysokości zjazdu na wiadukt nad drogą S7. Dla tej części planuje się wybudowanie kolektora sanitarnego grawitacyjnego z odprowadzeniem ścieków sanitarnych do projektowanej przepompowni ścieków (oznaczonej jako PS1) zlokalizowanej przy ulicy Berylowej, w jej najniższym punkcie. Z przepompowni ścieków PS1 ścieki sanitarne odprowadzone zostaną planowanym kolektorem tłocznym do planowanego układu zlewni pierwszej.
c) trzecia zlewnia ulicy Szafirowej swoim obszarem obejmować będzie część ulicy Szafirowej od zjazdu na wiadukt nad drogą S7 do wysokości pętli autobusowej. Dla tej części planuje się wybudowanie kolektora sanitarnego grawitacyjnego z odprowadzeniem ścieków sanitarnych do planowanej przepompowni ścieków (oznaczonej jako PS2) zlokalizowanej przy pętli autobusowej przy ulicy Szafirowej. Z przepompowni ścieków PS2 ścieki sanitarne odprowadzone zostaną planowanym kolektorem tłocznym do planowanego układu zlewni drugiej.
2) W ul. Topazowej planuje się wykonanie sieci kanalizacji sanitarnej w układzie grawitacyjnym z podziałem na dwie zlewnie:
a) pierwsza zlewnia ulicy Topazowej obejmować będzie odprowadzenie ścieków sanitarnych dla części ulicy Topazowej na odcinku od przepustu rowu R-8 do skrzyżowania z ulicą Szafirową z włączeniem do projektowanego układu sieci kanalizacji sanitarnej ulicy Szafirowej.
b) dla drugiej zlewni ulicy Topazowej zaprojektowano budowę grawitacyjnego kolektora sanitarnego na odcinku od przepustu rowu R-8 do skrzyżowania z ulicą Agatową z włączeniem do istniejącej sieci kanalizacji sanitarnej zlokalizowanej przy ulicy Agatowej (studnia oznaczona jako Sist). Rurociągi oraz przepompownię zlokalizowano w ciągach komunikacyjnych (dróg gminnych i powiatowych) umożliwiając swobodny dojazd przez służby eksploatacyjne. Sieć kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej należy wykonać w wykopie otwartym, a dla przejść pod jezdniami oraz ciekami wodnymi przy zastosowaniu metod bezwykopowych. Sieć kanalizacji sanitarnej tłocznej w całości należy wykonać bezwykopową metodą przewiertu sterowanego horyzontalnego przy zastosowaniu rur dwuwarstwowych PE/PE. Przewiert sterowany horyzontalny należy wykonywać odcinkami z uwzględnieniem zmiany kierunku projektowanej sieci.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45232440-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów do odprowadzania ścieków

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45232410-9 - Roboty w zakresie kanalizacji ściekowej

45232420-2 - Roboty w zakresie ścieków

45232423-3 - Roboty budowlane w zakresie przepompowni ścieków

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Wpłynęła jedna oferta, która podlega odrzuceniu na mocy art. 226 ust. 1 pkt. 5 ustawy Pzp - zgodnie z art. 255 pkt. 2 ustawy Pzp zamawiający unieważnił postępowanie, ponieważ jedyna złożona oferta podlega odrzuceniu.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

2022-04-19 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane