Rozbudowa systemu selektywnej zbiórki odpadów w mieście Zgorzelec

Gmina Miejska Zgorzelec

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00128341
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00128341/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-04-21 07:34
Lokalizacja
Zgorzelec, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-2bb6717a-aa82-11ec-baa2-b6d934483bfb
Identyfikator
6151794018
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnejPrzygotowanie terenu pod budowęRoboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemneRoboty budowlane w zakresie budynkówRoboty inżynieryjne i budowlaneRoboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenuRoboty instalacyjne w budynkachRoboty instalacyjne elektryczneRoboty izolacyjneRoboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarneInstalowanie ogrodzeń, płotów i sprzętu ochronnegoInstalacje mechaniczneRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanychRoboty budowlane wykończeniowe, pozostałePrzemysłowe specyficzne pakiety oprogramowaniaPakiety oprogramowania do kontroli przemysłowejUsługi architektoniczne i podobneUsługi projektowania architektonicznegoUsługi architektoniczne, inżynieryjne i planowaniaUsługi architektoniczne, inżynieryjne i pomiaroweUsługi inżynieryjneUsługi inżynieryjne w zakresie projektowaniaRóżne usługi inżynieryjnePojazdy do zbierania odpadówCiężarówki wyposażone w dźwig i pojazdy samowyładowczeŁadowarki czołowePojemniki i kosze na odpady i śmieci

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00128341 z dnia 2022-04-21

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Rozbudowa systemu selektywnej zbiórki odpadów
w mieście Zgorzelec

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miejska Zgorzelec

1.3.) Oddział zamawiającego: GM Zgorzelec

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 230821546

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Domańskiego 7

1.5.2.) Miejscowość: Zgorzelec

1.5.3.) Kod pocztowy: 59-900

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL515 - Jeleniogórski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: urzad@zgorzelec.eu

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://bip.um-zgorzelec.dolnyslask.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/zgorzelec

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Rozbudowa systemu selektywnej zbiórki odpadów
w mieście Zgorzelec

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-2bb6717a-aa82-11ec-baa2-b6d934483bfb

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00128341

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-04-21

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00019397/05/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.6 Rozbudowa systemu selektywnej zbiórki odpadów w mieście Zgorzelec

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00096129/03

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: WZP.271.1.6.2022

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1) Przedmiotem Części I zamówienia jest zaprojektowanie
i wykonanie robót budowlano-montażowych wraz z wyposażeniem linii segregacji odpadów na terenie zaplecza składowiska odpadów. Teren na którym prowadzone będą roboty budowlane znajduje się na istniejącym składowisku odpadów w Jędrzychowicach, gmina Zgorzelec, powiat zgorzelecki, województwo dolnośląskie na działkach nr 49/1 i 49/7 obręb nr 2.0004 – Jędrzychowice. Teren objęty jest Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego wsi Jędrzychowice: Uchwała nr 265/97 Rady Gminy Zgorzelec z dnia 30 lipca 1997 r. – teren oznaczony symbolem: Enu- Tereny urządzeń przerobu i gromadzenia odpadów oraz nieczystości. Teren leży poza strefą ochrony konserwatorskiej, na przedmiotowym terenie i w jego sąsiedztwie nie występują stanowiska archeologiczne.
2) Przedmiot ww. Części zamówienia składa się z dwóch etapów:
a) W ramach Etapu I „zaprojektuj” – należy opracować dokumentację projektową i uzyskać w imieniu Zamawiającego decyzję pozwolenia na budowę lub skutecznego zgłoszenia robót niewymagających pozwolenia na budowę;
b) W ramach Etapu II „wybuduj” – należy wykonać roboty budowlano – montażowe na podstawie opracowanej przez Wykonawcę dokumentacji projektowej oraz sprawować nadzór autorski.
3) Szczegółowy opis i zakres przedmiotu zamówienia objętego Częścią I zostały zawarte w Programie Funkcjonalno-Użytkowym opracowanym w lutym 2022r., stanowiącym Załącznik nr 6A do SWZ oraz w projekcie umowy dot. Części I, stanowiącym Załącznik nr 5A do SWZ.
4) Wymagania dotyczące gwarancji w zakresie Części I zamówienia:
a) Zamawiający wymaga udzielenia minimum 24 miesięcznego okresu gwarancji na wykonane roboty budowlane i zastosowane przy realizacji zamówienia materiały i urządzenia.
b) Bieg terminów gwarancji rozpoczyna się z chwilą podpisania protokołu odbioru robót z klauzulą „odbieram”.
c) Jeżeli dla zachowania ważności warunków udzielonej gwarancji wymagane są przeglądy, konserwacje czy inne czynności serwisowe związane z właściwym użytkowaniem (materiałów, urządzeń, itp.), wszystkie te czynności muszą zostać zapewnione przez Wykonawcę, a także uwzględnione w cenie oferty.
d) Okres gwarancji na wykonane roboty budowlane oraz zastosowane przy realizacji zamówienia materiały i urządzenia, stanowi jedno z kryteriów oceny ofert. Zamawiający określa maksymalny punktowany okres gwarancji wynoszący 60 miesięcy. Zasady oceny ofert zostały zawarte w Rozdziale XIX SWZ.
e) Szczegółowe wymagania dotyczące udzielonej gwarancji zostały zawarte w projekcie umowy dla Części I, stanowiącym Załącznik Nr 5A do SWZ.
5) Zamawiający wymaga udzielenia przez Wykonawcę 5-letniej gwarancji na opracowaną dokumentację projektową, zgodnie
z zapisami projektu umowy, stanowiącego Załącznik nr 5A do SWZ.
6) Zamawiający nie stawia bezwzględnego wymogu przeprowadzenia wizji lokalnej terenu objętego robotami budowlanymi realizowanymi w ramach Części I zamówienia ale zaleca przeprowadzenie jej
w interesie Wykonawcy bez udziału Zamawiającego, co powinno umożliwić zapoznanie się z terenem budowy, w celu wykluczenia jakichkolwiek roszczeń z tego tytułu względem Zamawiającego. Wszelkie zapytania związane z realizacją ww. części zamówienia powinny być kierowane do Zamawiającego w formie zapytań do SWZ. Uczestnictwo w wizji lokalnej nie jest obowiązkowe. Wykonawcy dokonują oględzin na swój koszt i ryzyko.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane

45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45340000-2 - Instalowanie ogrodzeń, płotów i sprzętu ochronnego

45350000-5 - Instalacje mechaniczne

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

48100000-9 - Przemysłowe specyficzne pakiety oprogramowania

48150000-4 - Pakiety oprogramowania do kontroli przemysłowej

71200000-0 - Usługi architektoniczne i podobne

71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

71240000-2 - Usługi architektoniczne, inżynieryjne i planowania

71250000-5 - Usługi architektoniczne, inżynieryjne i pomiarowe

71300000-1 - Usługi inżynieryjne

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

71330000-0 - Różne usługi inżynieryjne

4.5.5.) Wartość części: 3800000,00 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1) Przedmiotem Części II zamówienia jest sprzedaż wraz z dostawą fabrycznie nowych pojazdów przeznaczonych do selektywnej zbiórki odpadów, tj.: samochodu specjalistycznego typu śmieciarka samochodowa, samochodu ciężarowego typu „hakowiec”, samochodu do zbierania worków, zwanych w dalszej części SWZ „pojazdami”, spełniających minimalne parametry techniczne określone przez Zamawiającego w „Specyfikacji technicznej pojazdów”, stanowiącej Załącznik nr 6B do SWZ.
2) Pojazdy należy dostarczyć za pomocą auto transportera lub lawety, w sposób zapewniający ich bezpieczną dostawę. Wszelkie koszty związane z dostawą pojazdów, w tym ubezpieczeniem transportu, ponosi Wykonawca.
3) Dostarczone pojazdy muszą być fabrycznie nowe, nieużywane, wyprodukowane nie wcześniej niż w 2022 r., posiadać wymagane wyposażenie standardowe zgodne z wymogami przepisów zatwierdzonych przez Parlament Europejski, spełniać wymagania Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2018/858
z dnia 30 maja 2018 r. Pojazdy powinny również spełniać wymagania techniczne określone w obowiązujących w Polsce przepisach dla pojazdów poruszających się po drogach publicznych, w tym warunki techniczne określone w ustawie z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym.
4) Dostarczone pojazdy muszą spełniać wszystkie wymagania niezbędne do ich rejestracji na terytorium Polski - posiadać odpowiednią homologację dopuszczającą do ruchu drogowego na terytorium Polski oraz posiadać pełną dokumentację wymaganą do ich rejestracji w Polsce, w tym książki pojazdu.
5) Zamawiający wymaga, aby wszystkie pojazdy w chwili wydania Zamawiającemu były zatankowane właściwym paliwem w ilości nie mniejszej niż 15 litrów oraz posiadały uzupełnione płyny eksploatacyjne.
6) Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia autoryzowanego serwisu gwarancyjnego zapewniającego przeglądy serwisowe niezbędne do utrzymania gwarancji dostarczonych pojazdów i ich naprawy.
7) Szczegółowy opis oraz warunki i zasady realizacji Części II zamówienia zostały określone w projekcie umowy dla Części II, stanowiącym Załącznik nr 5B do SWZ.
8) Wymagania dotyczące gwarancji w zakresie realizacji Części II zamówienia:
a) Zamawiający wymaga udzielenia minimum 24 miesięcznego okresu gwarancji na dostarczone pojazdy, bez limitu przebiegu kilometrów.
b) Bieg terminów gwarancji rozpoczyna się z chwilą podpisania protokołu zdawczo-odbiorczego.
c) W przypadku szczególnych wymagań (np. producenta danego pojazdu bądź jego części) wynikających z wytycznych producenta zawartych w instrukcji obsługi i karcie gwarancyjnej danego pojazdu, Wykonawca, w okresie obowiązywania gwarancji, zobowiązany jest na swój koszt dopełnić wszelkich czynności opisanych w ww. dokumentach, a także winny zostać one uwzględnione w cenie oferty.
d) Okres gwarancji na dostarczone pojazdy, stanowi jedno
z kryteriów oceny ofert. Zamawiający określa maksymalny punktowany okres gwarancji wynoszący 60 miesięcy. Zasady oceny ofert dla Części II zostały zawarte w Rozdziale XIX SWZ.
e) Szczegółowe wymagania dotyczące udzielonej gwarancji zostały zawarte w projekcie umowy dla Części II, stanowiącym Załącznik Nr 5B do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 34144511-3 - Pojazdy do zbierania odpadów

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

34142000-4 - Ciężarówki wyposażone w dźwig i pojazdy samowyładowcze

4.5.5.) Wartość części: 1400000,00 PLN

Część 3

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1) Przedmiotem Części III zamówienia jest sprzedaż wraz z dostawą fabrycznie nowego pojazdu - ładowarki kołowej, wyprodukowanej nie wcześniej niż w roku 2022, zwanej w dalszej części SWZ „ładowarką”, spełniającej minimalne parametry techniczne określone przez Zamawiającego w „Specyfikacji technicznej ładowarki”, stanowiącej Załącznik nr 6C do SWZ.
2) Ładowarkę należy dostarczyć za pomocą auto transportera lub lawety, w sposób zapewniający ich bezpieczną dostawę. Wszelkie koszty związane z dostawą ładowarki, w tym ubezpieczeniem transportu, ponosi Wykonawca.
3) Dostarczona ładowarka powinna posiadać wymagane wyposażenie standardowe zgodne z wymogami przepisów zatwierdzonych przez Parlament Europejski. Dostarczona ładowarka powinna spełniać wymagania Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2018/858 z dnia 30 maja 2018 r. Ładowarka powinna również spełniać wymagania techniczne w obowiązujących w Polsce przepisach dla pojazdów poruszających się po drogach publicznych, w tym warunki techniczne określone w ustawie z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym.
4) Dostarczona ładowarka musi spełniać wszystkie wymagania niezbędne do jej rejestracji na terytorium Polski – posiadać odpowiednią homologację dopuszczającą do ruchu drogowego na terytorium Polski oraz posiadać pełną dokumentację wymaganą do jej rejestracji w Polsce, w tym książkę pojazdu.
5) Zamawiający wymaga, aby ładowarka w chwili wydania Zamawiającemu była zatankowana właściwym paliwem w ilości nie mniejszej niż 15 litrów oraz posiadała uzupełnione płyny eksploatacyjne.
6) Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia autoryzowanego serwisu gwarancyjnego zapewniającego przeglądy serwisowe niezbędne do utrzymania gwarancji dostarczonej ładowarki i jej naprawy.
7) Szczegółowy opis oraz warunki i zasady realizacji Części III zamówienia zostały określone w projekcie umowy dla Części III, stanowiącym Załącznik nr 5C do SWZ.
8) Wymagania dotyczące gwarancji w zakresie realizacji Części III zamówienia:
a) Zamawiający wymaga udzielenia minimum 24 miesięcznego okresu gwarancji na dostarczoną ładowarkę, bez limitu motogodzin.
b) Bieg terminu gwarancji rozpoczyna się z chwilą podpisania protokołu zdawczo-odbiorczego.
c) Jeżeli dla zachowania ważności warunków udzielonej gwarancji wymagane są przeglądy, konserwacje czy inne czynności serwisowe związane z właściwym użytkowaniem (materiałów, urządzeń części, sprzętu, itp.), wszystkie te czynności muszą zostać zapewnione przez Wykonawcę, a także uwzględnione
w cenie oferty.
d) Okres gwarancji na dostarczoną ładowarkę, stanowi jedno
z kryteriów oceny ofert. Zamawiający określa maksymalny punktowany okres gwarancji wynoszący 60 miesięcy. Zasady oceny ofert w zakresie Części III zostały zawarte w Rozdziale XIX SWZ.
e) Szczegółowe wymagania dotyczące udzielonej gwarancji zostały zawarte w projekcie umowy dla Części III, stanowiącym Załącznik Nr 5C do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 43250000-0 - Ładowarki czołowe

4.5.5.) Wartość części: 200000,00 PLN

Część 4

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1) Przedmiotem Części IV zamówienia jest sprzedaż wraz z dostawą fabrycznie nowych pojemników i kontenerów do selektywnej zbiórki odpadów, zwanych w dalszej części SWZ „pojemnikami”, spełniającymi minimalne parametry techniczne określone przez Zamawiającego w „Specyfikacji technicznej pojemników”, stanowiącej Załącznik nr 6D do SWZ.
2) Wykonawca w ramach Części IV zamówienia, zobowiązany jest dostarczyć:
1) Pojemniki do selektywnej zbiórki o pojemności 1100 litrów –
w ilości 150 szt.;
2) Kontenery KP7 do selektywnej zbiórki o pojemności 7m3 -
w ilości 5 szt.;
3) Kontener 36 m3 – w ilości 1 szt.
3) Pojemniki należy dostarczyć w sposób zapewniający ich bezpieczną dostawę. Wszelkie koszty związane z dostawą ponosi w całości Wykonawca.
4) W dniu dostawy Wykonawca przekaże Zamawiającemu niezbędne dokumenty w języku polskim lub przetłumaczone na język polski, dotyczące dostarczonych pojemników, w tym certyfikaty CE.
5) Szczegółowy opis oraz warunki i zasady realizacji Części IV zamówienia zostały określone w projekcie umowy dla Części IV, stanowiącym Załącznik nr 5D do SWZ.
6) Wymagania dotyczące gwarancji w zakresie realizacji Części IV zamówienia:
a) Zamawiający wymaga udzielenia minimum 24 miesięcznego okresu gwarancji na dostarczone pojemniki i kontenery.
b) Bieg terminów gwarancji rozpoczyna się z chwilą podpisania protokołu zdawczo-odbiorczego.
c) Okres gwarancji na dostarczone pojemniki i kontenery, stanowi jedno z kryteriów oceny ofert. Zamawiający określa maksymalny punktowany okres gwarancji wynoszący 60 miesięcy. Zasady oceny ofert zostały zawarte w Rozdziale XIX SWZ.
d) Szczegółowe wymagania dotyczące udzielonej gwarancji zostały zawarte w projekcie umowy stanowiącym Załącznik nr 5D do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 34928480-6 - Pojemniki i kosze na odpady i śmieci

4.5.5.) Wartość części: 180000,00 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Postępowanie w zakresie Części I zostało unieważnione na mocy art. 255 pkt 3 ustawy Pzp, ponieważ oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie Części I zamówienia.
Zamawiający, działając na podstawie art. 222 ust. 4 ustawy Pzp, udostępnił na stronie internetowej prowadzonego postępowania informację o kwocie, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia w zakresie Części I w wysokości: 2.800.000,00 zł brutto.
W postępowaniu dla tej części zamówienia wpłynęła wyłącznie 1 oferta, złożona przez ABM ZGORZELEC I Sp. z o.o. Sp. Kom.,
z siedzibą w Jędrzychowicach 113, z wynagrodzeniem w wysokości: 5.719.500,00 zł brutto, które znacznie przewyższa kwotę, jaką Zamawiający przeznaczył na sfinansowanie tej części zamówienia.
Z uwagi na brak możliwości zwiększenia kwoty na sfinansowanie Części I zamówienia do ceny ww. oferty, Zamawiający podjął decyzję o unieważnieniu postępowania w zakresie Części I na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Pzp, ponieważ oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie ww. części zamówienia.

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Postępowanie w zakresie Części II zostało unieważnione na mocy art. 255 pkt 3 ustawy Pzp, ponieważ oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie Części II zamówienia.
Zamawiający, działając na podstawie art. 222 ust. 4 ustawy Pzp, udostępnił na stronie internetowej prowadzonego postępowania informację o kwocie, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia w zakresie Części II w wysokości: 1.500.000,00 zł brutto.
W postępowaniu dla tej części zamówienia wpłynęła wyłącznie 1 oferta, złożona przez TTCS Sp. z o.o., z siedzibą w Zawierciu przy ul. Polskiej 14C, z wynagrodzeniem w wysokości: 1.787.190,00 zł brutto, które znacznie przewyższa kwotę, jaką Zamawiający przeznaczył na sfinansowanie tej części zamówienia.
Z uwagi na brak możliwości zwiększenia kwoty na sfinansowanie Części II zamówienia do ceny ww. oferty, Zamawiający podjął decyzję o unieważnieniu postępowania w zakresie Części II na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Pzp, ponieważ oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie ww. części zamówienia.

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

Część 3

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 1 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Postępowanie w zakresie Części III zostało unieważnione na mocy art. 255 pkt 1 ustawy Pzp, ponieważ nie złożono żadnej oferty.
W postępowaniu na Część III zamówienia do upływu terminu składania ofert, tj. do dnia 11 kwietnia 2022 r. do godz. 10.00, nie złożono żadnej oferty.
W związku z powyższym Zamawiający zobligowany jest do unieważnienia ww. części zamówienia, na podstawie przepisu art. 255 pkt 1 ustawy Pzp.

SEKCJA VI OFERTY (dla części 3)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 0

Część 4

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 4)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Postępowanie w zakresie Części IV zostało unieważnione na mocy art. 255 pkt 3 ustawy Pzp, ponieważ oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie Części IV zamówienia.
Zamawiający, działając na podstawie art. 222 ust. 4 ustawy Pzp, udostępnił na stronie internetowej prowadzonego postępowania informację o kwocie, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia w zakresie Części IV w wysokości: 180.000,00 zł brutto.
W postępowaniu dla tej części zamówienia wpłynęła wyłącznie 1 oferta, złożona przez „4M” M. Zięciak, J. Gałęska, P. Gałęski, R. Rabęda Spółkę Jawną, z siedzibą w Krośnie Odrzańskim przy ul. Gubińskiej 16, z wynagrodzeniem w wysokości: 264.081,00 zł brutto, które znacznie przewyższa kwotę, jaką Zamawiający przeznaczył na sfinansowanie tej części zamówienia.
Z uwagi na brak możliwości zwiększenia kwoty na sfinansowanie Części IV zamówienia do ceny ww. oferty, Zamawiający podjął decyzję o unieważnieniu postępowania w zakresie Części IV, na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Pzp, ponieważ oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie ww. części zamówienia.

SEKCJA VI OFERTY (dla części 4)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

Zamówienie jest dofinansowane ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.
2022-04-21 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane